Pogoń zgarnia po meczu z Legnicą trzy punkty

Aneta Borkowska niedziela, 24 maja 2015, 21:22 Sport

Dzisiaj piłkarze z Pogoni Siedlce w ostatnim w tym sezonie przed własnymi kibicami i jednocześnie bardzo ważnym meczu wygrali z Miedzią Legnica 1:0. To zwycięstwo dało Pogoni tak bardzo potrzebne 3 punkty. Bramkę dla biało-niebieskich strzelił w 36 minucie spotkania Adrian Dziubiński.

pogon1

Janusz Kudyba, trener Legnicy

Gratuluję zawodnikom Pogoni, bo naprawdę zostawili dużo zdrowia na boisku. Przewidywałem taki scenariusz, że zespół Pogoni będzie walczył o wszystko, bo ostatnie kolejki sprawiły, że siedlczanie mają jeszcze szansę na grę w barażach. Straciliśmy bramkę w pierwszej połowie, liczyłem, że w drugiej będą dla nas sytuacje i były, aczkolwiek od dłuższego czasu mamy problem ze skutecznością. Taka jest piłka, my jesteśmy utrzymani chociaż mieliśmy inne cele. I życzę Pogoni powodzenie w dalszych meczach.

pogon2

Piotr Szczechowicz, trener Pogoni

Była dzisiaj walka do ostatniej minuty i dopóki jest jeszcze szansa trzeba wierzyć, a ja głęboko wierzę, że uda się do baraży doprowadzić. Myślę, że pierwsza połowa zdecydowanie była pod nasze dyktando, w drugiej oddaliśmy troszeczkę pole przeciwnikowi. Gdybyśmy w końcówce lepiej rozegrali dwie sytuacje to myślę, że nie musielibyśmy się tak denerwować czy uda się te 3 punkty zdobyć. A trzy punkty w debiucie trenerskim cieszą. Przed nami ostatni mecz i myślę, że łatwiej się będzie grało z myślą, że zespół jest wyżej w tabeli niż gdyby to była drużyna tuż obok nas.
Na razie jestem do końca sezonu. To jest mój drugi powrót w ten sam sposób, wtedy też była podobna sytuacja w zespole, no cóż podobno ja lubię trudne wyzwania.

pogon5

Następny i ostatni mecz w sezonie Pogoń zagra 30 maja o 16. w Niecieczy z Termaliką Bruk-Bet.