SPIN

Siedlecki „Medyk” z medalem Pro Mazovia

Beata Głozak niedziela, 27 września 2015, 14:41 Siedlce

Zespół Medycznych Szkół Policealnych im. prof. Zbigniewa Religi w Siedlcach otrzymał pamiątkowy medal „Pro Mazovia”. Okolicznościowe wyróżnienie nadawane jest za szczególne zasługi dla województwa mazowieckiego.

Medal i dyplomy uznania wręczono dyrektorce i byłym kierownikom placówki podczas uroczystości 45-lecia jej istnienia. Przez niemal pół wieku spod skrzydeł siedleckiego „Medyka”, od września działającego pod szyldem Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Siedlcach wyszło ponad 4000 absolwentów.

– Siedlecki „Medyk” zasługuje na to wyróżnienie – powiedziała Elżbieta Lanc z zarządu województwa. – To dowód uznania za to co przez 45 lat było misją i pracą nauczycieli. Absolwenci tej placówki zasilali i zasilają urzędy, szpitale i prowadzą działalność, która jest ważna dla całego subregionu – dodała.

Szkołę do tej pory ukończyło 1300 pielęgniarek, 583 ratowników, 214 położnych i 269 pracowników socjalnych.

– Jesteśmy widoczni w mieście i jesteśmy w nim potrzebni – podkreśliła w rozmowie z nami Urszula Łukasiewicz, dyrektorka CKZiU w Siedlcach. – Bierzemy udział w wielu imprezach, dbamy o poziom nauki i nie mamy obaw o naszą przyszłość, bo cały czas jesteśmy pełni zapału i werwy – powiedziała.

„Pro Masovia” został ustanowiony w 2006 r. Jest to wyróżnienie okolicznościowe nadawane instytucjom, firmom i osobom prywatnym, które wybitnie przyczyniły się do gospodarczego, kulturalnego lub społecznego rozwoju Mazowsza.

7 komentarzy

 1. NINA dodano 7 lat temu

  Pozory mylą , Tu i tam Polak Polakowi wilkiem.

 2. alex dodano 7 lat temu

  To oczywiście nie ma nic wspólnego z kampanią wyborczą. Taki przypadek.

 3. alex dodano 7 lat temu

  To wydarzenie oczywiście nie ma nic wspólnego z kampanią wyborczą i startem pani Lanc.

 4. www dodano 7 lat temu

  pani dyrektor jest w PSL – kuzynka posła Borkowskiego a medal przyznaje marszałek tez z PSLa jeszcze trwa kampania wyborcza

 5. MIKA dodano 7 lat temu

  A kto będzie głosował na Lanc rozumu trochę .

 6. *** dodano 7 lat temu

  Pani Dyrektor jest wspaniałym człowiekiem więcej takich dyrektorów

 7. nie rodzina dodano 7 lat temu

  Pani dyrektor to ciepła i miła osoba, która walczy o utrzymanie szkoły i poziomu nauczania. koneksjami rodzinnymi czy partyjnymi nigdy nie szafowała ani się podpierała.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?