SPIN

Zostań dawcą szpiku i uratuj komuś życie

Aneta Borkowska sobota, 21 listopada 2015, 13:28 Siedlce

Microsoft Word - B 00000000000000098634

W najbliższy weekend (28-29 listopada) w Galerii Siedlce w godzinach 11-20. odbędzie się akcja Dzień Dawcy Szpiku – „Podaruj Komuś Życie na Święta”.

Zarejestrować może się każda ogólnie zdrowa osoba pomiędzy 18. a 55. rokiem życia. Musi ona ważyć minimum 50 kg (bez dużej nadwagi). Rejestracja polega na rozmowie z osobą reprezentującą Fundację DKMS Polska, wypełnieniu formularza, pobraniu wymazu z wewnętrznej strony policzka. Na podstawie pobranej próbki materiału genetycznego zostaną określone cechy zgodności antygenowej, a jeśli okaże się, że kod genetyczny dawcy zgadza się z kodem genetycznym chorego, wówczas dochodzi do przeszczepienia.

Wszyscy, którzy chcą się zarejestrować, powinni mieć ze sobą dokument tożsamości z nr PESEL.

Nie trzeba płacić za rejestrację, ale warto mieć świadomość, że jej koszt to 250 zł. Jeśli chcesz pomóc fundacji finansowo to można przekazać darowiznę na konto: 86 1240 6292 1111 0010 4159 8437.

Rejestracja potencjalnych dawców:
Data: 298 – 29 listopada
Godziny: 11–20.
Miejsce: Galeria Siedlce
Adres: ul. Piłsudskiego 74, Siedlce

4 komentarze

 1. Kozak Marian dodano 6 lat temu

  Bylem przez 47 lat honorowym dawcą krwi nie oczekiwałem wyróżnień, ale kiedy we wrześniu mieli podziękować mi za tak długie pomaganie innym to się ucieszyłe, że pamiętają o mnie. Miało się to odbyć w siedleckim amfteatrze na uroczystej akademi. Pozostało mi tylko wspomnienie po tylu latach. Pan prezes PCK o tym zapomniał a szkoda bo sam mnie zaprosił. Zgagę po tym spotkaniu mam do dzisiaj. Jednak namawiam, aby ktoś kontnuawał pomoc dla potrzebujących. To szlachetnie pomagać innym ratując im życie. Pozdrawiam i życzę cierpliwości

 2. :) dodano 6 lat temu

  Tak, Pan Prezes ma krótka pamieć…

 3. Kozak Marian dodano 6 lat temu

  W dniach 22-26 listopad są dniami honorowych dawców krwi o tym cicho w naszym mieście. Czy nikt o tym nie pamięta?? Gdzie jest zarząd PCK? Pozdrawiam

 4. Michał Radzikowski dodano 6 lat temu

  Może zdąży przeczytać to jakaś osoba decyzyjna w tym zakresie.

  Prosiłbym w imieniu wszystkich chętnych, którzy nie są w stanie zjawić się w wyznaczonym punkcie i dnia, aby podobne akcje miały charakter stały, czyli powiedzmy co tydzień, lub dwa tygodnie. Wówczas jest większa szansa na poszerzenie grona zarejestrowanych dawców szpiku. Idealnym miejscem na taką rejestrację jest właśnie Galeria Siedlce.

  Ja choć przy szczerej chęci nie byłem w stanie pojawić się w tych dniach ze względu na nadmiar obowiązków. Może jestem niereformowalną osobą, ale preferuję m.in. w takich sprawach kontakt osobisty, niż korespondencyjny.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?