SPIN

Caro Dance po Mistrzostwach w Mikołajkach

Aneta Borkowska poniedziałek, 14 grudnia 2015, 22:24 Kultura

W dniach 7 – 12 grudnia w Mikołajkach odbywały się Mistrzostwach Świata World Championship Jazz Dance, Modern, Ballet/Pointe. „Mikołajki World Dance Week” pod patronatem International Dance Organization oraz Polskiej Federacji Tańca jest jedną z największych imprez tanecznych na świecie, organizowaną nieprzerwanie od piętnastu lat.

Na parkietach pojawiło się ponad 3 tysiące tancerzy z kilkudziesięciu państw (m.in. z Kanady, Niemiec Serbii, Włoch, RPA, Słowacji, Rosji, Czech) i 3 kontynentów, którzy rywalizowali w ponad 50 kategoriach tanecznych. Nasz kraj i miasto Siedlce, reprezentowali tancerze Formacji Tanecznej Caro Dance, którzy pod okiem Iwony Marii Orzełowskiej aż 28 razy stawali na najwyższych stopniach podium zdobywając 12 złotych, 8 srebrnych i 8 brązowych medali.

caro dance2

MISTRZOSTWO ŚWIATA – I MIEJSCE
– Maja Jońska – Solo Female Balet – Dzieci do lat 7
– Paweł Świętochowski – Solo Male Balet – Dzieci do lat 7
– Maja Mućko, Amelia Kowalska – Duety Balet – Dzieci do lat 7
– Mała Grupa Balet – kategoria Dzieci do lat 7
– Paweł Świętochowski – Solo Male Modern – Dzieci do lat 7
– Mała Grupa Balet Juniorzy – Juniorzy 12 – 15 lat
– Mała Grupa Modern – Dzieci do lat 11
– Szymon Hawryszko – Solo Male Balet – Dorośli 16
– Aleksandra Borkowska, Bartosz Osik – Duet Modern – Dorośli 16
– Formacja Balet – Caro Dance Company – Dorośli 16
– Formacja Jazz Dance – Dorośli 31

XV Międzynarodowym Festiwal World Dance Week
I miejsce: Szymon Hawryszko – Solo Male Show – Dorośli 16

caro dance3

WICEMISTRZOSTWO ŚWIATA – II MIEJSCE
– Formacja Balet – Dzieci do lat 7
– Blanka Dąbrowska, Paweł Świętochowski – Duety Jazz Dance – Dzieci do lat 7
– Kacper Paciorek – Solo Male Balet – Dzieci do lat 11
– Zofia Denisiuk, Piotr Sikora – Duety Balet – Dzieci do lat 11
– Formacja Balet – Dzieci do lat 11
– Michał Woiński – Solo Male Jazz Dance – Juniorzy 12-15 lat
– Formacja Modern – Dorośli 16

XV Międzynarodowym Festiwalu World Dance Week
II miejsce: Zofia Denisiuk – Solo Female Show – Dzieci do lat 11

caro dance1

II WICEMISTRZOSTWO ŚWIATA – III MIEJSCE
– Blanka Dąbrowska, Paweł Świętochowski – Duety Balet – Dzieci do lat 7
– Paweł Świętochowski – Solo Male Jazz Dance – Dzieci do lat 7
– Formacja Modern – Dzieci do lat 7
– Maciej Kwiatkowski – Solo Male Balet – Dzieci do lat 11
– Michał Woiński – Solo Male Modern – Juniorzy 12 – 15 lat
– Formacja Balet – Juniorzy 12 – 15 lat
– Mała Grupa Modern – Dorośli 16

XV Międzynarodowym Festiwalu World Dance Week
III miejsce: Mini Grupa Show – Dzieci do lat 11

Pozostałe miejsca finałowe:
4 miejsce – Amelia Kowalska – Solo Female Balet – Dzieci do lat 7, Mała Grupa Jazz Dance – Dzieci do lat 7, Blanka Dąbrowska, Paweł Świętochowski – Duety Modern – Dzieci do lat 7, Formacja Modern – Dzieci do lat 7, Emilia Pietrzykowska, Maciej Kwiatkowski – Duet Balet, Dzieci do lat 11, Zofia Denisuk, Piotr Sikora – Duety Modern – Dzieci do lat 11, Formacja Jazz Dance – Dzieci do lat 11, Szymon Hawryszko – Solo Modern – Dorośli 16 , Wiktoria Ratyńska, Szymon Hawryszko – Duet Balet – Dorośli 16 , Mała Grupa Jazz Dance – Dorośli 16 , Formacja Jazz Dance – Dorośli 16 , Mini grupa Modern – Dorośli 31 , Mała Grupa Jazz Dance – Dorośli 16

5 miejsce: Blanka Dąbrowska – Solo FemaleModern – Dzieci do lat 7, Natalia Świętochowska, Krystian Lipiński – Duet Balet – Dzieci do lat 11, Krystian Lipiński – Solo Male Jazz Dance – Dzieci do lat 11, Kinga Mościcka, Wiktoria Ratyńska – Duety Jazz Dance – Juniorzy 12-15 lat, Piotr Kadej – Solo Male Jazz Dance – Juniorzy 12-15 lat, Oliwia Harke, Szymon Hawryszko – Duety Modern – Dorośli 16, Mini grupa Jazz Dance – Dorośli 31

6 miejsce: Katarzyna Borkowska, Kacper Paciorek – Duet Balet – Dzieci do lat 11, Formacja Modern – Dzieci do lat 11, Piotr Kadej – Solo Male Modern – Juniorzy 12-15 lat, Eliza Leszczak, Izabela Łukasiewicz – Duet Balet – Juniorzy 12-15 lat, Mała Grupa Balet – Juniorzy 12-15 lat, Formacja Jazz Dance – Juniorzy 12-15 lat, Aleksandra Borkowska – Solo Female Jazz Dance – Dorośli 16 , Aleksandra Borkowska, Bartosz Osik – Duet Balet – Dorośli 16 .

7 miejsce: Krystian Lipiński – Solo Male Jazz Dance – Dzieci do lat 11, Formacja Balet – Dzieci do lat 11, Mała Grupa Jazz Dance – Juniorzy 12 – 15 lat, Szymon Hawryszko – Solo Male Jazz Dance – Dorośli 16

8 miejsce: Piotr Sikora – Solo Male Jazz Dance – Dzieci do lat 11

reklama

Powiadom o wpisie

Możliwość komentowania jest wyłączona.