LUZ po Mistrzostwach w Mikołajkach

Aneta Borkowska poniedziałek, 14 grudnia 2015, 13:04 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

Tancerze Formacji Tańca Nowoczesnego LUZ w dniach 7-13 grudnia reprezentowali nasz kraj i miasto podczas odbywających się w Mikołajkach Mistrzostwach Świata IDO Jazz Dance, Modern, Balet/Pointe oraz w XV Międzynarodowym Festiwalu World Dance Week.

Do tanecznych zmagań przystąpiło, aż  27 reprezentacji z krajów takich jak: Rosja, Kanada, Finlandia, Macedonia, Japonia, Niemcy, Szwecja, Dania, Słowenia, RPA.

luz1

Tancerze LUZ z układem w choreografii Joanny Woszczyńskiej  „The memory of stones” obronili tytuł Mistrzów Świata z ubiegłego roku i wywalczyli dla Polski 1 miejsce pokonując osiemnaście startujących grup. Kolejna etiuda z „Dzieci Powstania ’44” odniosła sukces. Natomiast Formacja Jazz Dance Dzieci zajęła 2 miejsce i tym samym wytańczyła tytuł Wicemistrzów Świata w tej kategorii.
Podczas Mistrzostw Świata wysokie lokaty zajęły również: Mini Formacja Jazz Dance Dzieci – 4 miejsce na 23 mini formacje (Karolina Harasim, Marcelina Karolewska, Ola Malczak, Gabrysia Remiszewska, Julia Zdanowska, Małgosia Roman), Formacja Baletowa Juniorów – 5 miejsce, Formacja Baletowa Dzieci – 5 miejsce, Duet Modern dzieci do lat 11 Szymon Antosik i Maciej Kosyl zajęli 5 miejsce spośród 26 duetów, Formacja Modern Juniorzy – 6 miejsce, Formacja Jazz Dance Juniorów uplasowała się na 7 miejscu w swojej kategorii na 20 startujących, a Formacja Modern Dzieci na 16 formacji zajęła także 7 miejsce.

luz2

Równolegle w Mikołajkach odbywał się jak co roku Międzynarodowy Festiwal Mikołajki World Dance Week. Tancerze LUZ stawali na najwyższym podium w kategoriach show dance: 1 miejsce wywalczyła w swojej kategorii Formacja Show Dance Juniorów oraz  Mini Formacja Show Dance Juniorów, w kategorii Solo Show Dance Dzieci 1 miejsce zajął Maciej Kosyl, a 2 Szymon Antosik, również 2 miejsce wywalczyły Gabrysia Remiszewska i Karina Szurek w kategorii Duety Show Dance Dzieci i Mini Formacja Show, a 3 przyznano  Ewie Stecewicz i Marcelinie Karolewskiej w kategorii Duety Show Dance Juniorzy.

luz3

A oto osiągnięcia reprezentacji Formacji Tańca Nowoczesnego LUZ podczas Mistrzostw Świata IDO Jazz Dance, Modern, Balet/Pointe oraz w XV Międzynarodowym Festiwalu World Dance Week,

– 1 miejsce i tytuł Mistrza świata – Mini Formacja Modern Dzieci: Szymon Antosik, Karolina Harasim, Marcelina Karolewska, Maciek Kosyl, Ola Malczak, , Gabrysia Remiszewska, Julia Zdanowska
– 1 miejsce solo show dance dzieci – Maciej Kosyl
– 1 miejsce w kat. formacje show dance juniorzy
– 1 miejsce w kat. mini formacje show dance juniorzy: Zuzanna Dziosa, Wiktoria Kubaj, Nikola Narojek, Natalia Niedziółka, Julia Sawicka, Ewa Stecewicz, Klaudia Wyspiańska,

– 2 miejsce i tytuł wicemistrza świata w kat. Formacja Jazz Dance Dzieci
– 2 miejsce w kat. solo show dance dzieci – Szymon Antosik
– 2 miejsce duet show dance dzieci- Gabrysia Remiszewska i Karina Szurek

– 3 miejsce w kat. duety show dance juniorzy –  Ewa Stecewicz i Marcelina Karolewska

– 4 miejsce w kat. mini formacja jazz dance dzieci: Karolina Harasim, Marcelina Karolewska, Ola Malczak, Gabrysia Remiszewska, Małgorzata Roman, Karina Szurek, Julia Zdanowska

– 5 miejsce w kat. formacja baletowa juniorów

– 6 miejsce w kat. formacja modern juniorzy
– 6 miejsce w kat. show dance solo juniorki – Ewa Stecewicz

– 7 miejsce w kat. show dance duety dzieci – Karolina Harasim i Aleksandra Malczak 7 miejsce formacja modern dzieci
– 7 miejsce formacja jazz juniorzy

– 8 miejsce w kategorii duety show dance juniorzy – Julia Sawicka i Wiktoria Kubaj