SPIN

Upał mu nie przeszkodził. Janiak wicemistrzem Polski!

redakcja poniedziałek, 27 czerwca 2016, 14:58 Sport

janiak_susz

Jednych zabierały karetki, ale on dał radę. Paweł Janiak z Triathlon Siedlce Club zdobył srebrny medal na EuCo Susz Triathlon 2016 w swojej kategorii wiekowej.

Impreza na dystansie Sprint odbyła się w sobotę 25. czerwca. Start zaplanowano na godzinę 13. Termometry wskazywały około 34 stopni w cieniu. Zawodnicy mieli do pokonania 750 metrów pływania, 21 km roweru i prawie 6 km biegu.

Siedlczanin zajął w klasyfikacji generalnej 16. miejsce na 558 startujących osób oraz 2. miejsce w kategorii M35.

– Warunki pogodowe były ekstremalnie ciężkie. Już na pływaniu dało się odczuć przegrzewanie organizmu, który na tym dystansie pracuje na pełnych obrotach od startu – relacjonuje Janiak. – Rower z podjazdami, ostrymi zakrętami i odcinkami brukowanymi udało mi się pojechać mocno (średnia 37km/h), ale jednak wolnej niż zakładałem. Liczyłem, że będę odrabiał dużo na biegu, jednak po zejściu z roweru spotkałem się z przysłowiową “ścianą”. Nie byłem w stanie biec szybciej niż 4 min/km. Powietrze dosłownie stało w miejscu – wspomina siedlczanin.

Mimo tak trudnych warunków siedlczanin nie tylko dobiegł na metę, co nie wszystkim się udało, ale stanął na podium. Gratulujemy.

Powiadom o wpisie

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?