SPIN

Premiery w NoveKino w lipcu

Aneta Borkowska czwartek, 30 czerwca 2016, 17:24 Aktualnie, Kultura

Wszystkim miłośnikom kina podajemy daty premier filmowych jakie wejdą na ekran w NoveKino Siedlce w lipcu. Czekają filmy akcji, dramaty, filmy akcji, komedie, a także bajki dla najmłodszych widzów.

1 lipca

bardzo fajny gigant– „Bardzo Fajny Gigant”

Wzruszająca i zabawna historia wsparta fantastyczną oprawą wizualną gwarantująca niezwykłą filmową przygodę dla całej rodziny.
Porywająca opowieść o małej dziewczynce i tajemniczym Olbrzymie, który odkrywa przed nią cuda i sekrety magicznej krainy. Ekranizacja uwielbianej powieści Roalda Dahla, która od dnia swej premiery w 1982 roku wciąż zachwyca czytelników w każdym wieku. Książki Dahla, do których zaliczają się takie tytuły jak „Charlie i fabryka czekolady”, „Kuba i ogromna brzoskwinia”, „Matylda” oraz „Fantastyczny pan lis”, są obecnie dostępne w 58 językach, a ich łączny nakład przekroczył 200 milionów egzemplarzy.

reżyseria: Steven Spielberg,
scenariusz: Melissa Mathison,
aktorzy: Mark Rylance, Ruby Barnhill, Penelope Wilton,
gatunek: familijny/fantasy,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2016,

chocolat– „Chocolat”

„Chocolat” był pierwszy ciemnoskórym artystą, który zaistniał we francuskim przemyśle rozrywkowym. Urodził się w 1860 roku na Kubie jako Rafaël Padilla. Gdy miał 10 lat, został sprzedany jako pomoc domowa portugalskiemu kupcowi. W wieku 16 lat uciekł do Bilbao, gdzie zaczął przygodę z cyrkiem. Jego oryginalna osobowość została dostrzeżona i doceniona przez brytyjskiego klauna Tony’ego Grice’a, który nadał mu pseudonim „Chocolat”. Prawdziwy sukces odniósł u boku innej gwiazdy cyrku – klauna o pseudonimie „Footit” (w tej roli James Thiérrée). Skecze, które wspólnie wymyślili, odtwarzane są do dziś. Osobliwy duet sceniczny fascynował wielu artystów i intelektualistów, a „Chocolat” stał się jedną z najbardziej rozpoznawanych osobowości Montmartre’u. Inspirował najpopularniejszych artystów tamtego okresu: Debussy’ego, malarza Toulouse-Lautreca, który uwiecznił go na wielu swoich rysunkach; pojawił się również w pierwszych filmach braci Lumiere. Zmarł samotnie w 1917 roku, zrujnowany przez hazard i alkohol.

reżyseria: Roschdy Zem,
scenariusz: Cyril Gely, Olivier Gorce, Roschdy Zem, Gérard Noiriel,
aktorzy: Omar Sy, James Thiérrée, Clotilde Hesme,
gatunek: biograficzny,
kraj produkcji: Francja,
rok produkcji: 2016,
czas trwania: 110 minut,

tarzan– „Tarzan: Legenda”

Mijają lata, od kiedy Tarzan (Skarsgard), opuścił afrykańską dżunglę na rzecz cywilizowanego życia w Londynie. Jako John Clayton III, Lord Greystoke decyduje się wrócić do Konga, gdzie ma pełnić funkcję emisariusza rządu z misją handlową. Nie zdaje sobie jednak sprawy z tego, że jest pionkiem w śmiertelnie niebezpiecznej grze targanego wolą zemsty, chciwego kapitana Leona Roma z Belgii (Waltz). Okazuje się, że osoby stojące za zabójczym spiskiem nie mają pojęcia, co rozpęta się za ich sprawą.

reżyseria: David Yates,
scenariusz: Craig Brewer, Adam Cozad,
aktorzy: Alexander Skarsgard, Samuel L. Jackson, Margot Robbie,
gatunek: przygodowy,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2016,
czas trwania: 109 minut,

tini– „Tini: Nowe życie Violetty”

Scenariusz filmu, odzwierciedlając wątki z pozaekranowego życia Tini, opowiada o tym, jak opuszcza ona świat „Violetty” i samotnie wyrusza po nieznane dotąd doświadczenia. To, co wydarzy się podczas zaledwie jednego lata, odmieni Violettę zarówno jako osobę, jak i artystkę.

reżyseria: Juan Pablo Buscarini,
scenariusz: Ramón Salazar,
aktorzy: Martina Stoessel, Jorge Blanco, Mercedes Lambre,
gatunek: familijny,
kraj produkcji: Włochy,
rok produkcji: 2016,

7 lipca

opera– „Opera: Tosca”

Zbiegły więzień polityczny, pełen radości życia malarz, zazdrosna śpiewaczka, bezwzględny i lubieżny szef policji, a do tego przesłuchania, tortury, dwa zabójstwa oraz samobójstwo. Met przypomni dyskusyjną inscenizację operowego thrillera, lecz w nowej obsadzie. Tę Toscę nowojorski teatr transmitował po raz pierwszy w 2009 roku. W tytułową postać wcieliła się wtedy Karita Mattila. Teraz wystąpi Patricia Racette, którą z kolei można było podziwiać w transmitowanym także w 2009 roku innym hicie pióra Pucciniego – w Madame Butterfly. Operę o Florii Tosce kompozytor oparł na sztuce Victoriena Sardou, napisanej specjalnie dla wielkiej tragiczki – Sarah Bernhardt.

gatunek: muzyczny,
czas trwania: 138 minut,

8 lipca

7 krasnoludkow– „7 krasnoludków i Królewna Śnieżka”

Siedmiu Krasnoludków i Królewna Śnieżka powracają z zupełnie nowymi przygodami. Tym razem pomogą Zosi, która wraz ze swoim, nie do końca dzielnym psem- Fartkiem, musi odnaleźć tatę. Takiej wyprawy jeszcze nie było! Krasnoludki i Śnieżka wyruszą z najważniejszą misją w swoim życiu. Prawdziwą misją ratunkową! Po drodze czeka ich mnóstwo przygód, podczas których zrozumieją, że warto pokonać swój strach, aby pomagać innym. Odkryją również, że siła miłości, która łączy rodzinę pozwala odnaleźć się kochającym osobom nawet na końcu świata.

gatunek: animowany/dla dzieci,
rok produkcji: 2015,

iluzja– „Iluzja 2”

Jeszcze bardziej pomysłowa i zaskakująca kontynuacja wielkiego kinowego przeboju, który w 2014 roku zgromadził ponad półmilionową widownię w polskich kinach.
Grupa magików, która na wyżyny wzniosła sztukę scenicznej iluzji – ukazując ludzkim oczom rzeczy o jakich dotąd nikomu się nie śniło i obdarowując publiczność milionami dolarów z kont niczego nie podejrzewających bogaczy – tym razem wpadnie w nie lada tarapaty. Ich żądny zemsty dawny rywal doprowadzi do katastrofy podczas finału Super Bowl, o którą oskarżeni zostaną CZTEREJ JEŹDŹCY. Uciekając przed FBI i policją, znienawidzeni przez publiczność będą musieli udowodnić swą niewinność i usidlić swego wroga. A wszystko to oczywiście przy użyciu swych niezwykłych umiejętności.

reżyseria: John M. Chu,
scenariusz: Pete Chiarelli, Ed Solomon,
aktorzy: Mark Ruffalo, Woody Harrelson, Jesse Eisenberg, Dave Franco, Daniel Radcliffe,
gatunek: thriller,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2016,
czas trwania: 115 minut,

szajbus i– „Szajbus i pingwiny”

Inwazja żarłocznych lisów staje się zmorą mieszkańców małego miasteczka w Południowej Australii i grozi zamknięciem głównej lokalnej atrakcji turystycznej – wyspy Fairy Penguins. Pingwiny mogą stracić życie, zaś pracujący tam strażnicy – pracę. Zawzięty farmer, wspierany przez 9-letnią wnuczkę, chce za wszelką cenę odwrócić bieg wydarzeń. Z pomocą, zupełnie nieoczekiwanie, przychodzi jego owczarek, który do tej pory specjalizował się w psotach i nie radził sobie nawet z pilnowaniem kurczaków.

reżyseria: Stuart McDonald,
scenariusz: Peter Ivan,
aktorzy: Shane Jacobson, Sarah Snook, Alan Tudyk,
gatunek: familijny,
kraj produkcji: Australia,
rok produkcji: 2015,
czas trwania: 95 minut,

15 lipca

facet na miare– „Facet na miarę”

Diane jest młodą i piękną prawniczką. Na co dzień pracuje w kancelarii, której współwłaścicielem jest jej były partner. Pewnego dnia w jej domu rozbrzmiewa sygnał telefonu stacjonarnego. Mężczyzna przedstawia się jako Alexandre i okazuje się szczęśliwym znalazcą jej zgubionej komórki. Proponuje randkę, która połączy oddanie telefonu ze wspólną kolacją. Diane rusza na spotkanie z tylko jedną wskazówką ułatwiającą rozpoznanie nieznajomego: „nie sposób mnie przegapić”. Mężczyzna faktycznie bardzo wyraźnie odróżnia się od pozostałych gości restauracji. Jest najprzystojniejszy i… najniższy. Wzrost nie przeszkadza mu jednak czerpać z życia pełnymi garściami i być miłośnikiem wielkich wrażeń. Ich pierwsze spotkanie kończy się szalonym skokiem ze spadochronu. Diane ulega romantycznej fascynacji wyjątkowym i niezwykle dowcipnym mężczyzną. Jednak z czasem w serce kobiety zaczynają wkradać się wątpliwości…

reżyseria: Laurent Tirard,
aktorzy: Jean Dujardin, Virginie Efira, Cédric Kahn,
gatunek: komedia/romantyczny,
kraj produkcji: Francja,
rok produkcji: 2016,
czas trwania: 98 minut,

kamper– „Kamper”

Znacie ich. Para trzydziestolatków, kiedyś zakochani w sobie do szaleństwa, dziś muszą zdecydować, czy kolejny krok w życiu zrobią razem czy osobno. Mania i Kamper. Ona jest ambitna, pracowita i zdolna. Kocha gotowanie i chce poświęcić się swojej pasji na dobre. On jest wiecznym chłopcem, który pracuje jako tester gier komputerowych i bardzo ceni sobie swoje życie bez większych zobowiązań. Kiedy w jej życiu pojawia się dojrzały mężczyzna, uznany szef kuchni i uosobienie sukcesu, Mania zacznie zastanawiać się, czy pociąga ją jeszcze beztroski urok jej męża. Czy na pewno chce spędzić z nim resztę życia? Kamper musi się ogarnąć. Zacznie jednak od romansu z nauczycielką hiszpańskiego.

reżyseria: Łukasz Grzegorzek,
scenariusz: Krzysztof Umiński, Łukasz Grzegorzek,
aktorzy: Piotr Żurawski, Marta Nieradkiewicz, Jacek Braciak,
gatunek: komedia,
kraj produkcji: Polska,
rok produkcji: 2016,
czas trwania: 89 minut,

tajemnice manhatanu– „Tajemnice Manhattanu”

Nowy Jork, połowa lat 90. Porter Wren, felietonista poczytnego tabloidu, sprzedaje czytelnikom skandale, morderstwa i śmierć. Jest kronikarzem koszmaru w mieście, w którym każdy wierzy, że spełni się jego amerykański sen. Są jednak historie, których Wren nigdy nie opisze swoim czytelnikom – te, w których sam bierze udział. Jak historia odnalezionych w budynku przeznaczonym do wyburzenia zwłok genialnego reżysera. Gdy młoda wdowa powierza Wrenowi klucz do tajnego wideoarchiwum męża, dziennikarz nie przypuszcza, że właśnie stał się bohaterem jednego ze swoich sensacyjnych felietonów. Zawartość taśm zaprowadzi go bowiem w samo serce medialnego imperium, którego sam jest częścią.
„Tajemnice Manhattanu” to stylowy, czarny kryminał w duchu powieści Raymonda Chandlera. Pesymistyczna relacja z rozpadu Ameryki, w której nie ma już ostatnich sprawiedliwych — są tylko mordercy i ich wspólnicy.

reżyseria: Brian DeCubellis,
scenariusz: Brian DeCubellis,
aktorzy: Adrien Brody, Yvonne Strahovski, Campbell Scott,
gatunek: thriller,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2016,
czas trwania: 113 minuty,

21 lipca

opera milosny– „Opera: Napój miłosny”

Anna Netrebko debiutuje w roli pięknej właścicielki ziemskiej Adiny, w której zakochuje się prosty parobek Nemorino. Mariusz Kwiecień śpiewa partię aroganckiego narzeczonego Adiny, sierżanta Belcore, a Ambrogio Maestri wciela się w wędrownego szarlatana i znachora, sprzedawcy magicznych eliksirów. „Napój miłosny to właściwie dwie opery w jednej – mówi reżyser przedstawienia Bartlett Sher. – Oprócz porcji rozrywki jest i drugie dno, związane z historią Włoch i budzeniem się tęsknot niepodległościowych.”

gatunek: muzyczny,
czas trwania: 143 minuty,

22 lipca

genius– „Genius”

Oparta na faktach historia życia Maxa Perkinsa (Colin Firth) i jego przyjaźni z Thomasem Wolfem (Jude Law). Max jest redaktorem literackim, który zajmuje się wyszukiwaniem i wspieraniem pisarzy. Znajduje młodych, niedoświadczonych artystów, by z jego pomocą stali się gwiazdami wielkiego kalibru. W ten sposób świat słyszy o Hemingwayu, Fitzgeraldzie czy Wolfie. Ten ostatni staje się nie tylko podopiecznym Maksa, ale także jego wielkim przyjacielem.

reżyseria: Michael Grandage,
scenariusz: John Logan,
aktorzy: Jude Law, Colin Firth, Nicole Kidman,
gatunek: biograficzny/dramat,
kraj produkcji: USA, Wielka Brytania,
rok produkcji: 2016,
czas trwania: 104 minuty,

kiedy gasna swiatla– „Kiedy gasną światła”

Producent James Wan (Obecność) przedstawia film, w którym nieznane zło czai się w ciemnościach. Kiedy Rebecca opuściła rodzinny dom, myślała, że wraz z nim pozostawiła za sobą lęki z dzieciństwa. Dorastając, nigdy nie miała całkowitej pewności, co było prawdziwe, a co nie, zwłaszcza kiedy gasły światła. Teraz jej młodszy brat, Martin, jest świadkiem tych samych niewyjaśnionych i przerażających sytuacji, które kiedyś wystawiały na próbę jej zdrowie psychiczne i zagrażały bezpieczeństwu. Przerażająca istota w tajemniczy sposób związana z matką rodzeństwa, Sophie, ponownie pojawiła się w ich życiu. Tym razem jednak, w miarę jak Rebecca zbliża się do odkrycia prawdy, nie ma wątpliwości, że ich życiu zagraża śmiertelne niebezpieczeństwo… zwłaszcza Kiedy gasną światła.

reżyseria: David F. Sandberg,
scenariusz: Eric Heisserer, David F. Sandberg,
aktorzy: Teresa Palmer, Maria Bello, Billy Burke, Emily Alyn Lind,
gatunek: horror,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2016,

kobiety bez wstydu– „Kobiety bez wstydu”

Najpiękniejsze gwiazdy polskiego kina w przesyconej zmysłowym erotyzmem komedii o facecie, który znalazł sposób na kobiety.
Obdarzony magnetycznym wpływem na płeć piękną Piotr rzuca pracę kelnera w Wiedniu i w rodzinnym Krakowie otwiera praktykę psychoanalityka. Nie ważne, że brak mu kwalifikacji i doświadczenia. Jego gabinet „tylko dla pań” co dzień pęka w szwach, a jego sypialnia przeżywa prawdziwe oblężenie. Kobiety z rozkoszą zdradzają mu swe najbardziej intymne sekrety, a on daje się wciągnąć nie tylko w zawiłości ich umysłów i serc, ale także w całkiem realne życiowe perypetie. I znów okaże się, że zakochane kobiety potrafią być równie czarujące, co niebezpieczne.

reżyseria: Witold Orzechowski,
aktorzy: Anna Dereszowska, Weronika Książkiewicz, Agnieszka Warchulska, Ewa Kasprzyk, Joanna Liszowska, Michał Lesień,
gatunek: komedia,
kraj produkcji: Polska,
rok produkcji: 2016,
czas trwania: 110 minut,

neon– „Neon Demon”

Jesse przyjeżdża do Los Angeles, aby rozpocząć karierę modelki. Wkrótce spotyka grupę kobiet owładniętych obsesją cielesnego piękna, które zaczynają żerować na jej młodości i witalności.

reżyseria: Nicolas Winding Refn,
scenariusz: Nicolas Winding Refn, Mary Laws, Polly Stenham,
aktorzy: Elle Fanning, Karl Glusman, Jena Malone,
gatunek: thriller,
kraj produkcji: Dania, Francja, USA,
rok produkcji: 2016,
czas trwania: 110 minut,

29 lipca

epoka lodowcowa– „Epoka lodowcowa 5: Mocne uderzenie”

Bohaterowie czterech filmów z serii „Epoka lodowcowa”, które w polskich kinach obejrzało ponad 6 milionów widzów, powracają, by przeżyć prawdziwie niezwykłą przygodę. Tym razem niepoprawny Wiewiór w pogoni za upragnionym orzeszkiem wystrzelony zostaje… w kosmos, gdzie niechcący powoduje katastrofę, w wyniku której w kierunku Ziemi zmierza wielki meteor. Zanim dojdzie do „mocnego uderzenia”, Maniek, Diego i Sid muszą stawić czoło niezwykłym zjawiskom, wśród których są gigantyczne fale, wyładowania elektryczne i inne fenomeny natury.

reżyseria: Mike Thurmeier, Galen T. Chu,
scenariusz: Michael J. Wilson, Michael Berg,
gatunek: animowany/komedia/przygodowy,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2016,

jason– „Jason Bourne”

Kolejna odsłona przygód kultowego Jasona Bourne’a – postaci wykreowanej w bestsellerowej, sensacyjnej serii autorstwa Roberta Ludluma.

reżyseria: Paul Greengrass,
scenariusz: Matt Damon, Paul Greengrass, Christopher Rouse,
aktorzy: Matt Damon, Alicia Vikander, Vincent Cassel, Tommy Lee Jones,
gatunek: sensacyjny,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2016,

reklama

Możliwość komentowania jest wyłączona.