SPIN

Urząd przeprasza za poranek na drogach

Aneta Borkowska poniedziałek, 28 listopada 2016, 13:12 Siedlce

„To wynik zaniedbania naszych służb drogowych”. Tak urząd miasta przeprasza za dzisiejszy poranek na siedleckich drogach. Opóźnione o kilkadziesiąt minut autobusy, ogromne korki i przede wszystkim nieodśnieżone ulice. Tym razem zima naprawdę zaskoczyła w Siedlcach.

– Chciałem przeprosić wszystkich mieszkańców za dzisiejszy poranek. Jest to i trzeba to jasno powiedzieć wynik zaniedbania naszych służb drogowych – mówi rzecznik ratusza Dariusz Dybciak. – Dopiero o godzinie 7 pojawiły się piaskarki, ale nie mogły się poruszać, bo już były takie korki. Był to bardzo zły przykład działania służb drogowych – dodaje.

Umowa z PUKiem, który będzie dbał o odśnieżanie ulic w mieście obowiązywać będzie od 1 grudnia, ale to nie znaczy, że przed tym terminem nic nie będzie się działo.

– Normalnie działa tak mogę nazwać pogotowie zimowe, ono już zostało ogłoszone i już wcześniej była sypana sól na naszych głównych drogach – mówi Dybciak. – Tym razem ktoś chyba nie oglądał prognozy pogody. I za to przepraszam, bo taka sytuacja nie może się wydarzyć ponownie – dodaje.

W tej chwili w Siedlcach robi się już spokojnie. Na ulicach działa pięć piaskarek.

zdjęcia archiwalne

Powiadom o wpisie

29 komentarzy

 1. Anonim dodano 11 miesięcy temu

  Panie rzeczniku chyba Pan nie powinien przepraszać. Przepraszać powinien Prezydent, Naczelnik od dróg, szefostwo PUK.

 2. Xaveri dodano 11 miesięcy temu

  PIĘĆ piaskarek na całe miasto – buahahaha… LOL!

 3. Piotr dodano 11 miesięcy temu

  no proszę, chyba pierwszy raz przyznali się do winy. Wcześniej zrzucali na zimę, że za wcześnie przyszła albo niespodziewanie przyszła zimą.

 4. Żale dodano 11 miesięcy temu

  Panie Prezydencie może czas na zasłużony odpoczynek. Centymetr śniegu i to już zbyt wiele. Strach pomyśleć jak spadnie dziesięć.

 5. Jan dodano 11 miesięcy temu

  Pan ANDRZEJ SITNIK sprawdzi umowę z PUK , który ma monopol na buble i niechlujne pracę czas na weryfikację.

  • Antek dodano 11 miesięcy temu

   Nie rozśmieszaj bo mam zajady 🙂

   • tyle dodano 11 miesięcy temu

    Robi tyle na ile sytuacja (inni, oddani) pozwala.

 6. Ania dodano 11 miesięcy temu

  Tak z ciekawosci. Czemu prezydent ma odpowiadac za to, ze piaskarki nie wyjechaly? Moim zdaniem to same piaskarki a raczej ich kierowcy i osoby, ktore te piaskarki wysylaja. Ale czemu prezydent to nie rozumiem. On osobiscie odpowiada za kazda piaskarke?

  • siedlczanin dodano 11 miesięcy temu

   Prezydent odpowiada za całość. Jeżeli sam nie dopilnuje i nie wskaże, jak również nie wyciągnie konsekwencji od osoby przez Niego upoważnionej do wykonywania takich prac, to sam ponosi odpowiedzialność.

   • Ania dodano 11 miesięcy temu

    Odpowiada za calosc ale najpierw odpowiadaja odpowiednie sluzby. On sam nie jest w stanie wszystkiego dopilnowac.

    • hłehłe dodano 11 miesięcy temu

     Czyli po staremu (a może nowemu) – pierś do orderów ale w razie wtopy – to nie ja winny! Gdyby odśieżyli to byłaby oczywiścei zasługa władz!

    • siedlczanin dodano 11 miesięcy temu

     Prezydent do realizacji statutowych czynności dobiera sobie ludzi, bo "sam wszystkiego nie ogarnie. Dlatego bezpośrednio do wykonywania czynności są podwładni. Ale jeżeli podwładni nie wykonują swoich obowiązków, a ich przełożony nie wyciąga w stosunku do nich wniosków to bierze odpowiedzialność na siebie.

   • Sztorm dodano 11 miesięcy temu

    Ogarnijcie się Siedlczaninie! To było nagle załamanie pogody. Służby drogowe w całym kraju miały dziś rano ogromne kłopoty. A wielu komentujących zapewne rano smacznie spało gdy ludzie robili co mogli!

    • asd123 dodano 11 miesięcy temu

     robili co mogli czego efekty można było zobaczyć rano 😉

 7. Jan dodano 11 miesięcy temu

  Pani Ania niech napije się mleka szybciej będzie dorastać a na razie niech się nie ośmiesza.

 8. jaki dodano 11 miesięcy temu

  Jaki pan, taki kram. Ot co.

 9. miron dodano 11 miesięcy temu

  prezydent nie przewidział że zima przyjdzie jeszcze w listopadzie, w planach "dobrej zmiany" miała przyjść w grudniu dlatego umowa z PUKiem od 1 grudnia,

 10. miron dodano 11 miesięcy temu

  zabrakło konsultacji z Jarkiem !

 11. Beata dodano 11 miesięcy temu

  Jest mi wstyd za władze miasta . Uważam że takie przeprosiny to paranoja. Panie Dybciak niech Pań nie obwinia PUK-u bo wszyscy wiemy że winę ponosi ratusz z prezydentem na czele. Ja przepraszam wszystkich za takiego prezydenta.

 12. Gap dodano 11 miesięcy temu

  Jest już 21.39 a chodniki nadal nieposypane!

 13. tom dodano 11 miesięcy temu

  i jakoś nikt ze stołka nie spadł a dla przykładu powinien

 14. m dodano 11 miesięcy temu

  PODZIĘKUJEMY W NAJBLIŻSZYCH WYBORACH

  • siedlczanin dodano 11 miesięcy temu

   I to jest najlepsza rada. !!!!
   Płacimy podatki, więc mamy moralne prawo wymagać. Jak obywatel spóźni się z zapłaceniem podatku, to otrzymuje kare w postaci karnych odsetek. To jak administracja miasta się spóźniła z odśnieżaniem tez powinna ponieść karę. Przeprosiny to za mało.

 15. aktualnie dodano 11 miesięcy temu

  Na chodnikach dramat. Np. ul. Sokołowska – lodowisko. I niech Dybciak nie gada bzdur.

  • Anonim dodano 11 miesięcy temu

   Do rzecznika!
   Mogę go zrobić z 25 części i połączyć

   • Może fjlm dodano 11 miesięcy temu

    Był tytyuł!
    "Może film"
    Jest za to wskazówka, kto?
    Niepotrzebna, bo i tak by wiedział kto napisał.

 16. ten który dodano 11 miesięcy temu

  Niepotrzebne te przeprosiny Panie Darku! Nie rozumiem kompletnie tej spazmatycznej desperacji. Spadło troszkę śniegu, trudno aby w ciągu doby wszystko było odśnieżone, posypane i wysuszone. Boicie się zimy? Taki mamy klimat…

 17. Kilińszczak dodano 11 miesięcy temu

  Jakie Piaskarki? Przez 2 dni żadnej nie widziałem. Historia nieodśnieżania miasta powtarza się od kilku lat. To skandal, aby z nie dużych Siedlec nie można było wyjechać przez 1,5 godz. W pon.byłem w Węgrowie Sok.Podl. i Mińsku Maz. i tam nie było takiej historii MOŻNA

 18. statystyczny Polak dodano 11 miesięcy temu

  A ja mam pytanie, czy skoro już od poniedziałku straszy się właścicieli nieruchomości mandatami (w radiu trąbią co godzinę – ciekawe ile zapłacili za te groźby) to czy za poniedziałek Ratusz też dostanie mandat za każdą nieodśnieżoną ulicę i chodnik? A za dzisiejszy piątek też będzie mandat? Bo akurat tam gdzie odśnieżali prywaciaże – pięknie, a tam gdzie publiczne chodniki i ulice – tragedia. Ja na pewno podziękuję w następnych wyborach i podaruje mandat wyborczy komuś innemu

Dodaj komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy.