SPIN

Siedlce zacieśniają współpracę z PGE

redakcja wtorek, 20 grudnia 2016, 22:01 Siedlce

umowa-pge3

Laboratorium przy PWiKu i nowy kierunek kształcenia w „Elektryku”. Siedlce podpisały porozumienia o współpracy z PGE i PGE Energią Odnawialną.

– To przedsięwzięcia, które wpisują się w nasze potrzeby. W Polsce jest ponad 400 firm zajmujących się instalacją i montażem paneli fotowoltaicznych i my też chcemy wejść w ten segment – mówi Arkadiusz Sekściński, wiceprezes zarządu PGE Energia Odnawialna. – Gdy to zrobimy, będziemy potrzebowali ludzi i mamy nadzieję, że takich fachowców znajdziemy właśnie w gronie absolwentów siedleckiej placówki – dodaje.

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 od września 2017 roku ruszy kierunek technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej. Doposażenie szkoły w sprzęt do dwóch pracowni bierze na siebie PGE.

– Absolwenci „Elektryka” po tym kierunku będą mogli między innymi serwisować instalacje odnawialnych źródeł energii. Mamy już jednego nauczyciela, program też jest przeanalizowany – mówi Jerzy Kopański, dyrektor szkoły.

umowa-pge2-2

Na początku 2018 roku na terenie Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji zacznie działać laboratorium odnawialnych źródeł energii. Instalacja składać się będzie z 24 stołów z różnymi panelami fotowoltaicznymi dostępnymi na rynku.

– Zobaczymy jak pracują i które lepiej sprawdzają się na naszym terenie – mówi Arkadiusz Sekściński. – Wszystko będzie monitorowane z naszych biur i z naszych tabletów 24 godziny na dobę – dodaje.

Montaż rozpocznie się w lutym 2017 roku. Wytworzoną energię PWiK będzie wykorzystywał na własne potrzeby.

umowa-pge2-1

Powiadom o wpisie

2 komentarze

  1. trzecia umowa. dodano 12 miesięcy temu

    Czego dotyczyła trzecia umowa, którą podpisywał Prezydent?

  2. Leszek dodano 12 miesięcy temu

    Brawo dyrektorze Elektryka!!!!

Dodaj komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy.