SPIN

Tereny w centrum miasta idą pod młotek

Aneta Borkowska piątek, 20 stycznia 2017, 10:53 Siedlce

Siedlecki samorząd przymierza się do wyprzedaży swoich najatrakcyjniejszych terenów. Chodzi o działki w kwartale ulic Pułaskiego-Kilińskiego-Sienkiewicza-Floriańska.

Zgodnie z planem zagospodarowania teren ma być przeznaczony pod budownictwo wielorodzinne i tzw. usługi. Decyzję o wystawieniu pod młotek pierwszych nieruchomości mają podjąć radni na najbliższej sesji.

– Teren jest już przygotowany. Podzieliliśmy działki i wytyczyliśmy drogi na tym osiedlu. W pierwszej fazie będzie to powierzchnia około 3 700 metrów kwadratowych – mówi Dariusz Dybciak, rzecznik prasowy siedleckiego urzędu. – Docelowo pod zabudowę będzie tam ponad 5 000 metrów kwadratowych. Teraz rada miasta musi wyrazić zgodę na rozpoczęcie procedury sprzedaży działek – dodaje.

Samorząd liczy, że w czerwcu część nieruchomości zostanie sprzedana i oczekuje za nie dobrej ceny.

Jeszcze kilka lat temu obszar był zajęty pod budownictwo komunalne, ale w związku z powstaniem nowego osiedla komunalnego tereny w centrum zwolniono.

foto. archiwum red.

Powiadom o wpisie

7 komentarzy

 1. artór dodano 12 miesięcy temu

  Brawo, "centrum" naszego miasta woła o pomstę do nieba. Siedlecki folklor na przedmieścia, centrum dla społeczeństwa!

 2. trololo dodano 12 miesięcy temu

  Duże tereny w centrum miasta i zamiast przeznaczyć pod coś porządniego (jestem pewny,że znalazłby się spokojnie deweloper który wybudowałby jakiś biurowiec – w mniejszych miastach pokroju Sandomierza stawia się już z powodzeniem takie budynki) i otrzymamy kolejne nudne bloki. I to wiadomo od którego przedsiębiorcy

 3. Raty dodano 12 miesięcy temu

  Chyba będzie więcej niż za stadion?
  Ja kupi ……. by nie było na raty na 20 lat.

 4. Andrzej dodano 12 miesięcy temu

  Może kurniki podbudować…zamiast w Strzale.

  • 🤗 dodano 10 miesięcy temu

   🤗🤗🤗 jestem za, ale te kurniki to wójtowi pod domem trzeba postawić bo skoro zgadza się na otruwanie ludzi to i jego niech trują chemią i smrodem!!!

 5. ag dodano 12 miesięcy temu

  A może by tak ogłosić konkurs na zabudowę architektoniczną tego miejsca, które centrum miasta ma przypominać i z Jackiem się nie kłócić? A poza tym pytanie czy grunty są na pewno komunalne???…

 6. 7 dodano 12 miesięcy temu

  a można było zrobić jakieś a'la stare miasto, jakieś deptaki, zieleń, skwerki, kawiarenki, lodziarnie, lokale z parasolami na dworze, miejsce które w dzień służyłoby rodzinom z dziećmi na spacery z wózkami, pójść na lody , niedzielny spacer itp. a wieczorem stwarzało możliwości aby poczuć się jak na jakimś prawdziwym starym mieście. pójść do restauracyjki, posiedzieć w świetle latarenek… ech…. bloki bloki bloki

Dodaj komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy.