SPIN

Ryszard Petru o mobilizacji i dePiSyzacji

redakcja poniedziałek, 20 lutego 2017, 22:35 Siedlce

– Wiem jaki wynik osiągnął PiS w Siedlcach w ostatnich wyborach i myślę sobie, że jedną z przyczyn było to, że ten region był przez lata zapomniany – tymi słowami Ryszard Petru zaczął dzisiejsze spotkanie z siedlczanami.

Szef Nowoczesnej podczas wizyty w Siedlcach, skoncentrował  się na problemach centralnych. Problemy regionu zostawił lokalnym strukturom Nowoczesnej, bo jak stwierdził, to one wiedzą czego miastu brakuje i czego mu potrzeba. Razem z nim w Sali Białej MOK pojawiły się pochodząca z Siedlec Kamila Gasiuk-Pihowicz i Ewa Lieder.

– Nie chcemy być opozycją totalną. Chcemy punktować PiS, ale chcemy jednocześnie przedstawiać lepsze rozwiązania. Powstaliśmy, bo uważaliśmy, że sprawy mogą iść do przodu szybciej. Byliśmy sprzeciwem wobec bylejakości i marazmu, ale teraz, w czasach rządu PiS-u, walczymy o podstawowe bezpieczeństwo Polaków.

Ryszard Petru skrytykował postawę i ostatnie wypowiedzi Antoniego Macierewicza (m.in. tę nazywającą katastrofę lotniczą pod Smoleńskiem,  jednym z trzech etapów agresji rosyjskiej na Europę) oraz Witolda Waszczykowskiego. Odniósł się także do ostatnich zdarzeń drogowych i wypadków z udziałem prezydenta Polski Andrzeja Dudy, ministra MON Antoniego Macierewicza i premier polskiego rządu Beaty Szydło.

Wypowiedzi szefa Nowoczesnej próbowały przerwać 2-3 osoby, ale bez skutku.

– W tym konkretnym przypadku (wypadek premier Szydło) mamy do czynienia z manipulacją jaką znamy także z Sejmu i za co mam olbrzymie pretensje do PiS-u. I dlatego jak przejmiemy władzę to trzeba zacząć od dePiSyzacji. DePiSyzacja oznacza, że Trybunał ma być niezależny, sądownictwo ma być niezależne i że żaden Ziobro nie będzie nam się wpieprzał w prokuraturę, że media publiczne mają informować o faktach i Misiewiczów trzeba wywalić – wyliczał Petru.

Według przewodniczącego Nowoczesnej jest tylko jeden sposób na wygranie najbliższych wyborów i jest to „przekonanie tych, którzy się wahają”.

– My nie możemy tych z PiS-u traktować jak wrogów. Część z nich trzeba traktować jak zbłąkane owieczki. Trzeba próbować przekonać ich argumentami. Trzeba dotrzeć do tych, którzy głosowali na PiS i teraz tego żałują – tłumaczył.

Powiadom o wpisie

8 komentarzy

 1. Rudolfina dodano 10 miesięcy temu

  Lepsze rozwiązania? Proszę! Raz! Dwa! Trzy! Konkretnie! Tylko bez ściemy! Bo na hasła de… się nie nabierzemy. To pustosłowie!

 2. pola dodano 10 miesięcy temu

  Zastanawia mnie, kto daje się nabierać na to pustosłowie. Zbłąkane owieczki, a właściwie baranki to ci, którzy podatni są na antypolską propagandę.i pozwalają się wodzić za nos "ekonomicznym ekspertom" typu pan Petru.

 3. jaro dodano 10 miesięcy temu

  Haha, bajeczki o wyższej kwocie od podatku, 500+ na każde dziecko, powrotu do VAT 23%, nie zamykaniu kopalń, braku kolesiostwa w obsadzie stanowisk, zwiększeniu dopłat dla rolników, nowych dowodach w sprawie katastrofy smoleńskiej, sprowadzenie wraku, itd…, tak to wszystko obiecywala Nowoczesna w kampanii wyborczej, ale suweren nie uwierzył i wybrał …. PIS, Piła i Siekiera, wstyd i pośmiewisko na świecie. Teraz bajki M.Morawieckiego w modzie, bilion to nie na inwestycje a długu zrobi. A kto będzie spłacał? Warto o Grecji poczytać, tam zapłacił suweren, a u nas św. Mikołaj?

  • rychu dodano 10 miesięcy temu

   Dam dobrą radę: więcej czytać, więcej myśleć, a umysł będzie światlejszy. PS. A dobre bajki też służą rozwojowi.

 4. madera dodano 10 miesięcy temu

  Czy ten Pan na 3 zdjęciu przy filarze i nagłośnieniu to ochrona?

 5. PAN dodano 10 miesięcy temu

  Madera ten przy filarze to nie Pan, pany to pisiory z słomą w butach np z ROZBITEGO KAMIENIA czy z pod ZBUCZYNA lub z NIMIRK jak kto woli.

 6. jacek dodano 10 miesięcy temu

  PANIE PETU RATUJ NAS! PIS wydał ustawe ze kazdy moze bezkarnie robi( rzez drzew. blagam was poslowie Nowo(zesnej ratujmy drzewa!!!

 7. Rychu dodano 10 miesięcy temu

  Na sali to ja widzę że sama śmietanka miejska… dobrze wiedzieć.

Dodaj komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy.