SPIN

Rower miejski powróci na siedleckie ulice

Aneta Borkowska wtorek, 28 lutego 2017, 10:14 Siedlce

W czerwcu miłośnicy jednośladów znów będą mogli wsiąść na rower miejski. Agencja Rozwoju Miasta Siedlce tak jak obiecała wraca z tym ekologicznym pomysłem na spędzanie wolnego czasu w mieście i oderwanie się od czterech kółek.  

– W tej chwili prowadzimy rozmowy i konsultacje jeśli chodzi o stronę finansową – mówi Grzegorz Orzełowski, prezes ARMS. – Jaka to będzie firma to myślę, że rozstrzygniemy w połowie marca – dodaje.

Jak tłumaczy prezes, Agencji nie stać na zakup stałego systemu, więc siedlczanie z miejskich rowerów będą mogli korzystać ponownie przez okres 3 miesięcy. Tym razem jednak rowery wystartują wcześniej.

– We wrześniu wypożyczeń było zdecydowanie mniej niż w lipcu i sierpniu, więc teraz spróbujemy system uruchomić wcześniej. Będzie już ciepło, będą jeszcze studenci, może będą korzystać. Zobaczymy jak to zafunkcjonuje – dodaje Orzełowski.

Będzie tyle samo stacji i tyle samo rowerów. Nie wiadomo jeszcze jakie będą koszty, bo to uzależnione jest od firmy, która wygra w rozmowach.

– Oczywiście zechcemy utrzymać ten sam system co w ubiegłym roku i mam nadzieję, że uda nam się to zbilansować reklamą od firm – dodaje.

fot. UM Siedlce

Powiadom o wpisie

3 komentarze

  1. Rowerzysta dodano 11 miesięcy temu

    Spiesz się Grzesiu, pogoda piękna, rowery miejskie w Warszawie już czekają na chętnych…

  2. Zorro dodano 11 miesięcy temu

    Rowery górskie proponuje,bo samochodami się nie da dziury szkoda kasy. .amen

  3. bicykl dodano 11 miesięcy temu

    Może najpierw drogi dla rowerzystów i edukacja kierowców samochodów.

Dodaj komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy.