SPIN

Kudelski: „Przekonanie rodziców do naszych rozwiązań wzrasta”

Aneta Borkowska piątek, 17 marca 2017, 09:07 Siedlce

„Jesteśmy przekonani, że reforma wygaszająca gimnazja jest konieczna” – powiedział prezydent Wojciech Kudelski podczas trwającej właśnie w urzędzie konferencji w sprawie wdrażania reformy edukacji w Siedlcach.

– W mieście mamy dobrze przygotowaną bazę oświatową, nauczycieli, a odległości między szkołami są niewielkie – mówi prezydent. – Rozumiem, że są przyzwyczajenia, ale w szkole nie przebywamy do końca życia. Każdą kiedyś trzeba opuścić i iść do kolejnej. W różnych szkołach różnie to wyszło. Pracujemy nad tym. I myślę, że przekonanie rodziców do rozwiązań proponowanych przez wydział edukacji wzrasta – dodaje.

Naczelnik wydziału edukacji Sławomir Kurpiewski dodał, że jego zdaniem reforma jest bardzo dobrze zorganizowana i przygotowana.

– Zmiany zaczną się od września i będą trwały w zasadzie 6 lat – tłumaczy. – Od początku oddaliśmy decyzję w sprawie konkretnych rozwiązań czyli przeniesień rodzicom. Prezydent podpisał zarządzenie zgodnie z którym, rodzice mają czas do 3 kwietnia na złożenie wniosków w sprawie przyjęcia dzieci do klasy 4 i 7 – dodaje.

Kurpiewski zapewnił, że najważniejsze w całym przygotowaniu jest dobro dzieci i nadal rozmowy z rodzicami oraz dyrektorami.

 

Powiadom o wpisie

7 komentarzy

 1. Ja dodano 11 miesięcy temu

  "…myślę, że przekonanie rodziców do rozwiązań proponowanych przez wydział edukacji wzrasta…" No to źle myślisz. I poeta Kurpiewski i jego zdanie hahaha litości, nic nie jest przygotowane i zorganizowane co on pierniczy.

 2. Anonim dodano 11 miesięcy temu

  No właśnie… Zacznie się jazda w kwietniu.

 3. pamiętliwy dodano 11 miesięcy temu

  Pamiętajmy, kto miał w programie wyborczym likwidację gimnazjów i komu zawdzięczamy cały ten bałagan. PiS obiecał Polskę w ruinie i słowa dotrzymuje. Szkoły, armia, sądy, szpitale, drzewa – nic się nie uratuje.

 4. Sied2 dodano 11 miesięcy temu

  "Decyzję zostawiliśmy rodzicom" Zobaczymy ile do gadania będą mieli rodzice jak będzie niewielu chętnych do przeniesienia. Na razie jest straszenie klasami po 40 osób i propaganda na temat cudownych warunków w nowo powstałych podstawówkach.Pzdr

 5. Zu dodano 11 miesięcy temu

  Reforma jest przygotowana? Żart. Bałagan zaraz się zacznie, a za 2 lata sięgnie apogeum. Do szkół średnich pójdzie rocznik 2003, 2004 i cześć 2005. Jezeli gimnazja będą puste, to może lepiej przygotować je do przekształcenia w szkoły wyższego szczebla.

  • dyżurny dodano 11 miesięcy temu

   jak do podstawówek weszły obowiązkowo dwa roczniki do pierwszej klasy to nikt tego nie zauważył? Dzieciaki po 6 i 7 lat w świetlicach od rana. Przecież te klasy też w przyszłości pójdą do szkół średnich. Mało tego widać jak klasy na jednym poziomie a z różnych roczników odstają od siebie. To się będzie za nimi ciągnęło do końca edukacji. A teraz szkół więcej i źle?

 6. Zu dodano 11 miesięcy temu

  6 i 7 latki to nie były dwa pełne roczniki. Połowa i tak była odroczeno. Obecna reforma wprowadzi do szkół srednich ponad dwa roczniki. 200-300 tys więcej dzieci niż w przypadku 6 i 7- latków. Poza tym szkół podstawowych jest więcej niz srednich. Gdyby reformę opóźniono rok problem byłby mniejszy.

Dodaj komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy.