SPIN

11 prób wyłudzenia pieniędzy od seniorów aktualizacja

Aneta Borkowska poniedziałek, 20 marca 2017, 14:28 Siedlce

Kilkanaście zgłoszeń w sprawie wyłudzenia pieniędzy metodami „na wnuczka” lub „na policjanta” przyjęła dzisiaj siedlecka komenda. Jak poinformował nas rzecznik Jerzy Długosz na szczęście nie ma informacji by sprawom udało się od kogoś pieniądze wyłudzić.

– Do godziny 15 mieliśmy dzisiaj 11 takich zgłoszeń. Takich prób do tej pory było kilka, dziś padł rekord – mówi Długosz. – Teraz funkcjonariusze będą ustalać kim są sprawcy. Niestety z naszego doświadczenia powiem, że jest to bardzo trudne, bo sprawcy kontaktują się z ofiarami głównie telefonicznie i jak tylko wyczują działania policji po prostu znikają – dodaje.

Jak dodaje rzecznik akcje nagłaśniające tego typu przestępstwa wreszcie działają.

– Cieszy nas to, że dostajemy sygnały od seniorów, że ktoś dzwonił i próbował wyłudzić od nich pieniądze, a nie że to zrobił. Cały czas jednak prosimy by być czujnym i nie dać się oszukać. A każdą próbę kradzieży nam zgłaszać – dodaje Długosz.

AKTUALIZACJA 21.03 godz. 11 – Jak poinformował nas Jerzy Długosz przez cały wczorajszy dzień było 20 prób wyłudzeń i niestety 80-letnia mieszkanka gminy dała się oszukać i straciła prawie 25 tysięcy.

Komentarze (1)

  1. klon dodano 4 lata temu

    W ostatnich dniach w Siedlcach na ul..Rynkowej "chodził" kominiarz, który chciał również zbierać datki w zamian za kartki z życzeniami.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?