SPIN

Pazdan odwiedził Brajana

Aneta Borkowska poniedziałek, 20 marca 2017, 12:10 Społeczeństwo

Michał Pazdan, piłkarz Legii Warszawa odwiedził Brajana z SOS Wioski Dziecięcej w Siedlcach.

Drogi Michale!

Mam na imię Brajan i mieszkam w SOS Wiosce Dziecięcej w Siedlcach, kocham grać w piłkę. Wszyscy w moim domku uważamy, że jesteś najlepszym obrońcą na świecie. Bardzo bym chciał żebyś kiedyś znalazł chwilę czasu i odwiedził nas w domku. Marzenie to żebyś przeprowadził z nami trening i pokazał kilka tricków.

Wielki Szacun
Brajan

To fragment listu, który dwunastoletni Brajan wysłał do Michała Pazdana. Po takim zaproszeniu, piłkarz mimo napiętego planu treningowego znalazł czas i przyjechał do Siedlec, by spotkać się z Brajanem i jego rodziną SOS, a także przeprowadzić trening siedleckiej wioskowej drużyny.

Brajan uwielbia piłkę nożną, gra w Pogoni Siedlce i marzy o tym żeby być piłkarzem, a jego trenerzy twierdzą, że ma potencjał.

– Wiem, że sport jest bardzo ważny w życiu dzieci pozbawionych opieki biologicznych rodziców, bo mogą dzięki niemu nie tylko dać ujście emocjom, ale także pokazać, że są w czymś dobre, że coś potrafią, to bardzo wzmacnia, pomaga żyć, uczy wytrwałości i stawiania sobie nowych celów – mówi Michał Pazdan. – Te dzieci zasługują na wszystko to, co mają ich rówieśnicy, to piękne, że pracujący tu ludzie chcą im to dać. Jeżeli i ja, choć trochę przyczyniłem się do tego dzisiejszym treningiem, to bardzo się z tego cieszę – dodaje.

tekst oraz zdjęcia: SOS Wioski Dziecięcej w Siedlcach

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?