SPIN

Rodzice chcą wiedzieć dlaczego padło na 3d

redakcja czwartek, 20 kwietnia 2017, 23:00 Siedlce

Grupa rodziców z SP r 11 w Siedlcach wystosowała list otwarty do władz miasta, radnych, dyrektorki szkoły i lokalnych mediów w związku z reformą oświaty. – Pojawiły się niejasności i rozbieżności – twierdzą i chcą spotkania.

Coraz gorętsza atmosfera robi się w Siedlcach wokół reformy oświaty, a dokładnie wokół decyzji prezydenta miasta i naczelnika siedleckiej edukacji. Chodzi o przenoszenie w formie decyzji administracyjnej klas z obecnych podstawówek do szkół powstałych z wygaszanych gimnazjów.

Podczas najbliższej sesji miejskiej radni mają przegłosować projekt uchwały, zgodnie z którym od pierwszego września swoją szkołę zmieni 9 klas. Jedną z takich jest obecna klasa 3d w SP nr 11. Z decyzją nie zgadzają się jednak wszyscy rodzice dzieci, które się w niej uczą.

Brak rzetelnych informacji na temat reformy sprawiły, że część rodziców w tym tygodniu przyszła na obrady komisji oświaty, ale nie uzyskali odpowiedzi na najważniejsze dla nich pytania: kto zdecydował o przeniesieniu klasy 3d do PG nr 1 (od września SP nr 1)? Dlaczego wytypowano tylko jedną klasę trzecią i dlaczego jest to akurat klasa 3d?

Do tej pory nikt nie udzielił rodzicom jednej odpowiedzi na to pytanie, a odpowiedzi, które usłyszeli od naczelnika siedleckiej edukacji Sławomira Kurpiewskiego i dyrektorki SP nr 11 wykluczają się. Urzędnik powiedział, że decyzję o przeniesieniu klas podejmowali samodzielnie i bez żadnego klucza dyrektorzy, a podczas spotkania z dyrekcją „Jedenastki” rodzice mieli usłyszeć, że kryteria wyboru klas do przeniesienia były zasugerowane przez Kurpiewskiego.

Dlatego rodzice proszą o oficjalne spotkanie z naczelnikiem wydziału edukacji i dyrektorką SP nr 11.

foto: archiwum

 

 

Powiadom o wpisie

63 komentarze

 1. Matka dodano 5 dni temu

  Jedynka to dobra szkoła i na pewno dzieci się zadomowią. Moje chodziły do Jedynki i zawsze miło wspominają tę szkołę, ja też.

 2. Absolwentka dodano 5 dni temu

  Chodziłam do Jedynki, pozdrawiam nauczycieli, wielu uczniów do gimnazjum przyszło z Jedenastki, nie było problemu. Reformy najczęściej to same kłopoty, było dobrze, ale …

 3. Lita dodano 5 dni temu

  Bardzo dobrze zrobili rodzice popieram a co do Pani dyrektor to powinna dodać się do dymisji nic nie robi dla dzieci rządzi się tak jak by to była jej prywatną szkola. Liczy się tylko z elitą z której może coś mieć.
  Dla dzieci nie ma nic tylko na swoje imprezy są liczne środki tak jak teraz na święto szkoły zamówiony tort za 800 zl pytanie czy dzieci dostaną choć kawałek oczywiście że nie jak co roku dlatego uważam że powinna ustąpić miejsca osobie która będzie dbać o dzieci a nie o swoje ambicje.

  • Anonim dodano 5 dni temu

   Skoro tort jest tak wielki to ciekawe ilu radnych przyjdzie?

  • matka dodano 5 dni temu

   Święta Prawda!!!!!!! nic dodac nic ujac

  • Dorota dodano 5 dni temu

   popieram

 4. Rodzic, dodano 5 dni temu

  Chyba problem nie leży w samym przesunięciu klasy, a w jawności i transparentności tego w jaki sposób i według jakiego klucza jest to robione. Są dwie prawdy. Jedna prawda dyrektor szkoły, druga prawda wydziału edukacji i prezydenta. Czy to normalne zachowanie i postępowanie? Czy elementarny brak odpowiedzialności za decyzje? Co jest powodem takiego stanu rzeczy? Niechlubna tradycja kłamstwa w tym mieście? Zaniedbania? Przecież chodzi o dzieci. Jak one się czują i ich rodzice? Czy nie mają prawa czuć się okłamywani, zbywani i traktowani jak zło konieczne? Czy tak ma wyglądać demokracja? Chyba demokracja po siedlecku.

  • groszek dodano 5 dni temu

   Są trzy prawdy!

 5. Anonim dodano 5 dni temu

  Oczywiście, że dobra szkoła ale 11 lepsza, a do gimnazjum przeszli bo nie mieli wyjścia , gdyż w 11 nie było gimnazjum. Popieram rodziców zwłaszcza że jest tyle niejasności…

 6. matka dodano 5 dni temu

  komantarz o "Pani Dyrektor" trafiony w 100 %. Wszyscy się jej boja i siedzą cicho. Moze czas powiedzieć jaka jest naprawdę. Żaden z niej pedagog ani dobry pracodawca. nie szanuje dzieci ani pracowników.

  • 07 dodano 5 dni temu

   Zanim w kogoś uderzysz zastanów się nad sobą!

  • Lita dodano 4 dni temu

   Ma Pani rację 100% .

 7. Teresa dodano 5 dni temu

  Brawo Pani Dyrektor! Chyba już czas odejść

  • Anonim dodano 5 dni temu

   A jak myślicie kto wybiera dyrektorów?

   • obok dodano 4 dni temu

    no jak to kto? jest konkurs tyle ze sama w nich startuje bo inni się boją ze jak przegraja straca prace… tak było przy pierwszym konkursie przy ktorym miala rywalki

 8. Obserwator dodano 5 dni temu

  Czegoś tu nie rozumiem, tak źle piszecie o Pani dyrektor i chcecie swoje dzieci zostawić w tej szkole ? Pani dyrektor proszę się nie przejmować tym hejtem. Jedenastka to bardzo dobra szkoła.

  • Teresa dodano 4 dni temu

   krytyka dotyczy Pani Dyrektor a nie szkoły. Ze szkoła jako budynkiem i nauczycielemi dzieci się znają… więc stąd pytanie dlaczego my?

 9. zdziwiona dodano 5 dni temu

  Jak to możliwe, że ta "zła" Pani Dyrektor (zauważcie, że cały czas bezwiednie pisana prze duże "P") zarządza tak dobrą szkołą? I tak nie dba o dzieci, że jedynie w tej szkole jest problem z przejściem ich do innej placówki.

 10. absolwent dodano 4 dni temu

  Do Jedynki chodziłem trzy lata jako gimnazjalista, moja mama przez osiem lat do Jedynki, przed laty była to szkoła podstawowa. Pozdrawiamy nauczycieli, którzy zawsze mieli czas dla uczniów i zostawali po lekcjach, by nas poprawiać. Miło wspominamy naszą rodzinną Jedynkę.

  • Ojciec dodano 3 dni temu

   Myślę że problem z przejściem jest w większości szkół tylko rodzice dzieci 11 mieli odwagę powiedzieć co myślą i co ich boli. A torty i ciasta nie dla dzieci tylko dla dostojnych gości maja miejsce nie tylko w 11.

 11. Lita dodano 4 dni temu

  Panie obserwatorze dużo rzeczy jest nie do przyjęcia w 11 . Rodzice z przyzwyczajenia zostawiają tam dzieci i dlatego że jest rodzeństwo.
  Nikt nie hejtuje dyrektor to sama prawda .
  Rządzi tak jak chce i z nikim się nie liczy udaje super fajna a rzeczywistość jest zupełnie inna. Tyle lat tam byłam i wiem jak tam jest .
  Pani dyrektor potrafi zrobić z kogoś śmiecia. A dzieci to tylko kasa.

 12. Miki dodano 4 dni temu

  Powiem krótko, klasa przesunięta do SP1 na pewno nie będzie żałować. Pani Dyrektor z 1 jest najlepsza na świecie. Cudowna kobieta zarówno dla uczniów jak i rodziców. Pomocna w każdej kwestii. Szkoła bardzo bezpieczna. Nauczyciele organizują całą masę konkursów i akcji. Wspaniali pedagodzy. Jestem przekonana, że po pewnym czasie rodzice stwierdzą, że dobrze się stało, że to oni przeszli. Gdyby moja córka była w 3 klasie nie wahalabym się ani chwili. Zapytajcie absolwentów, to najlepsze źródło informacji. Ja jestem tą szkołą zachwycona. Moim zdaniem to najfajniejsze szkołą. Sami się przekonajcie. Pozdrawiam.

 13. Elwira dodano 4 dni temu

  Moje dziecko skończyło 11 2 lata temu i zarówno ona jak i jej koledzy z klasy, którzy rozeszli się po różnych gimnazjach w nich odżyli. 11 to bardzo bierna szkoła ze świetnym historykiem i tyle… większość dzieci po leniwej babie od przyrody ma dziś problemy z matmą, geografią. My tą szkołę wspominamy bardzo negatywnie, żadnej twórczej, nowoczesnej pracy dydaktycznej, pracy nad kompetencjami społecznymi dzieci !!!! O straszeniu piekłem za niezapłacenie za bilet do kina na film o papieżu przez walnietą katechetkę nie wspomnę…
  Gimnazjum nr 1 ma fajnych anglistów i świetną polonistkę- Pniewsk, ale matma leży – i tu powinno się to zdiagnozować, bo to lekcje bez refleksyjne i dzieciaki pozostawione są same sobie.
  Podsumowując, nigdzie nie jest idealnie, ale nam ulżyło, kiedy dzieciaki odeszły z 11! Rodzice, zostaliście potraktowani bezwzględnie, ale wierzcie, że kiedy kończy się 1-3, to tam jest plażing a nie proces dydaktyczny !!!!

 14. klasa 3d dodano 4 dni temu

  Nie negujemy pozycji i renomy SP1. Wręcz przeciwnie, bo tez jesteśmy w dużej mierze jej absolwentami i uważamy, że to dobra szkoła. Dążymy do tego aby wyjaśnić wszystkie niejasności związane z tymi przenosinami. Mało kto mówi o tym, że nasza klasa będzie jedyną klasą 4 w całej SP1, co wiąże sie z brakiem równieśników, brakiem możliwości zorganizowania wycieczki, bo autokaru jedną klasą nie zapełnimy, braku możliwości zorganizowania konkursów, zawodów czy innej formy współzawodnictwa na szczeblu szkolnym, bo nie będą konkurować z pierwszo czy siódmoklasistami pod względem sportowym, plastycznym, recytatorskim czy jakimkolwiek innym. Czy będą miały zajęcia dodatkowe z tak nieliczna grupą? Każde dziecko ma inne zainteresowania. W związku z tym, że mamy tyle pytań dotyczących organizacji chcemy spotkania w celu rozwiania naszych obaw i watpliwości. Być może są niepotrzebne, a wszystko to zostanie w jakis sensowny sposób rozwiązane?

 15. Absolwenci 2015 dodano 4 dni temu

  Zapraszamy 3d do Jedynki, zobaczycie, że tyle konkursów i innych działań nie znajdziecie w innej szkole. Nauczyciele mają czas dla uczniów. Odwagi, każda reforma to wiele niepewności, ale do Jedynki przyjść warto.

 16. Miki dodano 4 dni temu

  Wiem, że Państwo z 3d się denerwują, ale bez obaw o wycieczki i o rówieśników. Tam pracują naprawdę świetni specjaliści z Dyrekcją na czele, która nie pozwoli, aby dzieciom czegokolwiek zabrakło. Dopiero w SP 1 poczują Państwo, co to znaczy przyjazna szkoła. A poziom nauczania jest naprawdę wysoki. Z polskiego nie tylko pani Pniewska jest super. Wszystkie panie są fantastyczne. Żałuję tylko, że mojego dziecka tam nie będzie, ale za rok na pewno już tam będziemy, czego zarówno ja jak i moja córka nie może się doczekać.Pozdrawiam

  • Elwira dodano 3 dni temu

   Miki, nie chrzań, nie rób ze swojej wypowiedzi ulotki reklamowej. Nie wszyscy nauczyciele są świetni, matma i chemia leżą!!!
   Tym babom się już nic nie chce, znajdują sobię najlepiej stojące osoby i to one mają głos, reszta ma potulnie notować i być cicho- trochę obiektywizmu.

 17. Mama dodano 4 dni temu

  Nikt nie twierdzi ze Jedynka jest złą szkołą… ale pomyślcie jak ma funkcjonować tylko jeden oddział 4 klasy ? A jak rozbiją go na dwie klasy to liczba dzieci i tak się nie zwiększy. W szkole bedzie tylko kl. 1 , 4 , 7 , 2i3 gimnazjum – co to za układ klas? Gdzie w tym wszystkim są nasze dzieci? Ich zycie szkolne… które nie polega przeciez tylko na siedzeniu w ławkach. A co z nauczycielami? Obiecano ze nikt nie straci pracy… ale zapomniano powiedziec ze wiekszosć z nich bedzie biegała ze szkoły do szkoły… bo w jednej będą mieli 3 godziny w drugiej 4 godziny, a jak nauczyciel da radę to pobiegnie do 3 szkoły na 4 kolejne godziny. Gdzie logika i szacunek dla ludzi ?

 18. Rokers dodano 4 dni temu

  Nie ma co się denerwować. Przynajmniej dzieci będą miały gdzie zapalić papierosa lub coś podobnego do papierosa. Park jest bardzo przyjazny dla uczniów.

  • Elwira dodano 3 dni temu

   Czy potrzeba parku, by zapalić … cokolwiek? Przecież w połowie domów nie ma starych, gdy dzieciaki wracają ze szkoły:)

 19. KARO dodano 4 dni temu

  W tej szkole dwie osoby są dla dzieci nie do akceptacji jeden taki pan wielki nauczycie a dzieci w nocy mówią przez sen o nim i moczą się, a z niechęcią idą na te lekcje.

  • ??? dodano 3 dni temu

   czyżby historyk?

  • ??? dodano 3 dni temu

   a może wuefista???

 20. Kita dodano 3 dni temu

  Przeniosłem swoje dziecko z 11 do innej placówki ponieważ w sp 11 było dyskryminowane i szuflatkowane . Zawsze cos było nie tak . Bralo udziały w różnych konkursach i zawsze źle. Teraz wszystko się zmieniło inna szkoła i moje dziecko odzylo. Sp 11 kiedyś było super szkola teraz to się zmieniło śmiem powiedzieć że jest do kitu.

 21. Aśka dodano 3 dni temu

  Jedynka super szkoła, wiadomo, uczyć się trzeba, ale są zawody sportowe, konkursy, wycieczki.

 22. @22 dodano 3 dni temu

  Reforma zawsze wywołuje emocje. Tak jest dziś i tak było przed laty. Może przejście do Jedynki wyjdzie dzieciom na dobre. W IV klasie zmieniają wychowawcę i nauczycieli przedmiotowców. W Jedynce pracują nauczyciele, którzy na pewno pomogą Państwa dzieciom, tu chodził mój syn, też przyszedł z SP 11, bardzo dobrze Jedynkę wspominamy.

 23. z obserwacji dodano 3 dni temu

  Proszę Państwa…. Wiele komentarzy podzielam bo znam ta panią osobiście i wiem że nie jest tak słodka na jaką wygląda…. jest o wiele gorzej i stosuje istny mobbing.. ale wyboru jakiegos musiała dokonać co napewno dla niej nie było proste…. to jest moment kiedy może ktoś to przeczyta a może nawet sama pani M.S. i zastanowi się nad sobą i swoim postepowaniem bo przy okazji reformy wyszły takie komentarze a nie inne …
  I podzielam je są prawdziwe… w tej szkole są równi i równiejsi i nie mówie tu o oddziałach do przenoszenia tylko o jednostkach osobowych…. wiele osób płacze przez ta panią i w obawie o utrate pracy siedzi cicho.. w białych rekawiczkach potrafi wejsc na psychike i ambicje

 24. Mara dodano 3 dni temu

  Nareszcie!!!!!!!!!!!!! Ktoś w końcu odważył napisać prawdę, kto nie powinien piastowac tego stanowiska. Sprawiedliwości stało się zadość.!!!!! Tak tak wielmozna Pani nadszedl czas pozegnac sie ze stanowiskiem i dac pracownikom normalnie żyć i pracować!!!! Wszyscy mają już dość!!!!!!!

 25. Do rodziców 3d dodano 3 dni temu

  W każdej szkole do której przenoszą dzieci będzie po jednym oddziale. Wyjątkiem jest chyba sp8. Więc nie ma co wspinać , nie wasza szkoła jest wyjątkiem. A rywalizacja to nie wszystko, nie tylko tym dziecko żyje.

  • rodzic 3 d dodano 16 godzin temu

   Chyba nie do końca. W SP 3 będą 3 oddziały klas 4 i to tez jest nowa szkoła. Dwójka ambitnie walczy o równoległa klasę 4, aby utworzyć klasę sportową. w 11 zostanie 5 klas 4. nie znam innych rodziców w tej sytuacji, co nasza.

 26. Emil dodano 3 dni temu

  Czy widziałeś człowieku " wyliczanki" i tabelki? Ilości oddziałów i ilosci uczniów jakie w nich przewidzieli nasi "władcy" ? Mam wrazenie ze NIE ! Jestem pewny że NIE !

 27. Emil dodano 3 dni temu

  Projekt Ustawy zawiera tylko liczbę oddziałów wskazanych – tak naprawde niewiadomo przez kogo- a liczba dzieci których rodzice wyrazili zgode na zmianę szkoły jest tam nie uwzgledniona . Czytaj projekt ze zrozumieniem !

 28. zdziwiona dodano 3 dni temu

  Miałam się już nie odzywać, ale trochę boli niesprawiedliwa ocena szkoły i jej dyrekcji. Wiadomo, że na kilkuset uczniów znajdą się niezadowoleni i łatwo anonimowo pluć jadem. Wiadomo też, że SP nr 11 to bardzo dobra szkoła, z zaangażowanymi nauczycielami i dyrekcją, która o tę szkołę dba jak może. Wystarczy czytać artykuły w lokalnej prasie czy wejść na stronę szkoły, by przeczytać o licznych sukcesach w konkursach językowych, artystycznych, historycznych itd., a ta "leniwa baba od przyrody" ma dwóch finalistów w tegorocznej lidze z tego przedmiotu (nie rozumiem jak nauczanie przyrody może się wiązać z problemami dziecka z matematyki). Reforma spowodowała konieczność przesunięć klas z jednej szkoły do drugiej – to nie wina dyrekcji. Musiała podjąć jakąś decyzję i obojętnie jaka by była, to i tak ktoś byłby niezadowolony.

  • do zdziwionej dodano 3 dni temu

   łatwo pluć jadem anonimowo??? nikt nie obraża Pani Dyr bo to sama prawda…. i takie wypowiedzi może otworzą jej i naszym władzom oczy co się dzieje w szkole…. faktem jest że decyzje musiała podjąć i tak jak Pani napisała zawsze ktoś byłby niezadowolony….
   niestety ta szkoła przyciąga gmachem (duży budynek, dobrze wyposażone sale) i nielicznymi nauczycielami…. napewno nie pani dyrektor… i to nie dla niej chcemy by dzieci chodziły do tej szkoły…
   a pani dyrektor jest pamiętliwa i mściwa…ciężko przyjmuje krytykę jakąkolwiek i bardzo nie lubi jak ktoś inny jest lepszy…
   zatem ludzie się jej boją…. kto mieczem wojuje od miecza ginie…
   zależy głównie na dobrej opinii władz, stąd te święta wystawne na które zawsze się znajdą fundusze, a wszystko tylko po to by się jak najlepiej zaprezentować, a jakim kosztem to osiąga o tym się nie mówi… jak są poniżani ludzie… dorośli i dzieci…
   co do leniwej baby od przyrody… nie wiem jaka jest teraz, ale rzeczywiście taka była…. dzieci wychodziły kompletnie nieprzygotowane….

  • Zdziwiona dodano 3 dni temu

   To nie jad tylko szczera prawda. O kogo dba? Zapewne nie o dzieci ani o nauczgcieli czy pracownikow administracyjnhch. Prosze posluchac co sie mowi o rzadach dyrektorki. W glowie nie miesci sie jej zachowanie do dzieci. I to jest pedagog? To jest ktos kto reprezentuje wszystkich? PROSZE POPYTAC DZIECI CO MOWIA I WTEDY MOZE PANI ZDZIWIONA PRZESTANIE BRONIC TA PANIA.

 29. Czytelniczka dodano 3 dni temu

  Gdyby wytypowano dwie klasy IV, na pewno byłaby inna reakcja rodziców. Reformy wymagają czasu, ta została przeprowadzona na łapu capu i już widać, co się dzieje. Pani minister swoim uśmiechem nie zapewni spokoju rodzicom i dzieciom. Może jedynie zdenerwować. Władze samorządowe nie mają łatwo. A miało być tak pięknie….To tak wygląda ta dobra zmiana? Dobrze, że moje dziecko już po studiach.

 30. Elwira dodano 3 dni temu

  Do zdziwionej.
  Oczywiście chodziło mi o geografię, nie matmę. Leniwa baba od przyrody pracuje metodami z przeć 40 lat – wyłącznie zajęcia frontalne, zero projektów, eksperymentów, współpracy w grupie, to, że ktoś jest finalistą w lidze to wyłącznie jego zasługa, akurat coś o tym wiem, bo moje dziecko tez jest jej finalistą. Ale to nie zasługa baby śmiejącej postrach, tylko naszej pracy.
  W Siedlcach mamy generalnie deficyt nauczycieli z pasją, w 11 chyba tylko historyk…
  z polskiego nasze dzieci pisały JEDNO wypracowanie na semestr, w 1 jedno w tygodniu…

 31. Czytelniczka dodano 2 dni temu

  Czekamy na wyniki spotkania. Reforma to same kłopoty.

 32. Magda dodano 2 dni temu

  Nikt nie pluje jadem. Tylko taka prawda. Dostała się do koryta i się panoszy.. Czemu jest tyle negatywnych opinii? Czy gdyby była w porzadku to ktoś pisalby o niej negatywnie? Jest mądre powiedzenie" kto mieczem wojuje od miecza ginie" i tak jak pracowników i uczniów traktuje, ma za swoje.

 33. ciemnoludek dodano 2 dni temu

  Podziękujmy PiS-owi za tę całą deformę edukacji. Już teraz są konflikty, a po wakacjach rodzice zobaczą, że pani minister z PiS-u umie tylko szczerzyć żeby.

 34. wirek dodano 2 dni temu

  Ja pracowałem kilka lat w tej szkole, nie mogę powiedzieć złego słowa na Panią Dyrektor i nauczycieli. Nigdy nie zaznałem żadnego mobbingu itp. Nauczyciele bardzo dobrze wykonują swoją pracę, służą pomocą i wsparciem, a ktoś kto pisze takie negatywne komentarze to musi mieć interes w oczernieniu szkoły. Pozdrawiam SP11 😀

 35. Czytelniczka dodano 1 dzień temu

  Widać rozżalenie wśród ludzi…

 36. Polonistka dodano 1 dzień temu

  W skutek, to chyba nie powinno być napisane rozdzielenie ?

 37. Wskutek dodano 1 dzień temu

  Drobne błędy nie zmieniają charakteru

 38. Anonim dodano 23 godziny temu

  Przykre jest to, że mentalność władz Siedlec jest żywcem wyjęta z PRLu. Kiedyś partia najlepiej wiedziała co przeciętnemu Kowalskiemu jest do życia potrzebne i niezbędne, co Kowalski ma robić i jak żyć. Jedyną różnicą jest to, że Partia potrafiła wysłuchać, pomóc i przynajmniej udawać, że interesuje ją los mieszkańców. Co mamy w Siedlcach? Niech każdy odpowie sam, a w szczególności Ci, którym władze wiele obiecały. Pozdrawiam mieszkańców gruntowych i dziurawych ulic jak również rodziców i dzieci, którymi żongluje się jak piłeczkami Chyba najwyższy czas na gruntowne zmiany na stołkach.

  • Ro dodano 19 godzin temu

   Zgadzam się , uważam , że jest gorzej niż w PRLu, , jak widać wyżej potrafimy tylko krzyczeć , o tym że dwie klasy są zagrożone było wiadomo już w lutym , gdzie byli rodzice tych dzieci ?! Czemu nie pisali do władz? Nie deptali ścieżek do pani dyrektor , do radnych i prezydenta ??? Jak się mleko wylało to dopiero płacz ! Rozpętana została afera bardzo krzywdząca panią dyrektor , nauczycieli i szkołę publiczną ,która ma najlepsze wyniki w Siedlcach ! Jednocześnie krzywdzi dzieci chodzące do tej szkoły . Wstyd ! Szkoła zadbana i dzieci zadowolone , jak w każdej społeczności zawsze zdążają się zgrzyty , ale taki hejt to przesada .!!!

 39. Ten zły dodano 19 godzin temu

  Komentarz do pytania: Dlaczego tylko w tej szkole jest problem z przeniesieniem dzieci? Moze w innych szkołach dyrektorzy nie " chowali głowy w piasek " i nie przerzucali odpowiedzialności na innych.Mieli na tyle cywilnej odwagi aby spojrzeć rodzicom w twarz i przekazać decyzję. Rodzice na konkretne pytania otrzymywali odpowiedzi: nie wiem , nie mam takiej wiedzy . I pani dyrektor tak przygotowana przyszła na spotkanie z rodzicami ! ! ! Żenada i brak szacunku dla rodziców ! A moze w innych szkołach tez tak było tylko nie ma odwaznych aby to głośno to powiedzieć…

 40. Ten zły dodano 18 godzin temu

  Sciezki do pani dyrektor były deptane nie raz! I zapewnienia z jej ust tez padały ze "nie musicie się martwić ! "A teraz co ? Zdziwiona? ? ?

 41. zaskoczona dodano 18 godzin temu

  Do Ro -Nie przesada nie przesada !!!!!!!!!!!!!!!!!

 42. Czytelniczka dodano 13 godzin temu

  Już dawno nie było tylu komentarzy na dany temat, reforma ma być i już, a ludzkie dramaty? Kogo to dziś interesuje. Jedyna słuszna partia wie najlepiej. Może dzieciom w SP 1 będzie dobrze, pewnie, że lepiej byłoby, gdyby w Jedynce były dwie klasy czwarte. W gromadzie rówieśników raźniej, a takie założenie na początku było. To co się stało?

 43. ... dodano 8 godzin temu

  Leniwa baba od przyrody ma dwóch finalistów ligi, owszem….tylko szkoda, że nikt nie mówi, że pani metodyk, która układa pytania, to bardzo bliska koleżanka owej pani… ups tylko takie dopowiedzenie….

 44. buli dodano 8 godzin temu

  Niech pani dyr wskaże jescze jedna klase z sp 11 do przeniesienia. wtedy będzie raźniej 3d

 45. do broniących dodano 8 godzin temu

  Dobrze z pania dyr mają Ci co wykonują jej polecenia, nie sprzeciwiają się i nie wychodzą przed szereg, a Ci którzy odważą się mieć swoje zdanie są stopniowo eliminowani…

Dodaj komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy.