SPIN

Trenuj Nordic Walking z Łukaszem Witczukiem i weź udział w Biegu Siedleckiego Jacka

Aneta Borkowska wtorek, 6 czerwca 2017, 21:05 Aktualnie, Sport

Agencja Rozwoju Miasta Siedlce wraz z trenerem, instruktorem, mistrzem Polski i Europy w Nordic Walking – Łukaszem Witczukiem zapraszają na wspólne, otwarte treningi w każdą środę nad siedleckim zalewem o godz. 18:15.

Treningi są jednocześnie doskonałą formą przygotowania do zawodów Nordic Walking, które odbędą się podczas VIII edycji Biegu Siedleckiego Jacka już 27 sierpnia.

W tym roku po raz pierwszy podczas Biegu Jacka właśnie z inicjatywy trenera – Łukasza Witczuka zawody te będą miały rangę Mistrzostw Wschodu, dlatego też na ten rok przewidzieliśmy znacznie więcej, bo aż pakietów 200 startowych dla wszystkich chętnych. Dodatkowo zwiększamy również ilość kategorii wiekowych, dzięki czemu każdy
z uczestników będzie miał większą szansę na wyróżnienie i wygraną.

Nordic Walking to aktywność, która przez kilka ostatnich lat stała się jedną z ulubionych dyscyplin sportu wśród osób w każdym wieku, zdających o zdrowie i dobrą kondycję.

Dlaczego warto trenować Nordic Walking?

Nordic Walking to idealna forma aktywności sportowej dla wszystkich. Możemy trenować dosłownie wszędzie: w parkach, lasach, na ulicach miast, czy w pobliżu jezior, zalewów.

Dużą zaletą tej dyscypliny jest to, że możemy ją uprawiać w grupie- z przyjaciółmi, z rodziną, a do tego poznać wielu nowych ludzi. Wystarczy, że zaopatrzysz się w specjalne kijki i dobry humor. Wychodzisz z domu i już zaczynasz swój trening!

Lista korzyści płynących z uprawiania Nordic Walking jest naprawdę imponująca: daje te same korzyści co bieganie, bez większego obciążania stawów i kręgosłupa / pozwala spalić do 40% kalorii więcej niż podczas zwykłego chodzenia / wzmacnia mięśnie brzucha, klatkę piersiową, plecy i ramiona / pomaga rozluźnić szyję i ramiona oraz pozbyć się uczucia odrętwienia i bólu / polepsza samopoczucie.

Nordic Walking zalecany jest dla osób, które: chcą schudnąć ze względów zdrowotnych / nie chcą obciążać stawów / mają problemy z sercem / problemy ortopedyczne / potrzebują ruchu i świeżego powietrza / lubią długie spacery i obcowanie z naturą

Trzymaj formę, zrzuć kompleksy i trenuj z nami, bo naprawdę warto! Do zobaczenia na treningu!

reklama

 

Możliwość komentowania jest wyłączona.