SPIN

„Młodzież i Filantropia” w ZSP nr 3. Wielki Finał projektu

Aneta Borkowska poniedziałek, 12 czerwca 2017, 08:45 Społeczeństwo

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Siedlcach odbył się Wielki Finał projektu „Młodzież i Filantropia – Zaangażowani Obywatele. Projekt był realizowany we współpracy z Fundacją dla Polski.

W ramach projektu uczniowie uczestniczyli w zajęciach pozalekcyjnych, odwiedzali organizacje pozarządowe, uczyli się rozpoznawać potrzeby lokalnej społeczności, przełamywać stereotypy, angażować w ważne sprawy dla potrzebujących i realizować działania na rzecz innych. W projekcie wzięło udział pięć zespołów, które nawiązały współpracę z: Siedleckim Stowarzyszeniem Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera, Stowarzyszeniem Na Rzecz Osób Dotkniętych Chorobą Alkoholową, Narkomanią i Hazardem. „SZANSA”, Stowarzyszenie Diabetyków Oddział Miejsko-Powiatowy, Stowarzyszeniem Przyjaciół Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Siedleckiej „Chodowiacy”, Fundacją Żółty Latawiec .

Uczniowie gromadzili informacje na temat ich działalności – robili zdjęcia, nakręcali autorskie filmy, przeprowadzali wywiady, pracowali jako wolontariusze. Efekty swojej pracy zaprezentowali podczas Wielkiego Finału. Jurorzy najlepiej ocenili uczniów, który przedstawili Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Dotkniętych Chorobą Alkoholową, Narkomanią i Hazardem. „SZANSA”. Zwycięski zespół zdobył nagrodę pieniężną w wysokości 1000 zł, którą przekazał bohaterowi swojej prezentacji .

Szkolnym koordynatorem projektu była Bożena Uziębło nauczyciel ZSP nr 3.

źródło: ZSP nr 3

Powiadom o wpisie

3 komentarze

 1. Gosia dodano 7 miesięcy temu

  Mamy wspaniałą młodzież w Zespole Szkol Ponadgimnazjalnych nr 3 w Siedlcach, która jest niesamowita. Brawo Weronika, Agnieszka, Ewa

  • nauczyciel dodano 7 miesięcy temu

   Brawo dla wszystkich uczniów ZSP nr 3 ,którzy brali udział w projekcje .

 2. Nauczyciel dodano 7 miesięcy temu

  Wszyscy uczniowie ,którzy brali udział w projekcje są wspaniali ,wrażliwi i bardzo pracowici.

Dodaj komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy.