SPIN

Nowymi autobusami pojedziemy w grudniu

Aneta Borkowska poniedziałek, 24 lipca 2017, 12:19 Siedlce

Siedleckie MPK podpisało umowę na dostawę 2. niskopodłogowych autobusów, z systemem odzyskiwania energii hamowania. Będziemy nimi jeździć pod koniec grudnia.

Zakup aut zostanie sfinansowany w całości z własnych środków finansowych Spółki MPK. Za 2 autobusy spółka zapłaci 1 mln 936 tys. 512 zł.

Autobusy będą o długości 12 m. i przystosowane do zasilania olejem napędowym. Będą posiadać nowe, dotychczas niewystępujące w MPK rozwiązanie, tj. system rekuperacji energii odzyskiwanej w procesie hamowania, w którym nadwyżka energii będzie oddawana do układu elektrycznego autobusów, wskutek czego spodziewana jest oszczędność paliwa na poziomie ok. 3%.

Autobusy pomieszczą 105 pasażerów. Będą wyposażone w 26 miejsc siedzących, w tym 8 miejsc dostępnych z poziomu niskiej podłogi i będą przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych. Będą wyposażone ponadto w wewnętrzne kamery, rejestrator cyfrowy, wewnętrzne tablice informacyjne LED dla pasażerów oraz system informacji dźwiękowej.

Umowę podpisali: prezes Autosanu – Michał Stachura i Krzysztof Dębiński, prezes MPK.

źródło: UM Siedlce

Powiadom o wpisie

3 komentarze

  1. krok... dodano 12 miesięcy temu

    Krok po kroku…MPK za swoje pieniądze odnawia swoja flotę. Tak trzymać.

  2. Optymista dodano 12 miesięcy temu

    Do Warszawy MPK, siedlczan do pracy już niedługo będzie dowozić.

  3. Fan dodano 12 miesięcy temu

    Czemu Unia nie dołożyła się do inwestycji… Czemu nie ma klimatyzacji?

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?