SPIN

STBS wybuduje nowy blok

Aneta Borkowska czwartek, 7 września 2017, 13:16 Siedlce

Wszystko wskazuje na to, że w przyszłym roku kolejni siedlczanie będą cieszyć się z własnego kąta. Siedleckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego jeszcze w tym roku chce ogłosić przetarg na budowę bloku przy Gospodarczej 13.

– Dostaliśmy działkę od miasta, mamy pozwolenie na budowę, przygotowujemy dokumenty do Banku Gospodarstwa Krajowego – mówi prezes STBS-u Mirosław Symanowicz.- Jak tylko otrzymamy odpowiedź dotyczącą kredytu ruszamy – dodaje.

W budynku znajdą się 42 mieszkania, które będą miały od 36 do 60 metrów kwadratowych. Czynsz wyniesie w nim około 10 złotych za metr.

– Obecnie w kolejce po nowe mieszkanie czeka 300 osób – mówi Symanowicz. – I zaobserwowaliśmy, że największe zainteresowanie jest mieszkaniami około 45 metrowymi – dodaje.

Budynek będzie oddany do użytku w przyszłym roku. STBS w swoich zasobach ma 11 budynków w których łącznie znajduje się 540 mieszkań.

projekt budynku: STBS

Powiadom o wpisie

5 komentarzy

 1. LOKATOR STBS dodano 11 miesięcy temu

  STBS W SIEDLCACH JEST NAJDROŻSZE, PORÓWNAŁEM OSTATNIE INWESTYCJE STBS NP. W OSTROŁĘCE TAM BUDOWA TAKIEGO BLOKU JEST TAŃSZA NAWET O PRAWIE TYSIĄC NA 1 M TAK SAMO CZYNSZ JEST DUŻO TAŃSZY, MIESZKA TAM MOJA SIOSTRA ,DLACZEGO W SIEDLCACH WSZYSTKIE INWESTYCJE PUBLICZNE SĄ DROŻSZE, NIECH ODPOWIEDNIE INSTYTUCJE TO ZBADAJĄ PANIE RADNY SITNIK NIECH PAN SIĘ TYM ZAINTERESUJE.

  • Lesio dodano 11 miesięcy temu

   Do lokatora.To że w Siedlcach jest drożej niż w Ostrołęce to nic dziwnego, bo u nas mieszkania są droższe.To się przekłada też na TBS.Ceny reguluje rynek.Zależy to między innymi od wielkości miasta,choć nie zawsze i odległości od W -wy.Na przyklad ceny mieszkań w Mińsku Maz. są wyższe niż w Siedlcach.Tak ,że nie ma co zwoływać komisji i poruszać radnych ,bo to nic nie da.

 2. Ola dodano 11 miesięcy temu

  Zawsze można się wyprowadzić …do Ostrołęki

 3. Stos to mało pikuś dodano 11 miesięcy temu

  Czy wiecie ile nas mieszkańców kosztuje finalnie wybudowanie jednego metra kwadratowego mieszkania komunalnego? Otóż jest to kwota ponad 6000 zł. Bez gruntu i infrastruktury. I to jest super rozwiązanie.

 4. CBA dodano 11 miesięcy temu

  CENTRALNE BIURO ANTYKORUPCYJNE…………………. DO ROBOTY DU …………………………I

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?