SPIN

Kozaczyński: Platforma skręca na lewą stronę. Wyrzucony z PO wraca z „Polską Razem”

redakcja poniedziałek, 25 września 2017, 18:43 Siedlce

Były poseł i przewodniczący siedleckiej Platformy Obywatelskiej Jacek Kozaczyński będzie budował struktury „Polski Razem” Jarosława Gowina. Potwierdził to podczas dzisiejszej, wspólnej z wicepremierem konferencji prasowej. Zaznaczył, że od dłuższego czasu z obecnymi władzami Platformy „nie było mu po drodze”.

Przypomnijmy. Kilka miesięcy temu Sąd Koleżeński PO usunął Kozaczyńskiego ze swoich szeregów.

Jako młody człowiek zaczynałem w Unii Polityki Realnej następnie byłem członkiem Stronnictwa Konserwatywno-Ludowego, które w pewnym momencie przekształciło się i połączyło z Platformą Obywatelską i teraz dołączyłem do Polski Razem – wyliczał. Moje drogi z drogami Platformy coraz bardziej się rozjeżdżały, a moje poglądy były bardziej na prawo niż poglądy obecnych liderów PO. Uważam, że miasto nie jest pustynią. Coś i to dużo, do tej pory zrobiono. I to nie są tylko kredyty, ale konkretne działania – podkreślił Kozaczyński.

Były poseł PO zapytany jak duży udział w jego decyzji miało usunięcie go z Platformy nie odpowiedział wprost.

Ta droga się rozchodziła i na pewno by się w pewnym momencie rozeszła. Liczyłem, że Platforma jeszcze się zmieni. Tak się nie stało. Moje poglądy też się nie zmieniły. Są stałe. Dlatego jestem w „Polsce Razem” razem z panem premierem Jarosławem Gowinem.

Jarosław Gowin, lider „Polski Razem” podkreślił, że przez wiele lat blisko współpracował z Kozaczyńskim w Sejmie.

Obaj należeliśmy do tak zwanego konserwatywnego skrzydła Platformy. Droga pana posła Kozaczyńskiego jest bardzo spójna. Unia Polityki Realnej to ugrupowanie konserwatywno-wolnorynkowe, Stronnictwo to też ugrupowanie konserwatywno-wolnorynkowe. W tej drodze ważne jest, żeby mieć stałe poglądy i w przypadku posła Kozaczyńskiego tak jest. To za jego sprawą w Siedlcach istniał PO-PiS. Istniała współpraca w radzie miasta. I to jest dowód na to, że droga pana Jacka Kozaczyńskiego jest drogą dobrze przemyślaną – dodał.

Sam Kozaczyński nie chciał zdradzić większych szczegółów dotyczących najbliższej przyszłości „Polski Razem” w Siedlcach. Podkreślił, że środowisko dopiero powstaje.

Na pewno można liczyć na nowe osoby, które wspierały mnie, a nie były członkami żadnej partii. Są też byli członkowie Platformy Obywatelskiej. Na pewno nikogo nie będę ściągał i nie będę wyciągał z Platformy. W tym momencie ona sama pozbywa się członków o konserwatywnych poglądach. Oni są sami wypychani – stwierdził. – Platforma skręca na lewą stronę. Staje się partią lewicowo-liberalną i dla niektórych osób nie ma w niej miejsca i nikt się z tym nie kryje. Są po prostu skreślani z listy – dodał i zaznaczył, że „dzisiaj nie chce wymieniać nazwisk”.

foto:MT

Powiadom o wpisie

15 komentarzy

 1. Marek dodano 12 miesięcy temu

  Niewiarygodny człowiek . Lubi zmieniać partie jak rękawiczki . Zwykły koniukturzysta . Pan o prawicowych poglądach – koń by się uśmiał ! Mam nadzieję , że PiS -owi nie spadnie poparcie . Lepiej żebyście zachowali dystans , bo to może być super prezent dla opozycji .

 2. Siedlczaninn dodano 12 miesięcy temu

  Krótko i na temat.Bardzo dobra decyzja!

 3. Majek dodano 12 miesięcy temu

  Z Platformy do PiS , a co na to wyborcy ? Liczenie , że ,,ciemny lud to kupi " może się w tym wypadku nie sprawdzić .

 4. Anonim dodano 12 miesięcy temu

  Pozycja ministra Gowina w Rządzie i w obozie Zjednoczonej Prawicy słabnie . Nie długo straci fotel ministra i wicepremiera, a Polska Razem zniknie ze sceny politycznej jak kiedyś Samoobrona i LPR.

 5. Wkurzony dodano 12 miesięcy temu

  Taki Lider- to może poprosze Pana o ponowne uruchomienie w prawie 100-tys. mieście Nocnego Pogotowia Stomatologicznego.To skandal ,zeby z dzieckiem- z bolącym zębem po nocy aż do Warszawy jeżdzić !!!.Panie Prezydencie Kudelski- jak długo jeszcze Dyrektor ZOZ siedlce- będzie piastował Urząd za takie zaniedbanie…….Wstyd i hańba.Tyle w temacie.

  • Olek dodano 12 miesięcy temu

   Na razie to ze sceny politycznej znikają Nowoczesna i PEŁO

   • ! dodano 12 miesięcy temu

    Niby, że tak chcesz?
    Pomyśl o milionie zł., a na pewno będziesz je miał.

 6. Zoli dodano 12 miesięcy temu

  Kozaczynski to nawet okien nie potrafił produkować. Dla mnie wzorem człowieka , chociaż nie popieram lewicy był Oleksy. Nigdy się nie sprzedał. Umarł przy swoich poglądach. A teraz aby bliżej koryta, oczywiście nie ubliżając świniom.

 7. Adam dodano 12 miesięcy temu

  Jacek nigdy nie pasowałeś do tego towarzystwa ośmiorniczki to nie twoje menu

 8. Daniel dodano 12 miesięcy temu

  A kiedy otworzy kopertę ?

 9. Andrzej dodano 12 miesięcy temu

  Bzdury PO w Siedlcach jest w opozycji , a twór Polska Razem skęca do koryta .

 10. Nikodem D. dodano 12 miesięcy temu

  Taki wybitny intelektualista jak Kozaczyński z pewnością będzie nieocenionym wzmocnieniem tej wybitnej partii.

 11. Nowy dodano 12 miesięcy temu

  Każdy człowiek może zmienić poglądy i organizacje. Ma do tego prawo. Tylko trzeba być odważnym.

 12. Roki dodano 12 miesięcy temu

  Ten typ polityczny to obciach i wstyd polityczny —————-jaka partia tacy liderzy szkoda komentarza. ,

 13. Bogumił Niechcic dodano 12 miesięcy temu

  Kozaczyński… ten wybitny intelektualista? Znakomity mówca, myśliciel ba, mąż stanu niemalże? A już nauczył się składać zdania?

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?