SPIN

Szydło w Mostostalu. Podziękowania dla Tchórzewskiego

Aneta Borkowska środa, 25 października 2017, 13:25 Siedlce

Premier Beata Szydło jest już w Siedlcach. Obecnie jest w Mostostalu podczas uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod rozbudowę zakładu. 

 

– Przede wszystkim zacznę od gratulacji, bo dzisiaj tej firmie trzeba przede wszystkim gratulować. Po pierwsze będzie uruchomiona nowa linia, a więc to oznacza, że zakład się rozwija, że ma dobre perspektywy, że produkcja jest coraz większa, a to jest gwarancja pracy dla tych, którzy tutaj są zatrudnieni i perspektywa pracy dla mieszkańców Siedlec i regionu. Jest to także perspektywa rozwoju miasta i okolicy – powiedziała premier. – Ale drugie gratulacje należą się przede wszystkim na ręce ministra Tchórzewskiego, który był inicjatorem ratowania tego zakładu, zainwestowania w niego by mógł się rozwijać. I dzisiaj możemy uczestniczyć w tym momencie i to widać była dobra decyzja – dodała.

Premier odniosła się także do tego, że dziś przypada druga rocznica wygranych wyborów przez PiS.

Dokładnie dwa lata temu PiS zwyciężyło w wyborach parlamentarnych. Zwyciężyło dlatego, że Polacy postawili na program Prawa i Sprawiedliwości, na ludzi PiS, a także dlatego, że nasz lider przygotował drużynę, która potrafiła bardzo ciężko pracować przez 8 lat w opozycji, a potem wygrać wybory. Ale myślę, że wygraliśmy wybory przede wszystkim dlatego, że wsłuchaliśmy się w głos Polaków. Jedną z tych spraw był rozwój, zrównoważony rozwój, danie równej szansy wszystkim, nie wybranym, nie elitom. Od dwóch lat wywiązujemy się w tego i realizujemy plan, który przynosi efekty. Plan odpowiedzialnego rozwoju zakłada, że najważniejszym priorytetem gospodarczym jest szybki rozwój, jest danie szansy tym, którzy byli jej pozbawiani. Dzięki mądrej polityce można wiele zrobić i ten plan się sprawdza, a my krok po kroku realizujemy jego założenie. Ale to nie tylko plany gospodarcze, bo trudno nie mówić o projektach społecznych, w które wielu wątpiło jak chociażby program Rodzina 500plus. A nam zależy na rodzinie, na poprawie jej bytu. Te cela nam przyświecają i będziemy je realizować to do czego się 2 lata temu zobowiązaliśmy. 


Na spotkaniu jest obecny Krzysztof Tchórzewski, minister energii, którego rozwój Mostostalu cieszy szczególnie.

– Firma matka czyli Polimeks-Mostostal była na skraju upadku. Udało się przekonać spółki energetyczne, że warto tej grupie dać szansę. Negocjacje trwały długo, bo w grę wchodziły poważne pieniądze czyli 300 milionów. Udało się i zarówno cała grupa, jak i Mostostal Siedlce skorzystały z tej szansy – mówił minister. – Polimeks odzyskuje rynki zagraniczne, w 70 procentach to co produkuje wysyła za granice do 40 krajów, jest to firma znana i szanowana. I co ważne załoga wzrasta, od tego czasu kiedy dano jej szansę na rozwój zatrudnienie wzrosło o 500 osób. To tak jakby powstała tutaj nowa firma, jest to duże osiągnięcie. I dzisiaj jeżeli będzie nowa linia produkcyjna to świadczy o tym, że firma widzi perspektywę – dodał. 

Inwestycje w siedleckim Mostostalu wyniosą prawie 30 mln zł. Trzecia linia produkcyjna krat pomostowych, pod budowę której wmurowano dzisiaj akt erekcyjny zacznie działać od połowy przyszłego roku.

Na 16.00 planowane jest spotkanie z mieszkańcami w Sali Białej Miejskiego Ośrodka Kultury.

Powiadom o wpisie

21 komentarzy

 1. Anonim dodano 12 miesięcy temu

  A cóż on zrobił dla mostostalu jak dwa lata temu niemal padł te gdzie on był wielki pan tchurz

 2. siedlczanin dodano 12 miesięcy temu

  Zamilcz anonimie!

 3. Andrzej 2 dodano 12 miesięcy temu

  Do Anonima. Dwa lata temu to "on" był posłem opozycji.

 4. Anonim dodano 12 miesięcy temu

  Spotkanie dla mieszańców ale tylko wybranych

 5. Siedlczanin dodano 12 miesięcy temu

  A może by tak napisać: "Premier Beata Szydło", "Krzysztof Tchórzewski Minister Energii". Nie sądzicie?

  • Ula dodano 12 miesięcy temu

   Nie. NIe sądzimy.

 6. do siedlczanin dodano 12 miesięcy temu

  Co za wpisy. Prawda boli????

 7. Rodowity Siedlczanin dodano 12 miesięcy temu

  Kto połączył bankruta Polimex z Mostostalem i za czyich to było rządów i kto był premierem i co tu ma "nasz"poseł do roboty?

 8. Radek dodano 12 miesięcy temu

  Ciekawe jak przejechała przez korki. Pewnie dlatego tak dzisiaj karetki jeździły, bo szlag kierowców trafiał za kolejne utrudnienia…albo kolejne opancerzone seicento zajechało im drogę

 9. Zorro dodano 12 miesięcy temu

  Czysta komuna polityczna ,pan Tchurzewski był wyróżniony medalem jak rządził Kwaśniewski, ten typ polityczny jak kameleon do każdej propagandy politycznej pasuje. Niech odpowie na pytanie Gazety FINANSOWEJ czy w 1984 r był dopuszczony do akt tajnych i czy był ZAREJESTROWANY w aktach UBECKICH. bo jak nie odpowie to dalej go będę ole…………………….ł .amen

 10. Anonim dodano 12 miesięcy temu

  Mamy w Siedlcach dwie MARKI o zasiegu ogólnopolskim ,a może europejskim .Jedną supermarke juz p .Szydło zabrała / Poseł ziemi siedleckiej K.tchórzewski / ,boje sie ,ze chcą nam zabrać ostatnią supermarkę jaką jest nasz gospodarz W.Kudelski.Czy tak będzie ?

 11. Mr obywatel dodano 12 miesięcy temu

  Nie widzę na zdjęciach Pana Dyrektora Lipskiego??

 12. Ula dodano 12 miesięcy temu

  Chała Boża.

  • siedlczanin dodano 12 miesięcy temu

   Panem Bogiem sobie gęby nie wycieraj!

   • Anonim dodano 12 miesięcy temu

    Niech zgadnę: praktykujący katolik, krześcijanin…? Żenada.

 13. Wolni dodano 12 miesięcy temu

  Do małego siedlczanina słoika z pod Zbuczyna, a ty się za pana boga nie chowaj, to twoja BROSZKA a nie koniecznie moja ja takiej BROCHY nie na widzę.

 14. artór dodano 12 miesięcy temu

  Dlaczego tak incognito? Przecież tu na zadupiu, Straszydło z Brzeszcz powinna mieć tłumy zwolenników!

 15. Zorro dodano 12 miesięcy temu

  WIZYTÓWKA SPOTKANIA, RODZINA TCHÓRZEWSKICH, SOBOLEWSKICH, STRUS i ks NIMIRKA nie wspomnę o innych stołkach np .ORZYŁOWSKICH, ale takich jest mnogo wszystko siedlczanie się dowiecie przed wyborami ,bo nasza pamięć jest krótka a to niedobrze.amen

  • heftren dodano 12 miesięcy temu

   O tak! Po tym co tu napisałeś to ci powiem, że oprócz opaski na oczach to masz jeszcze coś z rycerza 🙂

 16. Arbiter dodano 12 miesięcy temu

  heftern zabolało, uderz w stół a nożyce się odezwą. alleluja.

 17. Zorro dodano 12 miesięcy temu

  BROCHA TO WSTYD DLA POLSKI BRAK TOLERANCJI TYLKO KLER BO SYNEK KLECHA ,SPOŁECZEŃSTWO TO KATOLIK ,PRAWOSŁAWNY , ŻYD , MUZUŁMANIN I INNI , ci mali ludzie to wstyd upokorzenie dla nas wszystkich.amen

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?