SPIN

Słyszałem jak szeptali. I przeszeptali mój wybór

redakcja czwartek, 14 grudnia 2017, 23:36 Siedlce

Nie wszedłem w skład zarządu komitetu koła miejskiego PiS, ale nie wnoszę protestu jak były wojewoda pan Kozłowski z PO, że wybory zostały zmanipulowane. Podziękowałem, że członkowie z PiS-u dokonali takiego wyboru – mówił Wojciech Kudelski.

Prezydent Siedlec niepytany przez lokalnych dziennikarzy zaczął opowiadać o wyborach w kole miejskim Prawa i Sprawiedliwości. Sytuacja miała miejsce podczas konferencji prasowej dotyczącej m.in. inwestycji.

Pod koniec spotkania z mediami prezydent przyznał, że jest zawiedziony, że nie padły pytania o wyniki wyborów. Przypomnijmy. Wojciech Kudelski nie dostał się do zarządu koła miejskiego PiS. Podczas konferencji zaczął to tłumaczyć.

Ta sytuacja świadczy o tym, że w siedleckim PiS-ie jest pełna demokracja. Głosowanie było tajne, byli zgłoszeni kandydaci. W sposób legalny, formalny zostali wybrani członkowie zarządu – mówił. – Nie wnoszę protestu jak były wojewoda pan Kozłowski z PO, że wybory zostały zmanipulowane. Podziękowałem, że członkowie z PiS-u dokonali takiego wyboru.

Prezydent przywołał w tym miejscu postać Winstona Churchilla, premiera Wielkiej Brytanii. – Pan Churchill wygrał drugą wojnę światową, a w wyborach po pierwszej go wycięli – tak jak Wojtka. I myślę, że to jest na tej samej zasadzie – tłumaczył. – Ja siedziałem i słyszałem te szepty: „Wojtek i tak wygra, głosujmy na innych, młodych.” No i niestety przeszeptali. W ten sposób ja nie wszedłem w skład zarządu komitetu koła miejskiego PiS – mówił jednocześnie przypominając, że jest we władzach okręgu i krajowej radzie politycznej. – Nie ma co ubolewać nad tym, że przegrałem, bo ja znam swoje miejsce w mieście, w organizacji a ta jest cały czas silna, popierana przez większość mieszkańców tego miasta.

Wojciech Kudelski zapytany czy zamierza ubiegać się czwarty raz o fotel prezydenta Siedlec nie złożył jednoznacznej deklaracji. Stwierdził, że jeszcze ma czas na odpowiedź. – Niech się inni podenerwują – powiedział dodając że ma prawa wyborcze i żeby go traktować jak pełnoprawnego kandydata.

Foto. Archiwum

Powiadom o wpisie

14 komentarzy

 1. Gośka dodano 10 miesięcy temu

  Lelum polelum .

 2. ted dodano 10 miesięcy temu

  galopka

  cyt.: W. Churchill:
  "Dobry polityk musi umieć przepowiedzieć, co będzie się działo jutro, za tydzień, czy za rok i musi umieć wytłumaczyć, dlaczego nie zaszło to, co przepowiedział".
  i Panie Prezydencie do przemyślenia:
  cyt. W. Churchill: Dyplomata to człowiek, który dwukrotnie się zastanowi, zanim nic nie powie.
  i na koniec kilka zdań o Churchilu:
  cyt. z Churchilla: "Polacy mówią, że polityka to jest jakieś porozumienie, zaufanie, że chodzi o obronę jakichś zasad. Nic podobnego. To jest bezwzględna rzeczywistość"
  I Churchill działał bezwzględnie. Robił to, co było w interesie brytyjskim niezależnie od tego, czy było to moralne, czy niemoralne. – dlatego w 1945 roku zdradził Polskę i oddał komuchom"
  Panie Wojciechu, zagalopował się Pan, z tym porównaniem.

 3. suweren dodano 10 miesięcy temu

  PiS w Siedlcach rządzi od 2002 roku, a więc już 15 lat i czas najwyższy na zmianę.Tym panom już dziękujemy.

 4. pisarz dodano 10 miesięcy temu

  Kto wszedł w skład nowego zarządu miejskiego PiS, czy ktoś wie?

  • Wszystko jest tajne dodano 10 miesięcy temu

   Tajne przez poufne.

 5. Anonim dodano 10 miesięcy temu

  Kudelski nie ośmieszaj się do spodu bo to wstyd we wsi Rozbity Kamień bo sołtys nie wychodzi z domu.amen

 6. ZRRO dodano 10 miesięcy temu

  Przez dwadzieścia lat miastem rządzi Symanowicz z Mułów z pod BiAŁORUSKIEJ granicy, Kudelski z wsi pod Sokołowem , Tchórzewski z wsi z pod Zbuczyna nie wiadomo kto to ale to IPN przyjdzie czas i wyjaśni o innych nie będę wspominał co się napaśli bo lista jest długa Klechy rozpasane przez te laty a traktorzysta z pod Trzebieszowa olał prawo i robi co chce ale za coś za dukaty a miasto i mieszkańcy są zadłużeni na ponad TRZYSTA MILIONÓW Złotych . a napisał ZORRO z wsi Paprotnia .

 7. Robert dodano 10 miesięcy temu

  Tak zwana ucieczka do przodu , wycieli starego Wojtka i cały syf będą chcieli na niego zwalić , ale to nic nie da. Pamiętamy wszystkie pisowskie klany umoczone w zarządzanie naszym miastem .

  • 0713 dodano 10 miesięcy temu

   I po co ten knajacki tekst?

 8. Budyń mleczny dodano 10 miesięcy temu

  W Paprotni nigdy nie było Zorro a są zwykłe Janki.

 9. SPONSOR dodano 10 miesięcy temu

  Jak zwykle pokrętne tłumaczenie się.
  Należy spojrzeć prawdzie w oczy.

 10. Antek dodano 10 miesięcy temu

  Szkoda mądrego człowieka- ma duże doświadzenie tak teraz potrzebne w trudnych czasach w Siedlcach.To ja mam kasa moralnego ,że cos mnie podkusiło i zagłosowałem na Europosłankę Pitere.Ta pani okazała sie szkodnikiem dla Polski- zdrajczynią ,układajacą sie z wrogami Rzeczpospolitej w ramach współczesnej TARGOWICY.Przez swą głupote mam poszarpane nerwy i wrzody żołądka- nie mogę normalnie spać.Co robić?.Doradzcie szanowni uczestnicy forum.Kiełkuje we mnie pomysł aby zamówić plakaty z wizerunkiem tej pani i na jej " ryjku " umieścić dopisek – ZDRAJCA.Prosze o podpowiedz.

 11. Roki dodano 10 miesięcy temu

  Lech Kaczyński podpisał traktat Lizboński, to za to pochowaliście go na WAWELU. Antoś ten plakat to pasuje dla ciebie i pisowskich zdrajców hipokrytów zakłamanych .amen

  • Laik dodano 10 miesięcy temu

   Przed pisaniem tak aby pisać polecam artykuł o naciskach na śp. Prezydenta. Naprawdę warto jednak trochę pamiętać, a jak się nie pamięta sprawdzać. P. śp. Prezydent uzyskał zapewnienie o zabezpieczeniach ustawowych co było dalej polecam. I był przez długi czas poddany medialnemu atakowi. Media urobiły opinię publiczną i politycznie sprawy nie dało się obronić. Nie podpisanie podpisanego wcześniej przez Sejm i Senat traktatu wykończyłoby PiS przy ówczesnej sile mediów lewicowych i protraktatowych.
   http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/73712,ujawniamy-kulisy-wojny-o-traktat-lizbonski.html

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?