Podsumowanie sportowe weekendu

Aneta Borkowska poniedziałek, 18 grudnia 2017, 14:57 Sport

Czas na podsumowanie sportowego weekendu. Swoje mecze wygrały siatkarki oraz wygrali szczypiorniści. Koszykarze, koszykarki i siatkarki ulegli swoim rywalom.

II liga: Ósemka Siedlce – Krótka Mysiadło 3:0 (25:19, 25:21, 25:9)

Siatkarki Ósemki Siedlce w meczu 11 kolejki II ligi we własnej hali pokonały Krótką Mysiadło. Teraz podopieczne Jarosława Plewińskiego czeka świąteczno-noworoczna przerwa. Do gry dziewczyny wrócą w pierwszy weekend stycznia i na wyjeździe zmierzą się z NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki.

I liga: Noteć Inowrocław – SKK Siedlce 69:56 (16:12, 24:6, 22:16, 7:22)

Koszykarze SKK Siedlce w 16 kolejce I ligi przegrali na wyjeździe z Notecią Inowrocław. Punkty: Bartosz Wróbel 21, Rafał Sobiło 14, Rafał Król 6, Paweł Lewandowski 6, Marcin Nędzi 4, Kamil Czosnowski 2, Rafał Stefanik 2, Karol Obarek 1. Następne spotkanie koszykarze rozegrają przed własną publicznością z Siarką Tarnobrzeg. Mecz w sobotę o godz 16.

III liga: Pogoń Siedlce – Anilana Łódź 31:29 (13:16)

W zaległym meczu 6 kolejki III ligi szczypiorniści Pogoni Siedlce pokonali we własnej hali Anilanę Łódź. Teraz szczypiornistów czeka przerwa zimowa. Druga runda rozgrywek rozpocznie się najprawdopodobniej w połowie lutego.

BLK: Artego Bydgoszcz – PGE MKK Siedlce 86:64 (21:11, 19:22, 30:20, 16:11)

W ostatnim meczu w tym roku PGE MKK przegrał z Artego Bydgoszcz. Puknty: Kristina Alikina 14, Magdalena Parysek-Bochniak 14, Agata Stępień 14, Katarzyna Trzeciak 10, Samantha Lapszynski 6, Zetiana Haiw 3, Wiktorija Kondus 2, Paulina Żukowska 1. Teraz koszykarki mają przerwę świąteczną. Do gry powrócą 6 stycznia, wtedy w Krakowie rozpoczną rundę rewanżową. Początek meczu z Wisłą o 17:00.

I liga: AZS Częstochowa – KPS Siedlce 3:1 (26:24, 20:25, 25:18, 25:18)

Podopieczni Witolda Chwastyniaka przegrali z AZS Częstochowa. Siedlczanie powrócą na I-ligowe boiska 7 stycznia, kiedy podejmą Ślepsk Suwałki.