SPIN

„Aktywne Siedlce” według Nowoczesnej

Aneta Borkowska sobota, 13 stycznia 2018, 11:09 Siedlce

Trwa konferencja prasowa siedleckiego oddziału Nowoczesnej. Program „Aktywne Siedlce” to obszerny dokument w którym znalazło się kilkadziesiąt punktów dotyczących tego jak zmienić miasto.

Wśród najważniejszych propozycji jest danie inicjatywy uchwałodawczej siedlczanom – zebranie przez siedlczan pod projektem uchwały 200 podpisów wprowadzałoby ją z automatu pod obrady rady miasta. Dodatkowo do pomocy mieszkańcy mieliby biuro prawne urzędu.

Nowoczesna proponuje też otwarte przejrzyste konkursy na stanowiska urzędnicze, upublicznienie kalendarza spotkań prezydenta i wiceprezydenta, publikowanie danych o udzielonych ulgach i umorzeniach w podatkach oraz przeprowadzenie audytu finansowego pokazującego faktyczne zadłużenie miasta.

Nowoczesna przygotowała program dla niemal każdej dziedziny życia miasta. Proponuje, aby w mieście zafunkcjonował „dyżur bez klauzuli sumienia” informacja o nim byłaby dostępna na stronie miasta.

– Mamy zasadę 3xS: samorządność, samodzielność,samofinansowanie – powiedziała Magdalena Daniel. – Nie chcemy krytykować obecnej władzy, chcemy pokazywać co można zrobić – dodała Kamila Gasiuk-Pihowicz. – Większą część naszych propozycji można wprowadzić od ręki tak, aby urząd i samorząd działał sprawnie, a po przeprowadzeniu audytu wiedząc jak wygląda finansowa sytuacja miasta możemy zaproponować inwestycje.


 

Powiadom o wpisie

13 komentarzy

 1. Jan dodano 1 rok temu

  Pani DANIEL radna niech spojrzy w lustro była przez cztery lata wazelino pisiu i sts i za to NOWOCZESNA będzie ukarana .amen

 2. będzie lub nie. dodano 1 rok temu

  "Dobra zmiana" skończyła z konkursami. Jak zmiana się zmieni audyt i tak będzie.
  Tyle samo i tak samo co z Sitnikiem.
  Sitnik jednak ma więcej odwagi mimo, że jest niszczony totalnie.

 3. Mało nowoczesny dodano 1 rok temu

  Ludzie nie denerwujcie się. Jeszcze trzy głosowania w Sejmie i już nie będzie Nowoczesnej. Ogólnie nie będzie opozycji. Ten facet z lewej to był porządny chłopak. Nieraz niestety ludziom odbija.

 4. Mało nowoczesny dodano 1 rok temu

  Mam pytanie do nowoczesnej pani bez dużego kapelusza. Wjadą karetki do nowego tunelu czy nie wjadą?

 5. Bartłomiej dodano 1 rok temu

  Koniec balu panno lalu . My wyborcy nie damy się oszukać , raz udaje Pani opozycjonistkę , a jak wygodnie to popiera Pani PiS i Kudelskiego głosując za zadłużeniem naszego miasta . Sama się Pani zakiwała kręcąc na lewo i prawo. Proszę wracać do zawodu wyuczonego .

 6. Anonim dodano 1 rok temu

  To koniec ostatni gasi światło . Porażka straszna , czasami lepiej czegoś nie robić , niż dawać ciała w taki sposób .

 7. A my dodano 1 rok temu

  Dzięki staraniom Pana Sitnika mamy zrobioną ulicę. Po wielu latach mordęgi w błocie po kolana mamy komfort. Tylko on miał odwagę i wolę nam pomóc. To jest przykład działania dla miasta i mieszkańców.

 8. Kxkx dodano 1 rok temu

  Do audytu Kamila wez męza,zna sie na finansach pokazal to w nowoczesnej petru

 9. A My dodano 1 rok temu

  Dzięki staraniom Pana Sitnika czekaliśmy rok dłużej 🙁

  • Anonim dodano 1 rok temu

   Na którą ulicę czekaliście rok dłużej? Rozumiem, że jest już zrobiona. Pytam bo może to tylko hejt i zagrywka, bo chyba nazwa ulicy to nie tajemnica.

   • A My dodano 1 rok temu

    nie tajemnica: Bema

    • Anonim dodano 1 rok temu

     Dowiem się u źródła bo mieszka na Bema mój znajomy. Z tego co wiem mieszkańcy ulicy podziękowali radnemu Sitnikowi na łamach jednej z siedleckich gazet. Czyżby wszyscy się mylili. Sprawdzę.

 10. siedlczanin49 dodano 12 miesięcy temu

  Dyżur bez klauzuli sumienia? lepiej zróbcie Dyżur bez sumienia. Będzie bardziej zrozumiałe.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?