SPIN

Zasady budżetu obywatelskiego na ten rok

Aneta Borkowska piątek, 19 stycznia 2018, 11:43 Aktualnie

Wiemy jakie zasady będą towarzyszyły tegorocznemu budżetu obywatelskiego. Główne zasady się nie zmienią – mieszkańcy będą mieć do dyspozycji 500 tys. zł.

Miasto będzie podzielone na okręgi, pod wnioskiem musi podpisać się 15-osob, potem autorzy projektów będą je przedstawiać, a następnie projekty zostaną przygotowane do głosowania. Samo głosowanie potrwa 2 tygodnie.

Podczas trwającej właśnie konferencji przedstawiono też ostateczną kwotę budżetu obywatelskiego za rok 2017 – było to nie 500, a 546-tysiecy. Jako pierwsze w ramach budżetu powstanie słoneczne obserwatorium przy liceum B. Prusa.

Powiadom o wpisie

4 komentarze

 1. Anonim dodano 11 miesięcy temu

  Prezydent i władza siedlecka razem z radnymi wydadzą w tym roku budżetowym prawie pół miliarda złotych. Dla mieszkańców przeznaczono jedynie pięćset tysięcy. Szkoda słów by określić taki stan rzeczy.

  • Wiesław Orzyłowski dodano 11 miesięcy temu

   A te pół miliarda to na co zostaną wydane? Na utrzymanie i inwestycje w Warszawie, czy w Siedlcach? Chce Pan/i decydować w większym stopniu proszę wygrać wybory lub "cisnąć" radnego.

   • Anonim dodano 11 miesięcy temu

    A którego cisnąć Sitnika, którego żywcem by zjedli, tylko dlatego, że nie musi czapkować i jest niezależny. Kogo cisnąć szanowny Panie. Proszę wskazać.

 2. do anonim dodano 11 miesięcy temu

  "Dla mieszkańców przeznaczono jedynie pięćset tysięcy."
  Mało tego przez cały rok będą robione zebrania, głosowania, art. w mediach, lansowanie się przy okazji (rok wyborczy).
  Na koniec nagrody i medale.
  "Patrzcie, podziwiajcie jacy mu jesteśmy dobrzy".

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?