SPIN

Policjanci z Siedlec skazani za znęcanie

redakcja piątek, 9 lutego 2018, 15:03 Aktualnie, Siedlce

Sąd Rejonowy w Ostrowie Wielkopolskim uznał pięciu policjantów z Siedlec winnych znęcania się nad zatrzymanymi. Mężczyźni dostali kary od roku do dwóch lat i dwóch miesięcy pozbawienia wolności. Jednemu z oskarżonych zawieszono wykonanie kary na 3 lata.

Skazani Wiesław P., Grzegorz R., Adam Ch., Grzegorz P. oraz Jarosław K. mają kilkuletni zakaz wykonywania zawodu policjanta.

Przypomnijmy. Funkcjonariusze byli oskarżeni o to, że podczas przesłuchania trzech mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego zatrzymanych w sprawie o napad na jubilera w 2012 roku w Siedlcach mieli podczas przesłuchań w siedleckiej komendzie, między innymi bić ich pałkami, polewać ich zimną wodą, razić paralizatorem.

Kilka dni po tych wydarzeniach jeden z przesłuchiwanych mężczyzn. 19-letni Jędrzej popełnił samobójstwo.

Wyrok nie jest prawomocny, a policjanci nie przyznają się do winy.

opr.red.

Powiadom o wpisie

7 komentarzy

 1. Mario dodano 11 miesięcy temu

  Wygląda na to, że sąd wziął pod uwagę tylko zeznania złodziei. Te policjantów pominął. Od teraz policjant przesłuchujący przestępcę przeprosi za zajęcie jego cennego czasu, zrobi kawę i zapyta czy to on popełnił przestępstwo. Jeśli usłyszy "nie" – bardzo serdecznie przeprosi i odwiezie radiolką do domu. Wykrywalność poszybuje – tylko nie w tę stronę… Paranoja.

  • Wojciech dodano 11 miesięcy temu

   100 % zgody z Mario
   Bandyci dysponują technologiami kasą i wzajemnymi szkoleniami z wielu dziedzin. A jak yrzeba to mega wykfalifikowanym papugą.
   W d@pie się przewraca.
   Ciekawe kto za chwile będzie bronił obywatela przed bandziorami ?

 2. Do mario dodano 11 miesięcy temu

  Według Ciebie ma być jak za PRL-u, ścieżka zdrowia na początek, później paralizator, podtapianie, lanie pałą po piętach itd?

  • Mario dodano 11 miesięcy temu

   Nie – ale głaskanie po głowie to też nie to. Jubilera nie obrabiają przedszkolaki…

 3. Swój dodano 11 miesięcy temu

  Podważanie prawdomówności policjantów i prokuratora to paranoja którą wykazała się sędzina. Nieważne że pokrzywdzeni toi gangusy, którzy dokonywali rozbojów, wymuszeń porwań, napadów . Po wszystkim zmówili się i pomówili policjantów – ich wersji można dać wiarę nawet na nijakim materiale dowodowym opartym na poszlakach. Tragedia. Fakt niedługo policjanci to nawet oddychać będą się bać. A gdzie wsparcie przełożonych i związków??? pewnie interwencja w tej sprawie była by niewygodna politycznie. Sprawa zrobiła się medialna bo opozycja zapewne chce dokopać w dalszym ciągu Zielińskiemu i puszcza jednostronnie szkalujące materiały. Czy ktoś spytał się policjantów jaka była wersja , nie bo to trudno na wizję puścić

 4. Pawel dodano 11 miesięcy temu

  Policjanci sie duzo amerykanskich filmow naogladali.A propos do wszystkich policjantow: Gdyby nie nagieli prawa to by nie zostali skazani wyrokiem sadu.No chyba ze faktycznie sa niewinni😂😂😂

  • Mich dodano 11 miesięcy temu

   Jakby byli niewinni to wyrok bylby inny,a nie wiezienie bez zawiasów.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?