SPIN

Ponad 5 milionów na kardiologię

Aneta Borkowska środa, 28 lutego 2018, 11:39 Siedlce

W Mazowieckim Szpitalu Wojewódzkim w Siedlcach trwa podpisywanie umowy na wyposażenie Ośrodka Kardiologii Inwazyjnej. Do placówki trafi ponad 5,4 mln zł ze środków unijnych.

– Dzięki pieniądzom unijnym szpital wojewódzki zakupi nowoczesny sprzęt, bo ten z którego korzysta teraz, jest zużyty. Placówka wymieni między innymi angiograf i defibrylatory – mówi Marci Kulicki, prezes szpitala. – O dodatkowe oprogramowanie i elementy będą rozbudowane aparaty tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego. Szpital zakupi zestawy do rehabilitacji kardiologicznej stacjonarnej i dziennej – dodaje.

Planowane zakupy będą, jak podkreślił prezes korzystne dla pacjentów. Przede wszystkim nowy sprzęt sprawi, że skróci się czas leczenia, zwiększy szybkość i precyzja wszystkich procedur. Wartość projektu to 7 006 210 zł.

Powiadom o wpisie

4 komentarze

 1. Po tytule dodano 12 miesięcy temu

  No to moment zaczac chorowac.

 2. Zorro dodano 12 miesięcy temu

  Tego ci życzę nie dorobię po tytule.amen

 3. Janek dodano 12 miesięcy temu

  Jak pięknie wygląda to wszystko na zdjęciu. Szkoda tylko, że jak się jest pacjentem oddz. kardiologicznego w w/w szpitalu to już tak słodko nie jest.

 4. to_ja dodano 12 miesięcy temu

  to w ilu prywatnych przychodniach trzeba być
  na wizytach żeby dostać się na ten oddział

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?