SPIN

Inwestycje bez zakłóceń

Aneta Borkowska środa, 21 marca 2018, 19:34 Siedlce

Idą zgodnie z planem. Mowa o największych inwestycjach drogowych w mieście, czyli budowie tunelu w przedłużeniu ulicy Kilińskiego, trzecim etapie obwodnicy i Centrum Przesiadkowym.

Najważniejszą informacją dla siedlczan i mieszkańców regionu jest to, że po 6 miesiącach zamknięcia wkrótce zostanie otwarty przejazd pod wiaduktem garwolińskim. Roboty przy trzecim etapie obwodnicy powodują duże utrudnienia – głównie objazdy.

– Zakładaliśmy, że przejazd będzie możliwy z końcem marca i myślę, że po świętach wiadukt już będzie otwarty – mówi naczelnik wydziału dróg Wojciech Cylwik. – Oczywiście, mimo naszych szczerych chęci, zawsze może się coś zdarzyć. Możemy coś wykopać i będzie poślizg, bo nie jesteśmy w stanie przewidzieć wszystkiego – dodaje.

Po otwarciu wiaduktu, prace przeniosą się na ulicę Składową, gdzie będzie budowane rondo łączące nową drogę do Kilińskiego i ulicę Pileckiego. W związku z tym ulica zostanie zamknięta. Budowa potrwa około 2 miesięcy – tłumaczy Cylwik.

Z niespodziewanym utrudnieniem musi zmierzyć się wykonawca tunelu. W okolicach pomnika pamięci poległych kolejarzy, drogowcy odkryli stare fundamenty.

– Teraz sprawę nadzoruje konserwator zabytków – mówi naczelnik Cylwik. – Stwierdził, że trzeba przeprowadzić badania archeologiczne i niestety narzucono nam miesięczny termin tych prac, więc o tyle w tym miejscu inwestycja się przesunie – dodaje.

W efekcie budowa tunelu zakończy się w czerwcu, choć prace przy samym przebiciu idą bez zakłóceń. Konstrukcje są już gotowe. Wykonawca pracuje nad infrastrukturą drogową, a także ciągiem dla pieszych i rowerzystów. Dodatkowo właśnie ruszyły prace przy Centrum Przesiadkowym, które ma być gotowe we wrześniu.

Pozostałe inwestycje będą oddane w czerwcu. Łączny koszt inwestycji to około 90 mln złotych.

 

Powiadom o wpisie

9 komentarzy

 1. Laik dodano 10 miesięcy temu

  Idą zgodnie z planem (tytuł). W ciągu 10 dni droga będzie wykonana, robota odebrana, wiadukt budowany osłonięty, teren będzie uporządkowany i będzie puszczony ruch ul. Garwolińską (do końca marca)? Co znaczy po świętach? 🙂
  Ciekawa jest informacja o decyzji archeologa. I przedłużeniu terminu budowy wiaduktu..

 2. Antek dodano 10 miesięcy temu

  Tygodnik Siedlecki ma lepsze zdjęcia!

 3. fundament dodano 10 miesięcy temu

  Gdy kładziono rury PEC natrafiono na fundamenty
  przy pomniku powstańców 1863r.
  Czy archeolog tam był?
  Odwracnie uwagi.

  • fundament dodano 10 miesięcy temu

   Są stare zdjęcia i fotografie i można się czegoś co tam było się dopatrzeć.

   Parking 2 poziomowy, tam też trzeba będzie zatrudnić archeologa bo wszystkie fundamenty zostały po rozbiórce.

 4. jola dodano 10 miesięcy temu

  Proszę rano przejsc od szkoły 5 pod mostem w strone miasta brak jakichkolwiek zabezpieczeń dzieci , rodzice chodzą nad pracującymi ładowarkami z płytami betonowymi nad głową . Gdzie jest nadzór budowlany. Ma dojść do tragedii jak w Białce . Gdzie 4 władza dziennikarze robią zdjęcia jak jest pięknie itp litości …..

 5. Johnathan dodano 10 miesięcy temu

  Niektórzy to mieli do szkoły pod górkę i pod wiatr i tak im do dziś zostało 🙂

 6. Zuza dodano 10 miesięcy temu

  A czy wiaduktem będą mogły przejeżdżać samochody inne niż osobowe? Bo słyszałam że karetki się nie zmieszczą bo są za wysokie.

  • wiem ze nic nie wiem dodano 10 miesięcy temu

   sluchaj uchem a nie brzuchem

 7. Krzysztof dodano 10 miesięcy temu

  Bez zakłóceń? Miał być oddany 1 kwietnia…, nie wszyscy się zorientowali, że to prima aprilis. Dopiero od 9 kwietnia pojedziemy zakorkowaną Partyzantów. Koszmar goni koszmar.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?