SPIN

W tym roku nie będzie rowerów miejskich

Aneta Borkowska wtorek, 8 maja 2018, 10:40 Siedlce

W Siedlcach w tym roku mieszkańcy nie skorzystają z systemu wypożyczania rowerów miejskich. Agencja Rozwoju Miasta Siedlce zrezygnowała z jego uruchomienia. Powód? System był za drogi.

– Za trzy miesiące obsługi pięciu stacji musielibyśmy zapłacić 300 tysięcy złotych – mówi Grzegorz Orzełowski, prezes ARMS. – Przez dwa ostatnie lata to było ekonomicznie uzasadnione, ale ta kwota wydaje nam się za wysoka – dodaje.

Prezes dodaje, że coraz więcej mieszkańców korzysta z własnych jednośladów, a uruchamianie systemu tylko dla turystów też nie ma sensu.

– Ostatnie rajdy rowerowe organizowane i przez nas i inne podmioty pokazują, że siedlczanie jeżdżą na co dzień swoimi rowerami i jest ich naprawdę bardzo dużo – tłumaczy Orzełowski. – A jeśli chodzi o turystów to Siedlce są tak zwartym miastem i te nasze zabytki są w pobliżu siebie, że wychodząc z dworca PKP czy z autobusu w centrum miasta można tak naprawdę w 15 minut zwiedzić i zobaczyć te obiekty – dodaje.

Nie oznacza to jednak, że w Siedlcach rowerów miejskich nie będzie już nigdy.

– Liczę, że Agencja nawet w przyszłym roku, będzie mogła przygotować własny system, zarządzany z pozycji siedleckiej karty sportowej. W perspektywie czasu będzie to tańsze i myślę że do tego trzeba zmierzać – wyjaśnia prezes.

W ubiegłym roku rowery miejskie obsługiwała firma Nextbike. W mieście stanęły cztery stacje.

fot arch (UM Siedlce)

Powiadom o wpisie

6 komentarzy

 1. ...,, dodano 10 miesięcy temu

  Za to mamy najlepszej zarabiającego prezydenta w kraju, brawo wy

  • Anonim dodano 10 miesięcy temu

   Więcej od Prezydenta zarabia Prezes ARMS.

   • Misztal dodano 10 miesięcy temu

    Ja też zarabiam więcej od Prezydenta, oczywiście nie chwaląc się 🙂

 2. Żorż Ponimirski dodano 10 miesięcy temu

  Trzy miesiące obsługi pięciu stacji to koszt 300 tysięcy złotych? Ktoś powinien się przyjrzeć temu. Mam na myśli pewne instytucje, które badają takie "złote interesy".

  • y. dodano 10 miesięcy temu

   Trochę droga impreza te rowery. Ciekawe na ile ten koszt jest uzasadniony i wiarygodny.

 3. Anonim dodano 10 miesięcy temu

  Dadzą wam samochody elektryczne za koszmarne pieniądze. Miasto paranoi i jak ktoś napisał najwyższych wynagrodzeń dla prezydenta. Geriatria w myśleniu.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?