SPIN

Pierwsza e-recepta w kraju dla Wojciecha Kudelskiego

Aneta Borkowska piątek, 25 maja 2018, 10:27 Siedlce

W Siedlcach trwa w tej chwili krajowa inauguracja pilotażu programu Ministerstwa Zdrowia e-recepta. Obecnie trwa konferencja w urzędzie. W inauguracji bierze udział minister zdrowia Łukasz Szumowski oraz wiceministrowie Janusz Cieszyński i Marcin Czech.

– To dla nas wyróżnienie, że ten projekt trafi do naszego miasta i myślę, że to nie przypadek bo jesteśmy dobrze pod tym kątem przygotowani – mówi Wojciech Kudelski, prezydent miasta.

– Dlaczego tutaj? Chociażby dlatego, że współpraca miedzy szpitalami i aptekami jest bardzo dobra – dodał minister Szumowski. – Po co ta e-recepta? Sam je wypisywałem i potem dostawałem prawie połowę zwrotów bo albo źle coś wypisałem albo nabazgrałem – to tak pół żartem pół serio, ale kłopoty z odszyfrowaniem recept są duże – dodaje.

Jak podkreśla Szumowski e-recepta poprawi zdrowie pacjentów bo problem z niewłaściwie wystawionym dawkowaniem też nie jest mały. Historia e-recept będzie dostępna dla lekarzy i pacjentów.

– Ważny jest czas. Mówimy, że dokumentacja elektroniczna jest uciążliwa, ale po to jest pilotaż żeby wszystkie niedoskonałości poprawiać, ale z doświadczeń krajów, które mają od kilku lat e-recepty wiemy, że wystawia się ją szybciej, a dzięki temu lekarz może przeznaczyć więcej czasu na rozmowę z pacjentem. Poza tym pacjent może być skonsultowany przez telefon – dodaje.

Około 11. w Przychodni Centrum Medyczno-Diagnostycznego przy ul. ks. Niedziałka zostanie wystawiona pierwsza w kraju e-recepta. Dostanie ją prezydent Siedlec Wojciech Kudelski.

Powiadom o wpisie

5 komentarzy

 1. y. dodano 10 miesięcy temu

  szopka, jak zwykle.

 2. Toni dodano 10 miesięcy temu

  Nasz prezydent jest zdrowy jak ryba. Zastanawiam się czy wystawienie recepty zdrowemu nie jest przestępstwem.

  • Asaj dodano 10 miesięcy temu

   O kamracie! Tobie się trzeba leczyć! Na nogi! Więcej nie napiszę. Bo i po co?

 3. Piotrek dodano 10 miesięcy temu

  zobaczymy jak bedzie

 4. Janek dodano 10 miesięcy temu

  To tylko puder na czerwony nos to nie przestępstwo tylko maseczka jak zwykle od ZSL po pis.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?