SPIN

Akcja Fishmob w „Kolejówce”

Aneta Borkowska czwartek, 31 maja 2018, 09:22 Społeczeństwo

21 maja modlitwą Anioł Pański młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 w Siedlcach, zwanego potocznie „Kolejówką” rozpoczęła akcję Fishmob – cała Polska tańczy dla Jana Pawła II.

Powodów do radosnego świętowania było kilka, jak wybrzmiało w powitaniu: „Po pierwsze jako Kościół napełniony Duchem świętym, wychodzimy na place, by głosić radosną wieść, że Jezus Chrystus żyje. Po drugie dziękujemy dziś Matce Kościoła- Najświętszej Maryi Pannie, za Jej obecność i wstawiennictwo. Po trzecie dziękujemy najlepszemu Ojcu za dar Jana Pawła II – w piątek osiemnastego maja obchodziłby 98 urodziny… Po czwarte już wkrótce rozpocznie się dwudzieste drugie spotkanie młodych Lednica 2000. Chcemy już teraz doświadczyć radości tego czasu włączając się w tańce uwielbienia znane właśnie z tych spotkań…i zachęcić wszystkich, aby dzień 2 czerwca świętować właśnie tam, w miejscu gdzie Mieszko I przyjął chrzest.”

Po duchowym wprowadzeniu, boisko rozbrzmiało dźwiękiem lednicowych hitów i wypełniło się radością wspólnego tańca na cześć Pana. W wydarzeniu aktywny udział wzięli nie tylko uczniowie i nauczyciele „Kolejówki”, ale także młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 i przechodnie, którzy zaciekawieni dołączali do tańczącej, szkolnej społeczności.

źródło: ZSP nr 6

Powiadom o wpisie

2 komentarze

  1. byly siedlczanin. dodano 10 miesięcy temu

    No tak.Czego innego sie mozna spodziewac po zacofanych,prowincjonalnych wspolrzadzonych przez kler Siedlcach?Takie sa teraz atrakcje dla mlodziezy."Opetani Janem Pawlem II" powinien byc zatytuowany artykul.Opetani w bialy dzien.

  2. Pawel dodano 10 miesięcy temu

    https://youtu.be/iPUafG4au3U

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?