SPIN

Siedlczanie uczcili Powstańców

Aneta Borkowska środa, 1 sierpnia 2018, 17:09 Siedlce

Równo o godzinie 17 czyli w godzinę „W” w całym Mazowszu rozległy się syreny alarmowe. Na skrzyżowaniu ulic: Piłsudskiego, Armii Krajowej i Wojskowej na minutę zatrzymano ruch. Siedlczanie uczcili 74. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

Powiadom o wpisie

14 komentarzy

 1. Piotr dodano 10 miesięcy temu

  Ludzie!!!! Co tu czcic!200 tys.ludnosci cywilnej wymordowanej i zgwalconej,Warszawa spalona i zburzona jak po Hiroszimie,oficjery odpowiedzialne za rozpetanie tego bajzlu dali noge a swietujemy jakby to Niemcy sromotnie dostali lomot. Troche pokory i zdrowej samooceny!Pamietac trzeba zawsze ale raczej ku przestrodze na przyszlosc czego nie robic.

  • Misztal dodano 10 miesięcy temu

   Ręce i nogi się uginają po takim komentarzu! Piotrusiu! Pójdź dziecię do szkoły, ja Cię uczyć każę!

  • Tak trzeba dodano 10 miesięcy temu

   Właśnie trzeba czcić pomordowanych. Ty nie czcisz? Walczących o WOLNOŚĆ też trzeba czcić. I trzeba przypominać Niemców co niszczyli Warszawę i Sowietów co na to patrzyli. Przypominam też, że gdyby nie Powstanie Warszawskie to świat dziś powiedziałby, że Polacy nie walczyli z Niemcami tylko mordowali Żydów. A tak się nie da, bo było PW. Niemcy lub Sowieci i tak by pomordowali Polaków patriotów. Mordowali cały czas i nie zmieniło tego Powstanie.
   PS
   Piotrze rozumiem że należysz do tych co wstydzą się budowania własnej narracji historycznej i kreowania polityki historycznej. Na szczęście Warszawiaków było wielokrotnie więcej na pieśniach powstańczych niż na marszach w obronie prawników. Pojedź pośpiewaj sobie we wspólnocie może coś zrozumiesz.

 2. Tak dodano 10 miesięcy temu

  Dobrze powiedziane.

 3. do Misztal dodano 10 miesięcy temu

  Widac jasno,ze Tobie obecna wladza zryla beret tymi patriotycznymi opowiesciami.

 4. Bu dodano 10 miesięcy temu

  Kodziarze jak zwykle tylko plują nienawiścią

 5. Ba dodano 10 miesięcy temu

  Do kosciola i na kolana zryte pisowskie (…). Nie zapomnijcie purpurata w pierscien pocalowac😂.

 6. nigdy PiS dodano 10 miesięcy temu

  Zaraz puszczę pawia od tego masowego strojenia się w powstańcze piórka cudzej odwagi. Przecież to jest jakaś nowa moda (z internetu?). Szacunek i refleksja przejawiają się w zupełnie inny sposób niż fotka na portalu społecznościowym. Idź po cichu zapal znicz albo wpłać kasę na fundację wspierającą prawdziwych kombatantów. Idź do szpitala i zmień pieluchy samotnemu starcowi wtedy możesz się chwalić. Nie pajacuj jak przebieraniec jeden z drugim. Okażcie szacunek i pomoc ale NIE NA POKAZ.

 7. do Tak trzeba. dodano 10 miesięcy temu

  Problem z tym ze Ty ciagle zyjesz przeszloscia tak jak duza czesc polskiego spoleczenstwa.I tylko przeszloscia,dlatego jestesmy i bedziemy jeszcze dluuuuugo w tyle za rozwinieta Europa.Kilka razy do roku za posrednictwem rzadzacych i zacofanego kleru wyjmujemy z szafy te swoje szabelki i machamy nimi myslac ze zrobimy na kims wrazenie albo ktos sie bedzie Nas bal i respektowal.A tu nic.A wiesz dlaczego?Bo to cale przedstawienie i bohaterstwo jest dla budowania w chorych glowach POLSKI wielkiej i niezwyciezonej.A jaka ona jest szczegolnie wie polska migracja ktora NIGDY w historii nie byla na taka skale jak teraz.A wie tak Trzeba machaj swoja szabelka dalej.

  • Tak trzeba dodano 10 miesięcy temu

   A co ma piernik do wiatraka. Poczucie dumy i tzw zasady nie szkodzą doskonałej pracy, a wręcz przeciwnie. Jaki jest związek dumy z Polskości z emigracją? Jest taki, że ludzie przywiązani do Polski rzadziej emigrują od tych oderwanych od tradycji. A emigracja Polaków to po pierwsze wynik biedy z okresu komuny (zarobki na poziomie 20 dol/miesiąc) i zbyt powolnego nadrabiania dystansu do zachodu w wyniku słabego rządzenia u nas w kraju. Sami wprawdzie sobie wybieramy, ale tak naprawdę jesteśmy prowadzeni ciągle przez cienie z komuny. Wystarczy sobie przypomnieć kto nami rządził i jakie mieliśmy wybory. 1 prezydent to Jaruzelski. 2 wybory to w kolejności: Wałęsa, Tymiński, Mazowiecki i Cimoszewicz. Kolejne Kwaśniewski i Wałęsa. Itd.
   PS
   Normalny kraj chlubi się swoimi bohaterami.

  • Tak trzeba dodano 10 miesięcy temu

   Powiedz mi kolego dlaczego wszystkie liczące się kraje budują, finansują i wspierają swoją politykę historyczną? Robią to sprytnie Niemcy, bezwzględnie Rosjanie, zdecydowanie Izrael. USA stworzyła ogromny przemysł filmowy, tak, że historię USA znamy lepiej niż swoją i sąsiadów. Nawet małe kraje budują dobrą opinię o swoim kraju w świecie bo to jest zwyczajnie dużo warte także w rozumieniu biznesowym i finansowym. Czy wiesz, że w świecie symbolem pacyfikacji wsi z okresu II wojny są czeskie Libice (w Polsce takich pacyfikacji było setki i cisza)?
   PS
   Nie ma żadnego powodu, abym się wstydził historii mojej ojczyzny i wszystkim to polecam. Jest z czego być dumnym. 1918, obrona przed bolszewikami. Początek II wojny, walka do lat 50-tych, Solidarność. Itd. I mamy 100 lecie niepodległości. To świętujmy ten sukces. Bo czemóż by nie? Bo komuś się to nie podoba, bo urazi okupantów z okresu rozbiorów?

   • Tak trzeba dodano 10 miesięcy temu

    Sorry Lidicach nie Libicach. 🙁

 8. BOSKIMARCEPAN dodano 10 miesięcy temu

  Brawa dla uczestników tego wydarzenia!

 9. Piotr dodano 10 miesięcy temu

  A z obecnego dlugopisa prezydenta DUDY tez jestes dumna? Wystarczy popatrzec na te nazwiska ktore wymienilas a raczej wybory ktorych dokonywali Ci oglupiani przez lata Polacy i widac ze My wiecznie bedziemy zyc ta swoja polityka historyczna bo po prostu uciazliwie dlugo dokonujemy zlych wyborow.Ten z rozpetaniem tego bajzla Powstania Warszawskiego tez.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?