SPIN

Nie chcą bloków na swoim osiedlu

Aneta Borkowska środa, 24 kwietnia 2019, 09:14 Siedlce

Mieszkańcy ulic Miodowej i Ogrodowej nie chcą kilkupiętrowych bloków pod swoimi jednorodzinnymi domami. Dlatego postanowili złożyć na ręce radnych projekt własnej uchwały, który temu zapobiegnie.

Założyli społeczny komitet „Miodowa Stop Blokowisku”. W piątek został on formalnie zarejestrowany.

– Jest to pierwsza w mieście inicjatywa obywatelska, która na mocy uchwały rady miasta dopuszcza do głosu mieszkańców – mówi zastępca pełnomocnika komitetu Anna Łęczycka.

Siedlczanie chcą zahamować rozbudowę blokowisk w rejonie Piasków Starowiejskich, Miodowej i Ogrodowej. Jeden z lokalnych deweloperów zaplanował tam budowę kilkupiętrowych bloków korzystając z zapisów tzw. specustawy mieszkaniowej.

– Nie walczymy tylko o swój interes, ale całych Siedlec, bo na mocy specustawy deweloper może właściwie robić co chce – mówi jeden z mieszkańców. – A chce nam tutaj wybudować 4 czy 5 kondygnacji. My nie mogliśmy do tej pory wybudować tutaj nawet dwupiętrowego domu – dodaje.

Okazało się, że mieszkańcy Miodowej i Ogrodowej mają spore wsparcie od innych mieszkańców. Pod projektem ich własnej uchwały podpisało się 698 osób, a dokument wczoraj złożono do urzędu miasta.

Mieszkańcy tłumaczą, że planowana inwestycja wpłynie na obniżenie wartości działek, likwidację rodzinnego charakteru osiedla, a także ograniczenie dostępu do okolicznych instytucji – przedszkoli i żłobka.

Do tej pory w miejscu planowanych bloków kilka razy spotkali się z miejskimi radnymi. Ci deklarowali, że jeżeli dokument będzie zgodny z przepisami prawa – poprą go.

Specustawa mieszkaniowa pozwala inwestorowi na przyspieszenie inwestycji i budowanie nawet wbrew zapisom planu zagospodarowania.

14 komentarzy

 1. Kintis dodano 12 miesięcy temu

  Glosowaliscie to macie teraz. Trzeba bylo nie glosowac na pis.

 2. pijana_poetka dodano 12 miesięcy temu

  Ale to Sitnik jest burmistrzem;)

  • haaha dodano 12 miesięcy temu

   Ale dogadał się z PiSem! Niektórzy ostrzegali i wylewano na nich za to pomyje

  • Gość dodano 12 miesięcy temu

   Prezydentem 😀

 3. Zorro dodano 12 miesięcy temu

  Ciekawy jestem czy Rada poprze głos ludu, bo w końcu reprezentuje mieszkańców czy poprze interes jednego dewelopera. Jeżeli by było to drugie to by oznaczało że została wybrana aby dbać o interes biznesmenów a nie o to chodzi.

 4. Marek dodano 12 miesięcy temu

  Mam nadzieję że ludzie jeszcze się LICZĄ. Siedlce są bardzo źle zarządzane urbanistyczne. Może to coś zmieni.

 5. Sławek dodano 12 miesięcy temu

  Jeśli władza sprzeciwia się narodowi to Naród może obrócić się przeciwko władzy
  Lepiej niech o tym Pamiętają

 6. Córka dodano 12 miesięcy temu

  Już nawet córka się panu deweloperowi zbuntowała i startuje z Konfederacji Korwina na przekór PiSowi i na własny rachunek 😀

 7. Ja dodano 12 miesięcy temu

  Czemu czepiacie się pis-u. Nikt wam tyle nie da co PO obieca. W jakim wy świecie żyjecie. Nie widzicie że wreszcie zwykłemu Kowalskiemu jest lepiej? Piszecie komentarze, to piszcie konkrety a nie ,,bo PiS,, a może ,,bo wy komuchy i bogacze,,

  • zwykły kowalski dodano 12 miesięcy temu

   jakie lepiej? wcale nie jest lepiej!

 8. mieszkaniec dodano 12 miesięcy temu

  A może da się przenieść nowe (przyszłe) bloki w okolice ul. Lecha Kaczyńskiego. Pomiędzy Sokołowską a Piaskową jest miejsce na całe osiedla.

 9. nick dodano 12 miesięcy temu

  Komu lepiej? Nierobom, plebsowi na pewno. Prowadzę małą firmę, uczciwie płacę podatki i ZUS. Jest coraz gorzej. Z naszych podatków finansuje się chore pomysły rządu np ławki niepodległości, obraz Damy z łasiczką, Rydzyka, defilady, i 100 000 innych bzdur. Gdzie pieniądze na inwestycje, oświatę, służbę zdrowia, leki dla seniorów? Liczy się tylko sondaż ile głosów można zyskać aby Pislamiści nie stracili koryta..

  • jola dodano 12 miesięcy temu

   Taka jest prawda. Mamy obecnie Państwo i Socjalizm. Jeszcze dojdzie test przedsiębiorcy, jeśli go oblejesz, to będziesz płacić daninę na pomysły najjaśniejszych umysłów. Zaraz będzie "13" dla emerytów, zapowiedziany program krowa+, świnia + a na jesieni doczekamy może kura+. A potem najjaśniejsze umysły zapytają: co my jeszcze nie spapraliśmy panowie

   • Eska dodano 11 miesięcy temu

    Mamy państwo i solidaryzm społeczny. To nie jest socjalizm. I nie jest to rozdawnictwo.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?