SPIN

Miał wystawiać „lewe zwolnienia”. Siedlecki lekarz zatrzymany

redakcja wtorek, 30 kwietnia 2019, 11:57 Aktualnie, Siedlce

Stało się to wczoraj. Mężczyzna był kompletnie zaskoczony wizytą mundurowych w przychodni. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Na trop skorumpowanego lekarza siedleccy policjanci wpadli jakiś czas temu. Dotarły do nich informacje, że lekarz w zamian za łapówki wystawia zaświadczenia o niezdolności do pracy.

Dzięki zeznaniom pacjentów mężczyznę zatrzymano. Było to w miejscu pracy, w przychodni. Lekarz był kompletnie zaskoczony.

– Policjanci ustalili, że medyk w zależności od rodzaju wydanego zaświadczenia przyjmował kwoty od 50 do 100 zł. Nie gardził również alkoholem oraz prezentami od pacjentów. W momencie zatrzymania policjanci zabezpieczyli w gabinecie lekarza kilka tysięcy złotych, a bagażniku jego auta kilka butelek markowych alkoholi – mówi rzeczniczka siedleckiej policji Agnieszka Świerczewska.

Zatrzymanie lekarza nie kończy tej sprawy. Śledztwo trwa.

Lekarzowi przedstawiono zarzuty o przyjmowanie korzyści majątkowych w związku z pełnieniem funkcji publicznej. Za te czyny grozi odpowiedzialność karna do 10 lat więzienia.

Przypominamy, że przepis art. 229 & 6 kk zwalnia od odpowiedzialności karnej osoby , które wręczyły łapówkę jeżeli same powiadomią o tym fakcie i ujawnią istotne okoliczności zdarzenia zanim organ powołany do ścigania tego typu przestępstw się o tym dowie.

info: KMP

3 komentarze

  1. Kwinto dodano 11 miesięcy temu

    Nareszcie ktoś się dobrał do d…y temu d…

  2. do Kwinto dodano 11 miesięcy temu

    Zeby tobiE sie ktos dobral. Szkoda chłopa, robił ludziom dobrze. I niedrogo!!!

  3. Ło dodano 5 miesięcy temu

    Szkoda u niego było najtaniej . Neurolog na ból głowy czy korzonków bierze ponad 100

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?