SPIN

Wyróżnienie za rehabilitację dla ZAZ

Aneta Borkowska piątek, 17 września 2021, 11:31 Społeczeństwo

Zakład Aktywności Zawodowej w Siedlcach, prowadzony przez Caritas Diecezji Siedleckiej, został wyróżniony na szczeblu regionalnym w konkursie „Lodołamacze 2021” w kategorii Rehabilitacja Społeczno-Zawodowa.

Jednostka działa na zasadach ekonomii społecznej i zatrudnia osoby z niepełnosprawnościami, angażując je zawodowo w gastronomii i odnowie biologicznej.

Konkurs „Lodołamacze”, organizowany przez Polską Organizację Pracodawców Osób Niepełnosprawnych, od 16 lat nagradza pracodawców zatrudniających osoby niepełnosprawne i podejmujących różne inicjatywy. Mogą się do niego zgłaszać lub być nominowane: firmy, instytucje i osoby, dla których priorytetem jest wrażliwość, eliminowanie barier i podziałów społecznych względem osób z niepełnosprawnościami.

Konkurs podzielony został na dwa etapy: regionalny – wyłaniający laureatów w poszczególnych rejonach kraju oraz centralny – w którym finaliści zmierzą się w walce o laur Lodołamaczy 2021. Ma on następujące kategorie: Zatrudnienie Chronione, Rehabilitacja Społeczno-Zawodowa, Otwarty Rynek Pracy, Instytucja, Przyjazna Przestrzeń, Zdrowa Firma, Dziennikarz bez Barier.

Łódzka, Mazowiecka, Wielkopolska, Zachodniopomorska, Regionalna Gala XVI Edycji Konkursu „Lodołamacze” odbyła się w Łodzi 6 września. Zakład Aktywności Zawodowej w Siedlcach Caritas Diecezji Siedleckiej reprezentowała Aleksandra Gallus, zastępca kierownika ZAZ CDS w Siedlcach.

– To wyróżnienie to wspaniały ukłon w stronę ZAZ. Na tle tylu zacnych nominowanych instytucji, to naprawdę zaszczyt. W trakcie 13 lat istnienia, ostatnie dwa lata były trudne. Społeczne wycofanie wywołane pandemią, niemożność prowadzenia działalności w pełni – odczuliśmy to wszyscy. To wyróżnienie dodaje wiatru w skrzydła, że trzeba, że jesteśmy potrzebni, że warto… To docenienie, zwłaszcza w tej kategorii Rehabilitacja Społeczno – Zawodowa, wzmacnia w nas poczucie, że ZAZ spełnia rzetelnie swoją kluczową funkcję. Czuję ogromną radość i dumę, że zostaliśmy zauważeni przez tak szanowne gremium – mówi Aleksandra Gallus.

To już kolejny sukces w Caritas Diecezji Siedleckiej. Organizacja otrzymała w 2018 roku, w etapie regionalnym, III miejsce i brązowy medal w kategorii „Instytucja”, a w 2009 roku zajęła I miejsce i zyskała statuetkę Lodołamacza (m.in. za aktywizację osób z niepełnosprawnościami w Zakładzie Aktywności Zawodowej w Siedlcach).

Więcej informacji o konkursie „Lodołamacze” można znaleźć na stronie www.lodolamacze.info.pl. Kontakt: Zakład Aktywności Zawodowej Caritas Diecezji Siedleckiej w Siedlcach, ul. Chopina 10, www.zaz-siedlce.pl, tel. 519-110-130.

autor: Anna Nowińska, Biuro Prasowe Caritas Diecezji Siedleckiej

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?