SPIN

Helios Galeria Siedlce

ul. Piłsudskiego 74,
08-110 Siedlce

telefon: 25 786 35 80
faks: 25 786 35 86

e-mail: siedlce@helios.pl
Rezerwacja telefoniczna: indywidualna: 25 786 35 81 / grupowa: 25 786 35 82,

strona internetowa: www.helios.pl

REPERTUAR 23-30.01.2020

Szybcy i śnieżni

1 i 2 lutego o godzinie 10:30 w kinie Helios Siedlce zaprezentujemy film „Szybcy i śnieżni”.

Jest to opowieść nie tylko o zimie i wyścigach saneczkowych, ale także o przyjaźni, rywalizacji, poświęceniu, o tym że warto być dobrym dla innych i starać się zrozumieć ich postępowanie, a więc o tym, co jest w życiu ważne.
Zwycięzca wyścigu saneczkowego może być tylko jeden. Czy pomysłowemu Frankiemu uda się pokonać pewnego siebie Zaca, który nie ma skrupułów, by oszukiwać podczas rywalizacji? Trwają przygotowania do corocznego wyścigu saneczkowego. Frankie obmyśla koncepcję pojazdu, który ma zapewnić zwycięstwo jego drużynie. Kiedy maszyna niespodziewanie rozpada się tuż przed linią mety, nikt nie może uwierzyć, że stały za tym błędy w konstrukcji. Wynalazca odkrywa, że to sprawka tajemniczego zawodnika, który dołączył do stawki wyścigu. Kiedy nadchodzi czas rewanżu, drużyna wiernych przyjaciół zrobi wszystko, by skonstruować jeszcze szybszy pojazd i wygrać rywalizację z oszustem! Czy da się wygrać ten wyścig grając fair i jak wiele można poświęcić dla zwycięstwa?

Seanse rozpoczną konkursy z nagrodami. Cena biletu dla każdego uczestnika – 22 zł

Kultura Dostępna

Kultura Dostępna to projekt, dzięki któremu szerokie grono odbiorców może zapoznać się z polską sztuką filmową. Jednocześnie zniwelowana została jedna z głównych barier w dostępie do kina, jaką jest wysoka cena biletów.

W 2020 roku seanse będą się odbywać tradycyjnie, o godzinie 18:00 oraz o 13:00.

Repertuar na najbliższe miesiące zapowiada się naprawdę obiecująco! Edycja rozpocznie się filmem w międzynarodowej obsadzie. Obywatel Jones w reżyserii Agnieszki Holland z Jamsem Nortonem, Peterem Sarsgaardem oraz Vanessą Kirby, odkryje przed widzami sekrety stalinowskiej Rosji. Drugą pozycją na liście będzie film Xawerego Żuławskiego Mowa Ptaków. To gorzko-kwaśny kalejdoskop obrazów przedstawiający szarą codzienność dwóch nauczycieli. Kolejna propozycja to długo wyczekiwany film Jana Komasy – Boże Ciało. W rolę Daniela, przewodnika małomiasteczkowych dusz, wcielił się Bartosz Bielenia, nagrodzony na gdyńskim Festiwalu Filmowym.

Nie każdy bohater nosi pelerynę. Ewa, grana przez Magdalenę Różdżkę, to niezłomna kobieta, która całą swoją uwagę poświęca dzieciom szukającym domu. Film 1800 gramów, w reżyserii Marcina Głowackiego, to wzruszająca historia o rodzinie, miłości i o tym, że każdemu należy się odrobina szczęścia. Miłośnikom mocnych wrażeń przypadnie do gustu film w reżyserii Dariusza Załuskiego, Ostatnia Góra, dokumentujący próbę zimowego zdobycia góry K2. Tą historią w 2018 roku żyła cała Polska!

W repertuarze nie zabraknie także filmów o tematyce historycznej. 27 lutego zaprezentowany zostanie Piłsudski z Borysem Szycem w roli tytułowej, któremu partnerują Magdalena Boczarska oraz Maria Dębska. 12 marca widzowie zobaczą film w reżyserii Władysława Pasikowskiego Kurier opowiadający historię Jana Nowaka-Jeziorańskiego, a 26 marca – Legiony, porywającą opowieść o legionowym pokoleniu lat 1914-1916, które wywalczyło Polsce Niepodległość.

13 lutego ekranami zawładną „(Nie)znajomi” – wzruszający i zarazem zabawny film, inspirowany hitem, który pokochały miliony widzów na całym świecie. Grupa przyjaciół decyduje się zagrać w trakcie kolacji w pewną niewinną grę, której skutki zaskoczą wszystkich…

Wszystkim melomanom spodoba się dzieło Macieja Pieprzycy – film Ikar. Legenda Mietka Kosza. Dawid Ogrodnik wciela się w tytułowego geniusza jazzowego. Gwiazdorska obsada oraz muzyka Leszka Możdżera stanowią obowiązkowy punkt na liście tegorocznych filmów do obejrzenia. Okres wielkanocny umili film Na bank się uda w reżyserii Szymona Jakubowskiego oraz Pan T., którym zakończy się piętnasta edycja Kultury Dostępnej w Kinach (seans 16 kwietnia).

Z radością ogłaszamy także, że 9 filmów z XV edycji zaprezentowanych zostanie w wersji z polskimi napisami, tak aby w seansach mogli uczestniczyć także widzowie niesłyszący i niedosłyszący.
Operatorem projektu Kultura Dostępna jest Narodowe Centrum Kultury. Systemowe rozwiązanie służyć ma niwelowaniu barier kompetencyjnych, finansowych, szczególnie dla grup narażonych
na wykluczenie. Dzięki temu we wszystkich kinach Helios na terenie całej Polski w każdy czwartek o godzinie 13:00 oraz 18:00 odbywają się specjalne pokazy polskich filmów, na które bilety kosztują tylko 10 zł.

Edycja projektu Kultura Dostępna w Kinach – repertuar:

23 stycznia – Słodki koniec dnia / 30 stycznia – 1800 gramów
6 lutego – Ostatnia góra / 13 lutego – (Nie)znajomi / 20 lutego – Ikar. Historia Mietka Kosza / 27 lutego – Piłsudski
5 marca – Sługi wojny / 12 marca – Kurier / 19 marca – Czarny mercedes / 26 marca – Legiony
2 kwietnia – Ukryta gra / 9 kwietnia – Na bank się uda / 16 kwietnia – Pan T.

NAZYWOWKINACH.PL zaprasza na wielki urodzinowy koncert holenderskiego króla walca ANDRÉ RIEU DO OBEJRZENIA WYŁĄCZNIE W KINACH.

André Rieu, czyli 70 lat młodości Skrzypek, dyrygent, człowiek z sercem na dłoni

Znany na całym świecie holenderski skrzypek i dyrygent André Rieu zaprasza widzów do kin, aby wspólnie z nimi świętować swój jubileusz i cieszyć się pięknem muzyki.

André Leon Marie Nicolas Rieu urodził się 1 października 1949 roku. Będąc chłopcem, przypatrywał się swojemu ojcu, który dyrygował zespołem Limburgs Symfonie Orkest. Małego André zafascynowała grupa skrzypiec. Ten instrument oczarował go, zakochał się w nim.

Maestro skończył właśnie 70 lat i z tej okazji urządził wystawne przyjęcie w swoim zamku w Maastricht. Podczas urodzinowego kinowego show André opowie nam o swoim życiu i o miłości do muzyki. Oprowadzi nas też po swoim niezwykłym domu. Przypomni również fragmenty swoich najwspanialszych koncertów. Ich wybór okazał się dla Maestra trudny. „To zadanie było wręcz niemożliwe do wykonania – powiedział – ale ja zawsze wybieram te utwory, które w danym momencie poruszają moje serce. Mam nadzieję, że poruszą one i Wasze”.

„André Rieu, czyli 70 lat młodości” zawiera najważniejsze muzyczne momenty wybrane przez samego mistrza z jego dotychczasowej kariery. Wyjątkowe rocznicowe wydarzenie zabierze widzów w muzyczną podróż dookoła świata. Wraz z niezwykłą orkiestrą, utworzoną przez mistrza, odwiedzimy m.in. wiedeński zespół pałacowy Schönbrunn, nowojorską Radio City Music Hall, Amsterdam czy rynek w Maastricht, rodzinnym mieście artysty.

Dołącz do urodzinowej zabawy w swoim kinie świętuj razem z André Rieu i jego Orkiestrą Johanna Straussa!

PROGRAM KONCERTU URODZINOWEGO

Część pierwsza

  1. J. Revaux Piosenka „My Way” 2. C. M. Ziehrer Polonez „Z wachlarzami” 3. J. Strauss (syn) Walc „Róże Południa” 4. B. Fomin / G. Raskin Piosenka „Those Were the Days” („Dorogoj dlinnoju”) 5. É. Waldteufel Walc łyżwiarzy 6. G. Puccini Aria „Nessun dorma” z opery „Turandot” 7. J. Horner, W. Jennings Piosenka „My Heart Will Go On” z filmu „Titanic” 8. A. L. Webber Piosenka „Think of Me” z musicalu „Upiór w operze” 9. I. Kálmán Aria „Chodź, Cyganie!” oraz czardasz z operetki „Hrabina Marica” 10. G. F. Händel Chór „Alleluja!” z oratorium „Mesjasz”

Przerwa: 15 minut.

Część druga:

  1. R. M. Sherman, R. B. Sherman Piosenka „Supercalifragilisticexpialidocious” z filmu „Mary Poppins” 2. R. Løvland Piosenka „You Raise Me Up” 3. J. Strauss (syn) Walc cesarski 4. F. Lehár Aria „Wilio, o Wilio!” z operetki „Wesoła wdówka” 5. J. Strauss (syn) Walc „Nad pięknym modrym Dunajem” 6. Ch. Chaplin Piosenka „Smile” (wersja z Maastricht) 7. M. Ravel Bolero (wersja z Maastricht) 8. J. Strauss (ojciec) Marsz Radetzky’ego 9. Divers „Strauss & Co.” 10. Q. Mendoza y Cortés Piosenka „Cielito lindo” 11. J. Newton Hymn „Amazing Grace” Maastricht, rodzinnym mieście artysty.

Dołącz do urodzinowej zabawy w swoim kinie świętuj razem z André Rieu i jego Orkiestrą Johanna Straussa!

Superwtorek – bilet za 14,90 zł

Od września mamy dla Ciebie supercenę! Bilety na wszystkie wtorkowe seanse kosztować będą tylko 14,90 zł!

Zapraszamy w Superwtorek! Do biletów na seanse 3D doliczana jest opłata okularowa w wysokości 3 zł.

reklama