SPIN

Kronika policyjna z 4-10. 01. 2010

redakcja wtorek, 12 stycznia 2010, 17:06 Aktualnie

logo_top

PECHOWY, PIJANY PONIEDZIAŁEK

Próba kradzieży

W poniedziałek 4 stycznia policja została powiadomiona o awanturze na stołówce w budynku PKP. Do awantury doszło gdy jeden z kierowców taksówek z postoju obok budynku przyszedł do stołówki zjeść coś ciepłego. W czasie posiłku nieznany mu mężczyzna chwycił jego saszetkę i zaczął uciekać. Taksówkarz ruszył za nim, odebrał swoją własność i przerzucił saszetkę do sprzedawczyń. Wtedy doszło do szarpaniny między mężczyznami. Sprawcą okazał się 37 – letni mieszkaniec powiatu siedleckiego. W chwili zdarzenia złodziej był pijany, a badanie wykazało ponad 3,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Za próbę kradzieży oraz bójkę grozi mu do 5 lat więzienia.

Agresywny pieszy

Tego samego dnia policja zatrzymała pieszego który uszkodził samochód zaparkowany na ulicy Armii Krajowej. Na widok policji sprawca stał się agresywny i zaczął grozić funkcjonariuszom. W związku z tym został on przewieziony do aresztu. Jak się okazało w chwili zatrzymania miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Właściciel auta wycenił szkody na około 500 złotych.

Pijany za kierownicą

Również tego samego dnia w Krynicy policja zatrzymała do kontroli drogowej kierowcę ciągnika. Jak okazało się w trakcie badanie miał w organizmie 3,5 promila alkoholu. 30 – letniemu mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.

 

Potrącił pieszą

We wtorek 5 stycznia w Bojmie kierowca vw sharona potrącił na oznakowanym przejściu dla pieszych 14 – latkę. Jak ustaliła policja dziewczynka nagle wtargnęła na jezdnię. W wyniku zdarzenia poszkodowana z wstrząśnieniem mózgu oraz złamaniami trafiła do szpitala.

Śmierć na torach

W niedzielę 10 stycznia na trasie kolejowej Kotuń – Koszewnica doszło do wypadku. Pod kołami pociągu zginęła 30 – letnia kobieta, mieszkanka Kotunia. Policja do dzisiaj ustala przyczyny tragedii.

opr. ab

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?