SPIN

Kradł gołębie innym hodowcom

redakcja środa, 13 stycznia 2010, 15:09 Siedlce

12 stycznia policjanci z posterunku w Skórcu zatrzymali 23-letniego mieszkańca gminy  Domanice. Mężczyzna jest hodowcą gołębi, jednak jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy, swoją hodowlę powiększał, kradnąc je innym hodowcom. Teraz odpowie za kradzież z włamaniem. Grozi mu za to do 10 lat pozbawienia wolności.

8 stycznia funkcjonariusze z posterunku w Skórcu zostali powiadomieni przez jednego z mieszkańców gminy o tym, że minionej nocy nieznany sprawca włamał się do jego  gołębnika  kradnąc mu 80 gołębi. Nie było to pierwsze tego typu zgłoszenie. W ciągu kilku minionych miesięcy odnotowano na ternie gminy kilka takich przestępstw. W czasie jednego z nich skradziono gołębie o wartości 5 tys. zł.

Gromadzone w tej sprawie informacje pozwoliły na wytypowanie osoby, która mogła mieć związek z serią włamań. W czasie przeprowadzonego wczoraj przeszukania, w miejscu zamieszkania podejrzanego, znaleziono gołębie z oznakowanymi piórami. Zrobił to wcześniej farbą ich prawowity właściciel. Nieuczciwy hodowca, którym okazał się 23-letni mieszkaniec sąsiedniej gminy Domanice, został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Funkcjonariusze wyjaśniają, czy mężczyzna miał związek z serią włamań do gołębników na terenie gminy. W najbliższym czasie „hodowca” usłyszy zarzut kradzieży z włamaniem, a za przestępstwo to grozi mu nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP Radom; Jerzy Długosz; opr. bg

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?