SPIN

FILM: Powstanie Warszawskie oczami kobiet

redakcja piątek, 15 stycznia 2010, 18:02 Kultura, Siedlce

20 stycznia o godz. 19, w siedzibie stowarzyszenia tutajteraz przy ul. Pułaskiego 11 (Ip.) wyświetlone zostanie „Powstanie w bluzce w kwiatki”.  To film o życiu codziennym kobiet podczas powstania. To również film o ich strachu i słabości, ale przede wszystkim determinacji oraz sile i woli walki.

Dokument powstał w ramach projektu „Życie codzienne kobiet w czasie Powstania Warszawskiego”. Bohaterki opowiadają o rzeczywistości innej od obrazów, które znamy z filmów dokumentalnych. Tutaj skupiono się na emocjach. Pokazano jak wyglądała codzienność dziewcząt w batalionach i piwnicach, a więc walczących i ukrywających się z rodziną. Różnią się przekazy i oceny Powstania przytoczone w filmie, tak jak różnią się losy bohaterek, z których jedne opiekowały się dziećmi, inne same były dziećmi, jeszcze inne rodziły, albo zajmowały się rannymi i ludźmi w podeszłym wieku.

Po projekcji  odbędzie się spotkanie z Anną Czerwińską z Fundacji Feminoteka, jedną z twórczyń filmu.

Stowarzyszenie tutajteraz zaprasza. Wstęp WOLNY!!!

Źródło: Stowarzyszenie tutajteraz; opr. bg

Oto zwiastun filmu:

httpv://www.youtube.com/watch?v=orTZaPJHaoA

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?