SPIN

UWAGA!!!! Najbliższe trzy dni będą mroźne

redakcja czwartek, 21 stycznia 2010, 23:34 Siedlce
Są i pozytywne aspekty zimy. Fot. BG

Są i pozytywne aspekty zimy. Siedlce, ul. Aleksandrowska. Fot. BG

Jutro i w weekend zima da się we znaki w całej Polsce. W Siedlcach temperatura będzie sięgała nawet minus 22 stopni Celsjusza a odczuwalna nawet – 31. Piątek i niedziela w naszym mieście powinny być bezchmurne. W sobotę zachmurzenie umiarkowane a co za tym idzie gorsze warunki na drogach.

Do wszystkich apeluje także Rządowe Centrum Bezpieczeństwa:

„Ponieważ, jak wynika z danych Komendy Głównej Policji, od 1 listopada 2009 roku w wyniku wychłodzenia organizmu zmarło w Polsce już 176 osób, Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przypomina o potrzebie zwracania szczególnej uwagi na osoby narażone na skutki mrozu np. osoby starsze, które nie posiadają należytego wsparcia, osoby zamieszkujące pustostany, altanki na działkach, osoby będące pod wpływem alkoholu, śpiące na przystankach, w parkach, w przejściach podziemnych. W takich przypadkach przekazanie informacji Policji czy Straży Miejskiej może uratować czyjeś życie. Większość z osób, które zamarzły w tym sezonie można było uratować gdyby tego rodzaju informacja na czas trafiła do odpowiednich służb.
Ponadto, dla wspólnego dobra, zarówno we własnym domu, w sąsiedztwie w zaprzyjaźnionych domostwach, należy zwracać uwagę na dwa czynniki ryzyka, jakimi są tlenek węgla oraz ryzyko pożaru. Większość tragicznych wypadków wynika z zaniedbań eksploatacyjnych w systemach wentylacyjnych i kominowych, prób ich „uszczelniania” oraz wykorzystywania urządzeń grzewczych niezgodnie z ich przeznaczeniem i w sposób naruszający zasady bezpieczeństwa.

bg

 

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?