SPIN

Drabio: Budżet jest dobry, ale nie najlepszy

redakcja środa, 27 stycznia 2010, 19:06 Komentarze
Maciej Drabio, siedlecki radny: Poziom inwestycji jest duży, ale jest też druga strona medalu. Fot. Archiwum MD

Maciej Drabio, siedlecki radny: Poziom inwestycji jest duży, ale jest też druga strona medalu. Fot. Archiwum MD

Poziom inwestycji w Siedlcach jest największy w 20 letniej historii naszego samorządu – to fakt. Trzeba sobie jednak powiedzieć gorzką prawdę – ponad 40 mln z 173,5 mln zapisanych w budżecie to środki przeniesione z budżetu roku poprzedniego.

Jak to możliwe? To proste. Otóż z zapisanych 127 mln. w uchwale budżetowej roku 2009 wydatkowano zaledwie 70 mln! Część z niezrealizowanych wydatków, najprościej rzecz ujmując, przeszła do budżetu bieżącego roku. W tym roku plan inwestycyjny jest rzeczywiście dobry i ambitny. Pozostaje mieć tylko nadzieję, że ratusz dopilnuje, aby zrealizowano go w wysokości jak najbardziej zbliżonej do 100%.

Kolejną ważną sprawą jest darmowy dostęp do Internetu. Nie ma, niestety, w tegorocznym budżecie pieniędzy na sfinansowanie inwestycji, która zapewniłaby możliwość surfowania po stronach www z każdego miejsca w naszym mieście. Z dobrodziejstwa tego będą mogły korzystać jedynie osoby mieszkające w ścisłym centrum miasta. Szkoda, bo oznacza to zaprzepaszczenie szansy na stworzenie swobodnego dostępu do ogromnego źródła wiedzy ludziom młodym dla których hasło wyrównywania szans edukacyjnych nie jest tylko pustym frazesem lecz naglącą potrzebą.

Mimo wszystko należy uznać uchwalony budżet za dobry, poza pojedynczymi elementami, jednocześnie możemy sobie życzyć aby zapisy na papierze zostały zrealizowane.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?