SPIN

Planowane są zmiany w biletach MPK

redakcja czwartek, 28 stycznia 2010, 14:33 Aktualnie

Jutro siedleccy radni zdecydują czy dojdzie do zmian w kategoriach osób uprawnionych do zniżek biletów Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego. Ceny biletów nie ulegną zmianie.

– W większości są to zmiany porządkowe, które tylko wszystko wyklarują – opowiada nam Bogdan Kozioł, prezes MPK. – Nowością jest, że kiedy rodzic lub opiekun dziecka niepełnosprawnego będzie wracał po odwiezieniu dziecka na przykład do kliniki, nie będzie płacił za bilet. Do tej pory było bowiem tak, że za drogę powrotną opiekunowie płacili normalny bilet.

Jest też kolejna widoczna różnica. 50 – cio procentowa zniżka dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych będzie obowiązywała tylko do 24 roku życia.

– Musimy postawić jakąś granicę – wyjaśnia Kozioł. – Zdarzało się już, że z tej zniżki korzystały osoby nawet 27 – letnie, które pracowały.

bg

Komentarze (1)

  1. dren.6 dodano 12 lat temu

    Czy to jest rozsądne: młodzież ma zniżki na przejazdy 50%, natomiast emeryci i renciści /którzy przepracowali dla Polski 30 lat mający emeryturę w wysokości 900 zł 30 %. Gdzie jest sprawiedliwość?

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?