SPIN

Siedlczanie fałszowali recepty

redakcja poniedziałek, 1 lutego 2010, 11:53 Siedlce
Ustalono, że 29-letni siedlczanin był głównym inicjatorem przestępstwa. Fot. KWP Radom

Ustalono, że 29-letni siedlczanin był głównym inicjatorem przestępstwa. Fot. KWP Radom

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach rozbili w minionym tygodniu kilkuosobową grupę fałszującą recepty. Tymczasowo aresztowano 3 mężczyzn. Siedlczanie w wieku: 29, 26 i 25 lat, wprowadzali do obiegu leki, które mogą być sprzedawane i rozprowadzane wyłącznie w aptekach i lecznictwie zamkniętym. Za przestępstwo to grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

Przed kilkoma miesiącami policjanci wydziału dw. z przestępczością gospodarczą siedleckiej komendy uzyskali informacje, że nieznana osoba na terenie Siedlec wprowadza do obiegu fałszywe recepty.  Wypisane były na nich nazwy lekarstw i środków psychotropowych, które mogą być sprzedawane i rozprowadzane wyłącznie w aptekach i lecznictwie zamkniętym. Ze wstępnych informacji wynikało, że fałszywe recepty dotyczyły leków stosowanych w leczeniu m. in. zaburzeń neurologicznych, ostrych stanach bólowych  i stanach lękowych. Leki te muszą być stosowane pod kontrolą lekarza i nie mogą znajdować się w obrocie poza aptecznym. Nielegalny obrót niektórymi z nich nimi podlega odpowiedzialności karnej z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Policjanci gromadząc informacje w tej sprawie wpadli na trop kilkuosobowej grupy. 27 stycznia podczas próby zrealizowania fałszywej recepty w jednej z aptek zatrzymano 29-letniego siedlczanina. Jak ustalono, był on głównym inicjatorem tego przestępstwa. Mężczyzna razem z innymi osobami, po uzyskaniu leków, za pomocą internetu oferował je do sprzedaży na terenie całego kraju.

W związku z tą sprawą zatrzymano również dwóch innych mieszkańców Siedlec w wieku 25 i 26 lat. Cała trójka w dniu 29 stycznia decyzją sądu została tymczasowo aresztowana na 3 miesiące. Mężczyźni odpowiedzą za nielegalne wprowadzanie do obrotu środków psychotropowych, oszustwo i fałszowanie dokumentów. Grozi im za to do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP Radom, opr. bg

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?