SPIN

Remont w „Podlasiu”

redakcja środa, 10 lutego 2010, 03:17 Siedlce
Tak prezentuje się budynek "Podlasie" na zewnątrz. Fot. AB

Tak prezentuje się budynek "Podlasie" na zewnątrz. Fot. AB

Ponad 5,2 mln. złotych pochłonął do dnia dzisiejszego remont sali „Podlasie”. Tylko w ubiegłym roku na tę inwestycję wydano 4,9 mln.

Niestety, w pełni wyposażony budynek zobaczymy najprawdopodobniej we wrześniu lub październiku 2010 roku. W pierwszej wersji miał to być maj lub czerwiec. Powód opóźnień? Odtworzenie zabytkowych sztukaterii, które zostały odkryte przez przypadek.

W tej chwili w „Podlasiu” pracuje około 30 osób. To dużo, ale i remont jest gruntowny. Na dole będzie 284 foteli z możliwością zdemontowania. Przewidziane są miejsca dla niepełnosprawnych. Na zewnątrz będą dla nich podjazdy a wewnątrz winda na scenę.

Na odwrót?

 

– Galeria „Fokus” będzie w kinie „Sojusz” a sala po niej zostanie przeznaczona na pomieszczenia biurowe – tłumaczy Mariusz  Woszczyński, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury. – Zniknęły pomieszczenia, które do tej pory pełniły te funkcje. W ich miejsce powstały toalety również przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Z kolei tam, gdzie do niedawna mieściła się kuchnia, będą garderoby dla wykonawców.

Remont był możliwy dzięki dofinansowaniu unijnemu przyznanemu Siedlcom przez Samorząd Województwa Mazowieckiego. 9 915 371, 54 zł. przekazał łącznie marszałek na modernizację budynku „Podlasie” i rozbudowę CKiS.

bgDodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?