SPIN

Siedlczanin laureatem konkursu Google

Beata Głozak piątek, 12 lutego 2010, 19:04 Siedlce

5 studentów warszawskiej Szkoły Głównej Handlowej zostało laureatami ogólnoświatowego konkursu Google. Drużyną dowodził Kamil Sikorski, siedlczanin.

Kamil Sikorski, Maciej Żulewski, Artur Horsztyński, Sylwia Flis oraz Izabela Korneta uplasowali się na 5 miejscu na świecie w Google Online Marketing Challenge 2009 (ogólnoświatowy konkurs dla studentów kierunków zarządzania i marketingu).  W Europie byli drudzy.

Zadaniem uczestników konkursu było stworzenie strategii i poprowadzenia kampanii reklamowej z wykorzystaniem Google AdWords, dla małej lub średniej wybranej firmy. Studenci w trakcie realizowania projektu uczą się wykorzystywania narzędzi marketingowych, tworzenia strategii i sprawdzają swoje predyspozycje zawodowe w prawdziwej firmie.

Najlepsza na świecie była drużyna z Australii z Deakin University.  W konkursie wzięło udział 2187 zespołów studentów z 57 krajów świata.

Źródło: UM, opr. bg

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?