SPIN

Pomnik Harcerstwa Polskiego. Podejście drugie

Beata Głozak piątek, 19 lutego 2010, 16:10 Siedlce
Czy tym razem harcerzom z naszego regionu uda się postawić pomnik? Fot. AB

Czy tym razem harcerzom z naszego regionu uda się postawić pomnik? Fot. AB

26 lutego siedleccy radni zdecydują, w którym miejscu w mieście powstanie Pomnik Harcerstwa Polskiego upamiętniający 100 – lecie Związku.

Projekt, który podczas piątkowej sesji miejskiej zostanie oddany pod głosowanie przewiduje na ten cel plac pomiędzy Ratuszem Miejskim „Jacek”, a budynkiem biblioteki przy ul. Piłsudskiego. Z prośbą o postawienie monumentu do siedleckiego magistratu zwrócili się harcerze ze Związku Harcerstwa Polskiego Komenda Hufca „Podlasie” w Siedlcach, Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej i Stowarzyszenia Harcerstwa Katolickiego „Zawisza”. Budowa pomnika będzie finansowana ze środków własnych harcerstwa.

Przypomnijmy, że harcerze już raz  wystąpili z taką inicjatywą. Było to podczas ostatniej, styczniowej Sesji Rady Miasta. Wtedy radni odrzucili projekt, który zakładał, że miejscem, na którym stanie pomnik będzie skwer u zbiegu ulic Piłsudskiego i Sportowej. Decyzję argumentowali „nietrafnością” lokalizacji.

spin: Pomnik harcerstwa tak, ale nie tam

bg

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?