SPIN

POLICJA: Zatrzymani podczas próby kradzieży

Aneta Borkowska środa, 24 lutego 2010, 11:50 Siedlce, Wydarzenia
Jeden z zatrzymanych sprawców Fot.KWP Radom

Jeden z zatrzymanych sprawców Fot.KWP Radom

Wczoraj 23 lutego siedleccy policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy próbowali ukraść zaparkowanego na ulicy Osiedlowej daewoo tico.

Około 2. w nocy patrolujący miasto policjanci zauważyli podejrzanie zachowującego się mężczyznę. Gdy postanowili sprawdzić o co chodzi ten zaczął uciekać. Funkcjonariusz ruszył w pościg za mężczyzną. W tym czasie drugi z kompanów próbował uruchomić silnik zaparkowanego na ulicy daewoo tico. Po przyjechaniu na miejsce dodatkowego patrolu okazało się, że parę innych aut ma powybijane szyby. Po przeszukaniu zatrzymanych  dwóch 23 – latków znaleziono przy nich radioodtwarzacze pochodzące z uszkodzonych samochodów. Dodatkowo wyszło na jaw, że jeden ze złodziei jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Siedlcach, gdyż ma odbyć dwa lata kary w więzieniu za wcześniejsze rozboje. Sprawcy zostali przewiezieni do siedleckiej komendy. Za czyn grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło KWP Radom opr. ab

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?