SPIN

Zatrzymano nastolatków, którzy okradali samochody

Beata Głozak sobota, 27 lutego 2010, 12:51 Aktualnie

Dzisiejszej nocy (26/27) siedleccy policjanci zatrzymali dwóch nastolatków podejrzanych o trzy włamania do samochodów na terenie miasta. Grozi im do 10 lat więzienia.

Wczoraj około godz. 21. dyżurnego siedleckiej komendy poinformowano o włamaniu do samochodu na parkingu przy ul. Rynkowej. Patrol policji, który przyjechał na miejsce i zdobył rysopisy sprawców przekazał je kolejnym funkcjonariuszom pełniącym służbę. W międzyczasie dyżurny odebrał już dwa następne zgłoszenia dotyczące włamań do pojazdów. Około godz. 22.30 policjanci zatrzymali pierwszego ze sprawców a był nim  17 – latek. Przy chłopcu znaleziono przedmioty pochodzące z jednego z tych włamań.

Niespełna pół godziny później, w innej części miasta, zatrzymano drugiego z włamywaczy. Tym razem 18 – latka. Na widok funkcjonariuszy próbował uciec, lecz został zatrzymany. Przy nim także znajdowały się przedmioty skradzione z samochodów.

Łupem padły radioodbiorniki, nawigacje i radia CB, które przestępcy nosili w plecakach. Pracujący przy tej sprawie funkcjonariusze podczas  przeszukań, znaleźli kolejne rzeczy pochodzące z włamań i kradzieży dokonanych na terenie Siedlec i powiatu siedleckiego. Sprawa ma charakter rozwojowy. Zatrzymanym grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP Radom opr. bg

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?