SPIN

„Oczami Kobiet” rusza w Dzień Kobiet

Beata Głozak poniedziałek, 1 marca 2010, 23:50 Kultura, Zapowiedzi kulturalne
"Różyczka" - pierwszy film w drugiej edycji cyklu "Oczami Kobiet". Kadr z filmu. Fot. MF

"Różyczka" - pierwszy film w drugiej edycji cyklu "Oczami Kobiet". Kadr z filmu. Fot. MF

Po raz drugi w NoveKino Siedlce rusza cykl filmów „Oczami Kobiet”. Pierwszą projekcję zaplanowano już na 8 marca z okazji Dnia Kobiet. Tego wieczoru widzowie zobaczą przedpremierowy pokaz najnowszego filmu Jana Kidawy-Błońskiego pt. „Różyczka”.

Znany pisarz przeżywa romans z dużo młodszą od siebie, piękną kobietą. Zaślepiony uczuciem nie podejrzewa, że ich kontrowersyjny związek może nie być kwestią przypadku. Nie wie, że jego partnerka od dawna spotyka się po kryjomu z innym mężczyzną, z którym łączy ją nie tylko silna namiętność, ale i groźna intryga. Zaangażowana w niemoralny układ z agentem, przekazuje mu informacje mające służyć kompromitacji pisarza. Erotyczna fascynacja kochankiem stopniowo przeradza się w głębokie uczucie, choć kobieta zdaje sobie sprawę, że jest jedynie narzędziem w zaplanowanej akcji tajnych służb.

Kolejne odsłony „Oczami Kobiet”:

  • 17 marca – „Lektor” – hipnotyzująca historia pełnej tajemnic miłości, której akcja toczy się w targanych wojną i powojennych Niemczech.
  • 24 marca – „Happy go lucky, czyli co nas uszczęśliwia” – słodko-gorzka komedia Mike’a Leigh, twórcy nagrodzonych Złotą Palmą „Sekretów i kłamstw”.
  • 31 marca – „Służąca” – dramat opowiadający historię kobiety, zatrudnionej w charakterze służącej, w której życie wkracza inna kobieta, mająca odciążyć ją z nadmiaru obowiązków.

Źródło: NoveKino Siedlce opr. bg

Zwiastun filmu „Różyczka”

httpv://www.youtube.com/watch?v=uaH8z_qSmfc&feature=player_embedded

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?